reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

reklama
Hehe i od razu lepiej...a teorią się podzielę...owszem..może uda mi się wieczorkiem skrobnąć...teraz kończę obiad...u mnie dzisiaj krupnioki z surówka i ziemniakami...byłam na zakupach i Malwinka spała godzinę w wózku i godzinę u mnie na rękach. Potem wywiadówka i napewno odezwę się wieczorem...więc do wieczorka Kochane!
 
Baśka ja też ostatnio często sięgałam po moje mrożonki. Pewnie też ze stresu mleka było mało, teraz jest już lepiej. W każdym razie mam nadzieję, że małą się najada... ALe uważaj z tymi obiadami, musisz jeść koniecznie jeśli chcesz karmić i nie ma zmiłuj!:) Bo będziesz tracić pokarm, poważnie. Dbaj o siebie, żebyś miała siły na dbanie o Madzię:)

Kuma a jak Mateuszek znosi leżenie na brzuszku? Daje radę czy od razu protestuje? Moja Marysia poleży max 5 minut i zaczyna jęczeć dlatego wczoraj byłam w szoku bo odwiedziłam koleżankę ze szkoły rodzenia i jej mała Ala leżała na brzuszku chyba pół godziny doskonale się bawiąc. Nawet nie jęknęła!
 
Uff dziecko się obudziło pojęczało i zasnęło :) Nauczyłam się żeby po obudzeniu np po 30 min zostawić Pati na ok 5 minut i sprawdzić czy zaśnie, okazało się że nauczyła się sama zasypiać i udaje jej się z 2 , 3 razy samej zasnąć podczas drzemki popołudniowej:-)

U mnie na obiadek dzisiaj prosteee danie - ryż ze smietanką lub dzemem..

Trasia - u mnie ta wysypka wyszła na brzuchu chyba z tydzień temu, teraz zeszła ale została sucha skóra a pediatra na to ze musze wszystko odstawić i swoje bla bla bla. Wiem ze niektórzy lekarze wszystko tłumaczą alergią ale ja bardziej znam swoje dziecko i widze co się dzieje i moim zdaniem alergia jest też na buzi. Narazie postanowiłam obserwować, natłuszczać i odrzucić czekoladę bo może po tym jej wyszło.

Basia - każda z nam ma jakieś kłopoty z którymi musi walczyć i sobie da radę bo jesteśmy kobietami które dla swojego dziecka góry przeniosą. Jeśli chodzi o pokarm to ja przechodziłam zanik mleka ale się nie poddałam i karmiłam co chwilę do tego jadłam solidne posiłki bo to jest podstawa!!! I na szczęście wszystko się reguluje powoli i mleka mam sporo chociaż karmię z dwóch piersi jeszcze. Do tego polcam herbatkę na laktację Humama bo jest wydajniejsza od Hipp i przez to tańsza w eksploatacji (kosztują tyle samo a humamę robi się z 2 łyżeczek a hipp z 4 - waga taka sama) Polecam!

Dziewczyny a propo witaminy D dla dzieciaków to faktycznie można wziąść taką na receptę i kosztuje 3.99!! Wit D3 w kropelkach. Dowiedziałam się o tym w aptece a lekarka nie była łaskawa nawet o tym powiedzieć tylko wszyscy polecają drogie witaminy.

Silva - trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!

Tak teraz sobie myślę ze gdyby nie to forum to moja wiedza byłaby znikoma o propo wychowywania dziecka, prawidłowej zabawy i ćwiczeń - warto to pielęgnować!

A jeśli chodzi o ciąże to też nie chciałabym być na poczatku ciąży ale potem brzuch strasznie mi przeszkadzał i mógłby być troszkę mniejszy :-) Najważniejsze że dzieciaczki są zdrowe!
 
U mnie Asia też krótko leży na brzuszku,jak zaczyna jęczeć to kładę ją z powrotem na plecki a za jakiś czas znów na brzuszek. Powiedzcie mi jeżeli ona leżąc na brzuszku cały czas trzyma główkę na tej swojej "ulubionej" stronie to mam jej ją przekręcać czy zostawić. Bo jak zostawiam to ona ani myśli podnieść jej go góry, a jak przekręce to podniesie ją na kilka sekund i ułoży po swojemu??????

Ostatnio oglądałam zdjęcia i filmiki z okresu ciąży i troszkę tęsknie za brzuszkiem:-)
 
Trasia 5 minut to i tak dużo w porównaniu z moim leniuchem. Rano po 2 minutach skończyło się wielkim płaczem, ale za drugim razem z 10-15 minut wytrzymał ale z jedną ręką w buzi, a druga wzdłuż ciała więc (no i zapatrzony w telewizor co muszę wyeliminować) z podnoszeniem główki to to niewiele miało wspólnego, ale ćwiczymy zacięcie :) Młody protestuję i tak słodko jęczy dając mi do zrozumienia "mamo już starczy", że zaczynam pękać ale muszę być konsekwentna.
A więc musimy kochana wziąć się za te nasze leniuszki bo nie ma to tamto:tak:
 
Trasia - moja też poleży chyba max z 2 minuty a czasam jęczy od razu jak jest na brzuchu, teraz kładę ją tak kilka razy dziennie żeby się przyzwyczajała. Wczoraj zamówiłam puzzle z pianki i zrobię jej taką matę do ćwiczeń bo oczywiście na łóżku nie można a ja na łóżku ją cwiczyłam.
PUZZLE PIANKOWE 36 ELEMENTOW ALFABET+CYFRY +GRATIS (1809040468) - Aukcje internetowe Allegro

Patrycja jak leży na brzuchu od razu jedną rączkę prostuje, daje do tyłu i prowokuje przewrót na plecy :/
 
reklama
hej ale fajnie i gwarno :-)
Iza takie sposoby na ćwiczenia też dobre - racja ;-)
Doris chyba nie od kotleta moze cos innego ją denerwowało
Silva zrób jak uważasz, my kładlismy Mateuszka na brzuszku bo kolki miał wtedy mniejsze i sie wyćwiczył a też patrzył na prawo bardziej to my mu dawalismy zabawki i wołaliśmy do niego z lewej, teraz jest dobrze, choć pediatra stwierdziła, ze bardziej na prawo daje głowe, ale ona nie zauważyła, ze po prawej była bardzo interesujaca lampa szaro-czarna i Mati na nią patrzył :-)
Doris ja zrobiłam ten gulasz teraz kasza sie gotuje :-)
i masz racje ja nic nie pisałąm z wami do grudnia aż sie 12 tc skończył nawet tu nie wchodziłam nie miałam odwagi po pierwszym poronieniu.
mamusia kciuki &&&&&&&&&&&
ironia ja wczoraj zamoczyłam w jabłku łyżeczke i dałam Matiemu :-) ale sie skrzywił :-D bo kwaśne te nasze jabłka :-)
kuma bączki najlepiej odchodzą na brzuszku :-)
baśka na nas mozesz liczyć :-) ale jedz kochana pokarm musi być wartościowy
Traschka mój Mateusz poleży tak średnio 10-15 minut potem troche na plecki i znów na 10 min na brzuszek i tak kilka razy dziennie a na początku też protestował
 
Do góry