reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

mysiu nie łam sie kochana... ja tez mam mleko na wyczerpaniu ,a a to wszystko przez to ze sie tak strasznie denerwuje i stresuje... ale nie ma tego złego... przejdziemy w koncu na butle i cycki nie beda mnie boleć :-) poki jeszcze cos tam mam to karmie małego w dzien z cycka a na noc dostaje butle :) w koncu nikt nie mowi ze muuuusimy karmić piersią :-)
 
reklama
Ironia...czemu dajesz butelkę w nocy??? Przez takie dawanie sztusznego mleka tracisz pokarm, bo czym wiecej dziecko ssie i częsciej tym pokarmu masz wiecej. Chcesz karmić butelką???
 
Mysiu, główka do góry! Kto powiedział, że macierzyństwo to sama radość? ja co chwilę wpadam w dołki, ale ... zawsze przechodzi:) powtarzam sobie : jakoś to będzie. i jakoś jest:)
Mój wczoraj też tak ciągnął, że już prawie nic nie było- cyce flaki, ale się przemogłam i butli nie dałam. Puste cyce dawałam i troszku chyba z nich jednak poleciało, bo wrzasku nie było. Jak przybiera, to ilością pokarmu się nie przyjmuję- a mój aż za ładnie przybiera póki co:)
Nie martw się mysia, to że wczoraj wisiała na cycu non stop nie oznacza, że tak już będzie- u mojego każdy dzień wygląda inaczej.

U nas ciągle coś- teraz ma wysypkę mega i podejrzewam niestety azs... (mąż ma). Póki co nie jem nabiału, bo chcemy z położną wykluczyć skazę białkową. wysypka już od wtorku- ja od tego czasu jem gotowane mięso i chleb z szynką głównie, więc nie wiem co mu mogło zaszkodzić.... no chyba, że właśnie ten nabiał bo jadłam lody i jogurty... A wysypa strasznie się wczoraj pogorszyła- obejmuje buźkę i główkę, trochę też uszka, szyjkę i dekolt...
 
Cześć dziewczynki.
U nas też kryzys cyckowy:(Ja niestety odkąd trafiliśmy do szpitala dokarmiam małą butlą bo po moich cyckach płacze i jest dalej wściekle głodna.Więc po cyckach zjada jeszcze 60 ml sztucznego mleka.Obawiam się ,że u nas tak już zostanie.Nie mam już kompletnie pomysłu na zwiększenie laktacji.Piję bardzo dużo i latam siku co chwilę,herbatki na wspomaganie laktacji i dupa...Nie poddaję się jeszcze.Karmię najpierw cyckami a potem jak mała krzyczy robię butlę i tak co 3 godziny.Niestety z Igorem też miałam karmienie łączone bo za mało mleka miałam a on lubił zjeść.Co do ulewania i odbijania to u mnie podobnie jak u Was.Mała mimo iż odbije po jedzeniu z 2-3 razy to i tak często uleje.

mysiu nie łam się!!Musimy walczyć o pokarm.Moja też wisiała mi na cycku całe dnie niedawno i okazało się ,że po daniu butli przeszło i zaczęła spać normalnie po 3-4 h.Widocznie z cycka nie dojadała i budziła się wtedy co chwilkę.Także może z dwojga złego lepiej dopoić butlą...
 
Aestima wita w klubie wysypkowym...moja Kruszyna też wysypkę ma od kilku dni...jestem złamana...najpierw myslałam że to do herbaty z cytryną, herbatę odstawiłam i dalej wysypka się pojawia, więć odstawiam dzisiaj produktu mleczne, i tak za dużo ich nie jadłam ale danio wcisnęłam czy jakis jogurt, masło itp...zobaczymy, będę obserwować, a masz to czymś smarować? kazała położna czy samo zniknie?
 
no wlasnie co zasnela... na cycku od 6.00 wisiala, co jej zabralam bo podsypiala to zaraz sie wybudzala i go szukala. Traktuje go jako smoczek moj cyc :confused2: co mnie straznie irytuje... Zwyklego smoczka niechce, pluje nim albo ma odruchy wymiotne :confused2:
A tak to nie moge nazekac, czasami ja pierdziawki mecza, ale nie placze "tylko" sie poprezy troszke, popyrka i zasypia... U nas kapiel ciepla to rewelka na trudne pierdziawki.
No i uwielbia kupe walic PO kapieli na czysty recznik :shocked2::eek::confused2: Praktycznie nie bylo juz dnia zeby nie zesrala sie na recznik :-p
A tak jest mega kochan, grzeczniutka :-)
dzieki ;-)
 
To super że u Was dobrze...mnie męczy ta wysypka...a tak ogólnie Malwinka wogóle nie płacze tylko pręży się, furczy jak chce cyca wieć też nie narzekam
 
reklama
Witam w sobotni poranek:-)

MRSMOON u nas zoltaczka jeszcze spora 15,97; my od środy bawimy sie w podgrzewanie mleka, we wtorek wizyta kontrolna wiec zobaczymy jaki bedzie teraz poziom. U Antka jest ten problem ze jemu raz spada a za dwa dni rośnie, wiec to jest niepokojące, ale myśle ze po tym odstawieniu od chcą już bedzie tylko spadać. Nie martw sie ta zoltaczka bo zasada jest taka ze najważniejsze zeby poziom bilirubiny obnizal sie; co do szczepień w trakcie zoltaczki to nie ma przeciwwskazań, dzidzius po szczepieniu może być bardziej marudny, placzliwy ale to tez nie jest reguła. Niektórzy pediatrzy proponują przesunięcie szczepienia na czas kiedy już bedzie po zoltaczce. Mój Franio tez był szczepiony w trakcie zoltaczki miał 13,68 i jakoś nie był bardziej marudny niż przed szczepieniem. Teraz Antka tez bede szczepic No chyba ze poziom znów wzrośnie i pediatra powie ze nie można go teraz szczepic.
To tyle o zoltaczce.

Kochane zdrowemu dziecku bedzie sie zawsze ulewalo jak zje wiecej niż mieści jego żołądek, ulewa sie bo przelyk takiego msluszka to prosta rurka i nie zatrzymuje tego co wylewa sie z żołądka. Jesli dziecko ulewa ale przybiera na wadze to znaczy ze wszystko jest dobrze.

Co do małej ilości pokarmu to w moim przypadku sprawdza sie metoda wypicia trzech litrów wody w ciagu dnia; Jesli wypije tyle wody plus jakaś herbate to rzeczywiście piersi sa pełne;

AESTIMA Jesli moge coś podpowiedziec, to odstaw masło i wędliny; masło zastap oliwa z oliwek wiem ze chleb smarowany oliwa nie wyglada apetycznie; a do pieczywa możesz filet z piersi indyka albo schabik czy poledwice posyp solą, pieprzem zawin w folie aluminiowa i upiecz w piekarniku; mięso bedzie takie jak gotowane na parze. Wiem ze nie jest to smaczne ale pozwoli wykluczyć uczulenie na białko i laktoze( laktoze to rodzaj białka zwierzęcego wykorzystywany do konserwowania wędlin, masła i innych produktów spożywczych); Karolka bo to ze odstawilas nabial to może być za mało, a może to szynka jest sprawca wysypki. Jesli po kilku dniach na diecie wysypka nadal bedzie to trzeba bedzie szukać pomocy u pediatry;

Miłego dnia:-)
 
Do góry