reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

Dziewczyny, co do słońca to powiem Wam, że odkąd się pojawiło, to ja korzystam ile mogę - siedzę bardzo długo z książką na balkoniku, na ławeczce w parku. Opaliłam sobie ładnie buzię, ręce i dekolt, nie sądzę żeby mi szkodziło. Małej też nie - zresztą brzuszek zawsze mam zakryty. Nie mam żadnych przebarwień, ani nic złego się nie dzieje.
Wszystko zależy od Waszej karnacji i od tego, jak do tej pory traktowałyście słońce - jak się jest "zahartowanym", to nie sądzę żeby coś złego mogło się stać. Przeciwnie - ja zawsze jestem bardzo pozytywnie naładowana po dawce promieni słonecznych, a dobry nastrój mamy to dobry nastrój dzidzi ;-)

Trasiu nie martw się ruchami - moja Lena też osłabła, czasem tylko coś tam pogmera nóżką, ale są dni, kiedy ruchów praktycznie nie odczuwam, a wszystko jest ok, bo wczoraj byłam na usg! Tak już będzie, bo naprawdę miejsca nie mają zbyt dużo.
A co do wód, to na pewno nie mają zapachu - tak mi powiedział gin. Więc to u Ciebie to raczej nie wody, a może jakaś infekcja? Czasem jak zaczyna rozwijać się grzybica, to zwiększa się śluz i ma dziwny zapach.
 
Ostatnia edycja:
reklama
zolzik ja wiem, ale po pierwsze nie mam wyboru bo brat meza byl w polsce ponad 10 lat temu a po drugie nie chce wyjsc na dziwadlo
trasia masz swietny pretekst pojechac i zrobic ktg, mi wlasnie lekatrz tak kazal zrobic zeby nasciemniac ze maly sie slabo rusza ale nie zrobie z siebie wariata bo Norbert jednak jeszcze szaleje i mi wnetrznosci przestawia

jeny nie moge dupy ruszyc zeby cokolwiek zrobic tylko siedze jak mamrot jeden:zawstydzona/y:
 
Traschka- a odszedł Ci już wcześniej czop? Bo nie pamiętam czy pisałaś? Może Młoda ma leniwe dni? Antek też miał jeden dzień, gdzie tylko 1 kopa dostałam... Myślałam że zeświruje... Ale wieczorem przyjechał Mąż pogadał do brzuszka: "nie denerwuj Mamusi, bo się cały dzień o Ciebie martwi. Wiem, że kobiet nie da się zrozumieć, bo jak kopiesz to marudzi, że boli, a jak dziś odpoczywasz to ona płacze bo jej nie kopiesz..."
I wtedy Młody jak mi przywalił- szok!

Więc nie denerwuj się Kochana- obserwuj wkładkę, czy może cos tam jeszcze nie leci... I czekaj- na pewno akcji nie przegapisz!
 
agatka czop mi nie odszedł, chyba że to przegapiłam:) Ja się panicznie boję wycieczki na IP, no takim juz jestem matołkiem że od razu wyobrażam sobie jak wszyscy na mnie wrzeszczą, że co ja tam robię i ze zawracam dupę lekarzom. Chcę tam przyjechać z porządnymi skurczami, urodzić i uciekać do domu. Boję się szpitala;(
 
traschka jeśli ruchy czujesz delikatne to może znaczyć ,że Marysia odpoczywa.Moja też dzisiaj od rana mało ruchliwa ale kilka razy poczułam gdzieś łokietka czy kolanko więc myślę ,że tym nie ma się co martwić.Nasze dzidziolki mają tam już strasznie mało miejsca i stąd teraz rzadziej nas kopią.
Co do tych obaw o sączenie wód to ja bym poszła po test do apteki i sprawdziłabym aby się uspokoić no bo my w żaden sposób tu nie uspokoimy Cię bo nie jesteśmy w stanie stwierdzić co to mogło być.W tych ostatnich tygodniach czy dniach ciąży zwiększona wydzielina jest normalna.Ja też mam bardziej wodnistą od jakiegoś czasu ale lekarz sprawdzał w poniedziałek i mówił ,że wszystko jest jak być powinno.

Co do ruchów dzieciaczków to moja jest od dawna ułożona główką do dołu a ruchy często czuję tam przy kości łonowej-lekarz mówi ,że mała wkłada tam rączki a nóżek nie czuję bo ma je bardzo wysoko tuż pod moimi żebrami z prawej strony.
 
Kochana, możesz jeździć i zawracać dupę lekarzom, jak tylko się źle poczujesz! Kurde oni od tego są!!! Nikt nie będzie na Ciebie krzyczał... Jak się na prawdę bardzo nie pokoisz to jedź na IP, niech Ci zrobią usg i ktg.

3mam kciuki!
 
Trasia, naprawdę nie ma się czego bać, nie zjedzą Cię, zrobią ktg, usg, a Ty będziesz spokojniejsza. Po co masz się niepotrzebnie stresować a przy okazji Marysię :)
A co do ruchów, to ja też mam ostatnio jakieś filmy, że mała się przekręciła. W ogóle ona tańcuje z każdej strony brzucha, raz po lewej przesuwa nóżkami, raz po prawej. Wcale się nie zdziwię, jak jeszcze orzełka wywinie i wyląduje dupskiem do dołu :dry:
 
Trasia, naprawdę nie ma się czego bać, nie zjedzą Cię, zrobią ktg, usg, a Ty będziesz spokojniejsza. Po co masz się niepotrzebnie stresować a przy okazji Marysię :)
A co do ruchów, to ja też mam ostatnio jakieś filmy, że mała się przekręciła. W ogóle ona tańcuje z każdej strony brzucha, raz po lewej przesuwa nóżkami, raz po prawej. Wcale się nie zdziwię, jak jeszcze orzełka wywinie i wyląduje dupskiem do dołu :dry:

To dużo zależy od możliwości dziecka w brzuchu od wielkości dziecka i miejsca jakie ma w brzuchu.U mnie lekarz powiedział,że nie ma takiej opcji aby mała zmieniła teraz pozycję bo jest to w tak małym brzuchu przy tak dużym dziecku nie wykonalne:)
 
Agata Larvunia pisała, ze bedzie po południu, bo na badania jedzie a o reszcie zołza napisała

Agatka troszkę słońca na pewno nie zaszkodzi. ja też wychodzę czasem na słonko, byle z filtrem i nie za długo.

Dziewczynki proszę o radę. Troszkę mnie martwią ruchy Marysi. Od dwóch dni są znacznie słabsze i rzadsze niz przez ostatnie dwa tygodnie. Czuję je, ale tylko takie muskanie a nie przewalanie się tak jak wcześniej. Poza tym czuję tak, jakby Marysia zmieniła pozycję i strasznie mnie to martwi. Czy powinnam się niepokoć czymś takim czy panikuję? Dziś na wkładce poczułam opisywany przez was "rybny" zapach i nie wiem czy to nie wody, nie było tego dużo ale jednak.
Nie chcę wyjść na panikarę a jednocześnie nie chcę czegoś zaniedbać:(

Ponoć na 1-2 tyg przed porodem dzieci sie wyciszaja i mniej kopią, a co do wód w aptece są ponoć jakieś wkładki co po kolorze mozna stwierdzić czy to wody płodowe wyciekają, mopze kup i sprawdź
 
reklama
Trasia...jak wydaje Ci się że pachnie rybą to do szpitala szoruj...przed chwilą czytaam że wody wcale tak nie muszą odejśc chlust i poszły ale mogą się sączyć...więc jedź dziewczyno...ja też słabo ruchy czuję od 2 dni...brzuch twardy ale jakby pusty w środku, takie odnoszę wrażenie
 
Do góry