reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Zdec- nie denerwuj się!!! Wodoglowie daje wiele innych charakterystycznych cech, ktorych u Natalki nie ma!!!!! Wszystko będzie dobrze!! Pojedziecie, sprawdzicie i będzie po strachu!!!
 
reklama
zdec znalazłam coś takiego:

Ocenia się jednak, że wodogłowie występuje mniej więcej u 0,9-1,5 przypadków na 1000 nowonarodzonych dzieci [....] Niekiedy rozpoznanie wodogłowia jest oczywiste tuż po urodzeniu. Świadczy o tym powiększenie obwodu głowy. Inne objawy to-uwypuklenie ciemiączka, objaw zachodzącego słońca(widoczna jest białkówka nad tęczówką), powiększenie rozmiarów głowy, zez, zaburzenia ruchowe, silne bóle głowy, wymioty.
Często jest to pierwszy sygnał dla rodziców-przyrost obwodu głowy. Dlatego zanim zaczniemy się denerwować warto prowadzić obserwację i zapis obwodów głowy dziecka i zapisywanie ich, zanim lekarz podejmie decyzję o wykonaniu USG główki czy tomografii komputerowej.
Siatki centylowe obrazujące normy w zakresie prawidłowego obwodu głowy można znaleźć w internecie, wydrukować i na nich nanosić pomiary głowy naszego dziecka. Taką dokumentację bierzemy z sobą na wizytę u neurochirurga czy neurologa.
Dziecko może być oczywiście ponad te normy podanedla dzieci zdrowych, jednak istotne jest nie ile ma, ale ile mu w określonym odstępie czasu przybyło.

źródło: co to jest wodogłowie?
 
zdec - trzymam kciuki za Natalcię - napewno będzie dobrze - ja tam też nie zauważyłam dużej główki u Natalki

lena - zdrówka dla Gajusi - jak to się dusiała?oj przez tego kompa nie jestem na bierząco...
 
hefi już przeczytałam chyba wszystko dostępne na dr google... no i mam coraz większe obawy, bo wskaźnik jakiegoś tam Evansa ma z USG 30%, a podobno powyżej zaczyna się już wodogłowie:(((( Jeżeli chodzi o lekarza to nie była to moja pediatra, tylko poszliśmy specjalnie w celu konsultacji do polecanego we Wrocławiu specjalisty, no i jak ją zobaczyła to już wiedziała że przychodzimy z dużą główką:(((
My nie widzimy żeby miała jakąś dużą, ale pewnie dlatego że jesteśmy przezwyczajeni:( Holernie się boję co będzie jutro, w ogóle nie wyobrażam sobie jak ona zostanie w szpitalu:((( W dupie mam już wszystkie egzaminy... idę się chyba zachlać:((
 
o matulu...
Kochane!!!!
Lenka - Jak to się dusiła? Mój Boże Kochana życzę Gajuni szybkiego powrotu do zdrowia! A swoją drogą , Ci zasrani lekarze mówią że dziecku nic nie jest od kilku dni a po Twoich wypowiedziach , ewidentnie widać że się bidulka męczy i coś jej dolega! Ehh słuzba zdrowia.... Kochana trzymaj się!!!!
Zdec - Kochana nie stresuj sie , bo to na pewno jakieś glupie podejrzenia!!! Ja tak jak dziewczyny nie zauważłyłam żeby Natalcia miała dużą główkę , a sąsiadka moja , jak studiowałam urodziła dzidzię z wodogłowiem , widziałam jak to wygladało po urodzeniu i póżniej do roku! Głowa była nieproporcjonalna do reszty ciała. Kochana trzymam kciuki i wiem że na pewno wszystko będzie dobrze!!!!
 
o rany, dziewczyny tule was obie
zdec, nie denerwuj sie, ja tez ciagle mialam podejrzenia o wodoglowie bo nalezalam do tych duzoglowych, ale przynajmniej sporo tez w tej glowie sie miescilo hehe, bedzie dobrze, kciuki za jutro zacisniete

lenka jak sie dusila? i nie ma zadnej infekcji? wspolczuje stresu


my dzisiaj tez bylismy u lekarza bo Jas od 3 tygodni mial temp ponad 38, wczesniej mial infekcje ale od ponad tygodnia nie bierze juz antybiotyku a temp zostala
diagnoza: wywalic tetmometr i kupic nowy
u niej mial dobra temp, zadnej infekcji, wszystko pieknie
 
reklama
jejku, jakie tu smutne wiadomości:-( przytulam mocno!!

zdec- nie denerwuj się, na pewno wszystko będzie dobrze!!! Natalka wygląda normalnie, co to za brednie, na pewno obejdzie się tylko strachem! O której jutro macie tą tomografię?

Lenka - jak to się dusiła??? nie mogła oddychać przez zapchany nosek?? mam nadzieje, ze powrót do szpitala nie będzie potrzebny:no:

kreatorka - super, ze się odezwałaś; powodzenia na sesji!

emalia - współczuje kucia, tez kiedyś w remoncie żyłam, masakra!

ewela - dużo zdrówka!

Magda M - fajny relaksik cie czeka:tak:
 
Do góry