reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

no to super najważniejsze to pozytywne myślenie i musi być dobrze ja mialam wypadek i żółtaczke i bylam juz wtedy w ciazy ale nie wiedzialam jak sie dowiedzialam to nie moglam uierzyc pytalam jak to mozliwe ale wierze caly czas ze wszystko bedzie dobrze, musi byc:-):-)
tzk trzymac moja droga :-)
 
reklama
ja miałam tak na poczatku prywatnie, to nic nie było jeszcze widac, pozniej w 4 tyg. po tym za tydzien miałam przyjsc na kontrole, pozneij byłamw szpitalu tez mi usg robili, no i teraz bede czyli teraz bedzie 3 wizyta u mojego gina prowadzacego

napewno zobaczysz ślicznie bijące już serduszko swojej kruszynki:-):-) my z mężem idziemy na druga wizyte pierwsza mialam w 6 tygodniu i juz bilo serduszko:-):-):-) teraz nasze szczeście napewno jest wieksze juz nie moge sie doczekac az je zobacze znowu:)) ten mkiesiac ciagnal sie nie skonczenie
 
no napewno nawet usłysze, ostatnio jak mi usg robił lekarz w szpitalu to był 6 tydz. czyli teraz jest poczatek 8, sama nie wiem jka to jest z tym , według suwaczka , wyliczen na kalkulatorach to własnie 6 tydz jest teraz a nie 8, ale w czwartek napewno sie spytam gina niech mi to wytłumaczy. Moze jest tu ktos ktos ise na tym zna> ? miesiaczke mialam ostatnią 23.09
 
no napewno nawet usłysze, ostatnio jak mi usg robił lekarz w szpitalu to był 6 tydz. czyli teraz jest poczatek 8, sama nie wiem jka to jest z tym , według suwaczka , wyliczen na kalkulatorach to własnie 6 tydz jest teraz a nie 8, ale w czwartek napewno sie spytam gina niech mi to wytłumaczy. Moze jest tu ktos ktos ise na tym zna> ? miesiaczke mialam ostatnią 23.09
no jak ja licze to wychodzi mi ze jestes w 7 tygodniu teraz ciaży:-):-)
 
reklama
Ale wcześnie chodzicie spać...
2007 był taki rokiem też:tak: Raz w tesco w Lublinie nawet pampersów (chyba 2)nie było w sprzedaży bo wszystkie wykupione były :-D
Oj coś o tym wiem, mój synek urodził się w maju, tłok był w szpitalu nieziemski.
Myślicie że luteina dopochwowa też może powodować mdłości?? Ja dostałam właśnie taką bo po tabletkach antykoncepcyjnych mój organizm ciężko znosi jakąkolwiek chemie, nawet kwas foliowy biorę przed snem.
Luteina to przecież hormon (progesteron), który powoduje wzrost betaHCG odpowiedzialnego za mdłości, podawany dopochwowo jest szybciej wchłaniany niż duphaston.
Dziewczyny ktoś już tu wcześniej zadał pytanie, ale pewnie tego teraz nie znajdę w tym stosie postów;-)
Czy jeżeli jestem w 7w2d ciąży, to znaczy że jest to juz 8 tydzień czy 7??
Bo kalendarze są dziwne, na BB pokazuje mi że to dopiero 6w5d, a na ich suwaczku robi się 7w2d;-):-D
Bezapelacyjnie ósmy tydzień.

dziewczyny usg pokazuje ze np. dziecko ma 8 tyg. od zapłodnienia tak???? czy jak to jest????
Wydruk USG podaje zawsze dwie daty: "wiek" ciąży wg OM i wg USG. Przy tym drugim doliczane są te dwa tygodnie na przygotowanie macicy do zapłodnienia, nie jest to rzeczywisty wiek płodu, choćby dlatego, że od zapłodnienia do zagnieżdżenia zarodka mija też trochę czasu.

Cieszę się, że juz powoli wkraczacie w 2 trymestr, niedługo poznacie płeć dzieciątek. Ja w poprzedniej miała przeczucie na córeczkę, a urodził się synuś :-) A moja koleżanka właśnie gdzieś w 13-14 tygodniu miała (w Polsce) robione USG bardzo dobrym i dokładnym aparatem 2D i gin powiedział jej, że będzie chłopak, w kolejnym badaniu tego nie potwierdził, bo dzidziuś się zwinął, tak więc cały czas tak naprawdę jeszcze nie wie, choć już w marcu ma rodzić.
A ja sentymentalnie (to już tydzień) zaglądnęłam na pierwsze USG mojego synka i okazała się się tak samo było zrobione 2 miesiące po OM, tylko synek miał już wówczas 16,5mm i wyglądał już jak malutka fasoleczka, a serduszko tylko 4mm. Lekarzem nie jestem, ale coś z nim musiało być nie tak. Jak już całkiem ochłonę, to przy okazji odbierania wyniku histopatologicznego dopytam się czy znane były przyczyny, żeby móc im w przyszłości zapobiec.
 
Do góry