reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

lena jestem z Tobą ;-(( prześpij to ......

dziewczyny stosujące diete nie chce moralizować bo macie swoją wiedze i intuicje ale jako specjalista od żywienia muszę przestrzec przed dietą Dukana, po pierwsze nie jest ona dla wszystkich i jak każda skrajna dieta ma swoje wady:
jako dieta proteinowa bardzo obciąza nerki !
nie jest dla osób z problemami dróg żółciowych !
nie powinny jej stosowac osoby z zaparciami ! lub jakimikolwiek problemami jelitowymi!
wymaga spożywania podczas jej stosowania duzo większej ilości płynów niż zwykle - bardzo ważne!
z niedoborów węglowodanowych może wyniknąć zmęczenie i duże osłabienie a wiekszosc osób po 4 dniach zaczyna odczuwac apatie;-(
nie wolno kategorycznie stosować jej dłużej niż 20 dni!!

a zanim zaczniemy spalac tkankę tłuszczową w pierwszej kolejnosci spalany jest glikogen z miesni co powoiduje odwodnienie a za tym idzie duże wahanie nastroju

jak do każdej diety trzeba sie przygotowac ale równiez miec swiadomosc ze czasem straty mogą przewyższac korzysci
trzeba przy jej stosowaniu pamietac o spożywaniu produktów mlecznych by nie dopuscic do zakwaszenia organizmu!
 
reklama
nie wspomne o skurczach miesni i kołataniu serca bo te odczuwa chyba kazdy przy diecie proteinowej, i nalezy pamietac by suplementowac witaminy szczególnie w pierwszej fazie diety kiedy zakaz jest spozywania warzyw i owoców
 
Agusia zdrowka mam nadzieje ze szybko sie z tym uporacie , u nas tez podobno ta wirusowka kuzynka moich szkrabow zalapala

Agast Olaf tez mial w styczniu czyli w tym samym okresie dokladnie zaczela sie dzis bo to w mojego taty urodziny

Lena mias ciezki dzien ale to juz za Toba

Ewela ja mam wrazenie ze takie spanie to na emeryturze....

Asia jesli nie pracujesz to pewnie masz takie odczucia ja pracuje i tesknie za czasem tylko z mlodym. Gratuluje nocy oby tak dalej

Ewus boskie te Twoje szkraby. Gratuluje ezgaminow zawsze w Ciebie wierzylam. Gratuluje zdrowych bioderek obaj raczuja czy jeden szybciej sie rozwija

BButerfy moj Olaf mial niecale 7 miesiecy jak przeszedl 3 dniowke podobno przechodzi sie ja tylko raz , nam trafila sie drugi niesety mial 23 miesiace i bylismy pierwszy raz z malym na zagranicznych wczasach w Turcji, masakra..... najgorsze ze najpierw nie wiedzielismy co mu jest myslelismy ze sie przegrzal 3 dni siedzielismy w pokoju i wychodzilismy tylko po zachodzie a on nic nie jadl i nie pil karmilismy go cukrem w kostkach zeby mial z czegos energie

magdaM dzieki za info widzialam dzis babke z kartonem na ulicy i tak sobie pomyslalam ze moze promocja

Nadinka dzis wazylam Ercia na poczatku 2400 teraz 7700 wiec duzo nie odbiega

Agi zdrowka zdrowka i jeszcze raz zdrowka dla Polci

Korioander straszna wiadomosc wiadomo z czego ten wylew?


A ja dzis mialam dzien a raczej przedpoludnie:-) moi rodzice wybierali sie do Olafa na dzien babci i dziadka w przedszkolu wiec mailam wrocic z pracy zmienic mame przy boskim, mialam byc o 10 wiec w okolicach jego spania. Wychodzac do pracy powiedzialam mu ze ma na mnie poczekac, moja mam to slyszala !!!! przetrzymala go troszke nawet butelki nie dala wiec wrocilam nakarmilam go ( co za ulga) i polozylam sac do ozeczka a sama myklelam obok , no i spalam z nim !! obudzila mnei dopiero mama jak wracala z przedszkola. Spalam tak mocno ze nawet mi sie cos snilo. jak wychodzilam z biura i mowilam ze ide spac to patrzyli na mnie jak na male autko :)) nikt nie wierzy ze mi sie uda, misiek obudzil sie dopiero jak ja juz bylam w pracy. Fajnie bylo :)) Jutro przychodzi rano tesciowa bo moi znow ida do przedszkola tym razem do mojej bratanicy zaczynaja wczesniej niz Olaf wiec nie oplacaloby mi sie wracac, ma przyjsc z rana ptrzed naszym wyjsciem i mama ma ja zmienic po imprezie. Istneije ryzyko ze nie dojade do pracy bo Eryk placze na widok tesciowej jak sie przy mnie rozryczy to chyba nie pojade do biura
 
anecznik jestem zwolenniczka diet zrównoważonych, 55 % węglowodany 25%białka, 20% tłuszcze, 5 do 6 posiłków dziennie i ograniczona liczba kalorii ;-) przede wszystkim nie łączenia węglowodanów złozonych ,głównie skrobi z białkiem zwirzęcym, duża ilość warzyw głównie jako przekąski surowe. gotowanie warzyw krótko i na "półtwardo", (chodzi o niski indeks glikemiczny i zachowanie wartości odrzywczych), spożywania min 2 litrów płynów dziennie i nie spozywania cukrów prostych i białego pieczywa;-)
miesiąc stosowania sie do powyższych zasad i każdy schudnie zdrowo i bez efektu jojo;-)
to tak po krótce oczywiscie bo to nie ten wątek;-)
 
Liliti - super mieć FACHOWCA w gronie:) Dziękuję Ci za cenne rady. Co prawda ja diety na razie :p jeszcze nie stosuję oprócz MŻ ale zastanawiałam się nad Dunkanem i wybiłaś mi to raz dwa z głowizny:) Na razie zrezygnowałam z pieczywa prawie... Jak jem to tylko ciemne i bez "spulchniaczy". Do jogi muszę znów wrócić bo uwielbiam i to jedyny lek na skołatane nerwy moje...
Koriander - współczuję sytuacji. A z Polski ten kolega??? Bo wiesz w Bydgoszczy jest najlepsza klinika. Ciężko się tam dostać ale jak się zadzwoni i powie że sytuacja bardzo ciężka , że młody chłopak to przyjmą od razu!!!
Agi - Jezusicku Przytulam WaS z Polcią najmocniej jak umiem. Mam nadzieję że wróci do zdrowia szybko. Opukujesz ją??? Opukiwanie pomaga w pozbyciu się wydzieliny tylko nie na noc. I jak się opuka to na brzuszek trzeba małą położyć. I tak kilka razy dziennie.

Przepraszam że nie poodpisuję ale nie mam dzisiaj kompletnie siły. Anemik cały dzień ze mnie:(
 
w miarę swojej wiedzy i możliwości służę pomocą, mam nadzieje ze czegos nauczyli mnie na akademii medycznej ;-)po za tym wiążę z zywieniem swoja przyszłość zawodową wieć siedzę w tym głęboko, a co do diet to napatrzyłam sie na praktykach w szpitalu na skutki eksperymentów żywieniowych i checi poprawy swojego wygladu za wszelka cene - odradzam! ;-)
w przyszłym miesiącu znów wracam do szkoleń pacjentów na oddziałach i nie moge sie doczekać ;-)bo jesli pomoge choc jednej osobie zmienic swoje zycie na bardziej komfortowe to bedzie ok;-)
 
czesc dziewczyny

mialam sie uczyc, ale jakos nie moglam oprzec sie pokusie, zeby tu do Was zajrzec, jestem chyba uzalezniona od bb ;)

eh co za dzien! Kuba spał tylko godzine przez caly dzien i jeszcze nie usnal, wierci sie w łozeczku i strasznie marudzi

kuzynke mojego meza 1 stycznia potracil samochod, ma bardzo połamane kosci twarzo-czaszki, kilka dni utrzymywali ja w spiaczce farmakologicznej, a teraz wszyscy czekamy, az sie wybudzi, rocznik 81 i dwoje malutkich dzieci, a ona sie nie wybudza..........




BButterFly, Avena witajcie w klubie, nie wszytskie dzieci tak słodko śpią, dla mojego Skarba spanie to jakas tortura, tyle sie biedak namruczy przy usypianiu... a ostatnio jeszcze mu sie pogorszyło, ale noce sa na szczescie ok ;)

Milka tak, to ja zamierzam zamowic kalendarze, myslalam, ze sama wydrukuje, na papierze do prasowanek, ale drukarka nam nie dziala, wiec musze zamowic juz gotowe koszulki z nadrukiem, szukam sklepu w ktorym najlepiej zamowic, ale dziadkowe sie uciesza, ;)

Perfecta niech moc bedzie z Toba!!! badz dzielna!

Agi jak humorek dzisiaj? mam nadzieje ze lepszy ;) a sen to najlepsze lekarstwo, ja tez mam takie fazy, ze mam ochote rozplakac sie razem z dzieckiem ;) i zdrowka zycze!

ewuś super sa Twoi chłopcy, ah jak ja marzylam o blizniakach ;) supe i powodzenia na egzaminach ;)

Magda M dzieki za info pobiegne do biedrony ;)

Koriander oby Wasz znajomy szybko wrocil do zdrowia, trzymam kciuki!


dowiedzialam sie ze moj znajomy schudł 17 kg od wakacji i mu pozazdroscilam, nie moge patrzec juz na moj brzuch, bo wygladam jak w ciazy z hipopotamem, a za cwiczenia nie moge sie zabrac, 4 razy probowalam A6W, najdluzej udalo mi sie wytrzymac do 5dnia grrr
dlatego Liliti dzięki za wszelkie wskazówki żywieniowe, a ukladasz indywidualne diety?

i oczywiście najlepsze zyczenia dla solenenizantow, dzisiejszych i wczesniejszych, a szczególnie dla Jasia (emalii)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry