reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Były....ale ja okurat pojechałam po zasłony i przez dziecięcy tylko przeszłam....Wiem że przeceny były na bodziaki ale czy na coś jeszcze to nie wiem niestety....Ale 40 zł to nie dużo za dwupak bo to ok. 8,5 funta....to w primarku pewnie są po 6 funciaków...
 
reklama
Takie pytanie z innej beczki: Zamierzacie dzieciom (dziewczynkom;-)) przebijać uszy? Bo ja sie tak zastanawiam, bo po tej mojej łysolce to w ogóle płci nie widać:-D
:no: Przynajmniej do czasu, aż sama o to poprosi:-)
Emalia Świetnego masz syna:tak: Ja mam Early Days od siostry z UK
Athena Ja mojej muszę jakiś telefon sprawić, bo mój w końcu przestanie działać od śliny:-D A dziś zadzwonił i wibrował, jak mała się nim bawiła. Ale się zdziwiła :-D
Tak czytam ile te wasze dzieci jedzą, po prostu nie wierze że maluch może tyle zjeść, Klara jadła dziś 3 razy cyca ale to tak moze ze 3 minutki possała, kaszke-120, mleko 120, ze 4 łyzeczki zupki i banana:tak: mało chyba?
Moja je podobnie :tak:
emalia,agast-toja myslałam że to mi się w głowie poprzestawiało ale widze że jest wiecej chetnych ja też z chęcią bym była położną:tak:
Hehe, jak byłam z małą w szpitalu, to stwierdziłam, że tam na noworodkach mogłabym pracować :biggrin2:
Kasiek1983
Moja też prostuje nóżki i próbuje stawać.
Owszem, zrozumiałabym: nie sadzać i nie stawiać na siłę, jak dziecko jeszcze nie jest na to gotowe. Ale jak dziecko samo chce siedzieć bądź stać, to nie można go na siłę przytrzymywać w pozycji leżącej, tylko dlatego, że nam się wydaje (bądź w książkach napisano), że to jeszcze nie pora na takie wyczyny. Wszędzie się podkreśla, że każde dziecko rozwija się inaczej.
Może skonsultuj się z innym lekarzem. W kwestii stawania i siedzenia najlepiej się poradzić ortopedy lub fizjoterapeuty niż neurologa.
izia woooooooooooooow
 
Ostatnia edycja:
Eagle - gratki!!!!!! Pierwszy zębolek to jest coś

Emalia - faceci są z marsa:):):) a synek śliczny

Agi - dla Polci najserdeczniejsze życzonka

Ewela - nonono ale masz syna i synową, pięknie

Ewelinka - gratki dla malutkiej!!!!!

Milka - daj niżej to łóżeczko, ja się zastanawiam czy nie dac na najniższy poziom, Iga tak kombinuje
 
NAJSERDECZNIEJSZE ZYCZENIA DLA POLCI!!!!!!!!!!! DUŻO ZDRÓWKA, RADOŚCI I UŚMIECHU NA BUZIUNI!

Eagle - gratulacje zębolka !!!!!!!!
Kasiek - Kochana nie przejmuj się babsko może miało zły dzień. Jak ja nie cierpię tych pouczeń TONEM PANI PROFESOR , nie można powiedzieć normalnie różnych rzeczy... Tylko w taki sposób by rodzić poczuł się jakby robił wielka krzywdę dziecku.
Kasiek my w poniedizałek mamy wizytę neurologa , mój Jaś tez prostuje nóżki jak nic nie powie na ten temat to sama zapytam! Zobaczymy co powie :) I od razu jak wrócimy napiszę co i jak
Buterfly - dobrze że się nic nie stało mamie (nie wiem czy mamie czy teściowej:) U nas tyż ząbki ida i dojść nie mogą:) Oj tam obżarstwo:) Zrobiła mięsko mielone w panierce tej samej co do krewetek i się najeść nie mogłam:):p:p Myslałam że mam dośc na conajmniej miesiąc ale dzisiaj już planuję na sobotę to samo:p
Milka , Ewelinka - Ja tez tak mam że wsteję , patrze na Jasia i jego mina mi mówi "mamo dzisiaj coś nowego wykombinuję" :) i rzeczywiście tak się dzieje , mój mąż nie wiem skąd ja to wiem a ja mysle że to instynkt jakiś chyba nasz macierzyński:)
Milka - spryciarz z Eryczka :) jak nie widzą to rozrabiam:) Ja bym obnizyła łóżeczko , my mamy na 2 poziomie juz w razie "w" bo to nigdy nie wiadomo teraz kiedy te nasze pociechy coś wymyślą:)
Athena , Buterfly - No właśnie my tez mamy ten sam problem z Engerixem. W Luxmedzie nie ma od połowy grudnia , wczoraj jak dzwoniłam się dowiedzieć bo 13 mamy mieć szczepienie to Pani powiedziała że powinny byc na 13. Jakby co dam wam znać tzn Athenie :) bo near by wawa:)
Kasiajanecka - herzlich wilkomen było dla żartu:p:p:p chyba się starzeje bo mi ostatnio żarty nie wychodzą :(:(
Ewela , Super PARA! A w Ustroniu niezła akcja była wczoraj widziałam :) Aż mi się łezka zakręciała
Koriander - super że jazda udana!
Lenka - przepraszam za opużnienie , ale mój STARY sklerotyk rano zapomina wziąć ze soba. W piatek zapakuje mu to do teczki sama i wyśle na pewno:)
izia - WOWWOWWOWWOW chyba i ja zacznę płacić PODATEK OD MARZEŃ!

My dzisiaj zabawowo , ząbki idą już takie białe dwa dolne widać prześwity na dziąsłach. A Jas dzisiaj normalnie biegał na kolanach , brzuchu , rękach , głowach po materacu:) miałam ubaw po pachy :)
Okis idę coś obejrzeć i lulu jutro mam dłuższe spanie bo mąz rano Jasiem się zajmie , bo coś zmęczona ciągle chodzę...





 
Ostatnia edycja:
Takie pytanie z innej beczki: Zamierzacie dzieciom (dziewczynkom;-)) przebijać uszy? Bo ja sie tak zastanawiam, bo po tej mojej łysolce to w ogóle płci nie widać:-D

Igusia dostała na chrzciny kolczyki i narazie nie przebijam uszków:no: Jak będzie większa i będzie chciała to pomyślimy, i tez jest łysolek:-D
 
Kasiek1983 - My byliśmy na kontroli bioderek u najlepszego ortopedy zajmującego się dziećmi we Wrocławiu. I zgadnij co powiedział : NIE SADZAĆ, NIE STAWIAĆ. Stwierdził, że nie rozumie po co jest ten wyścig szczurów wśród rodziców, czyje dziecko będzie prędzej siedzieć czy wstawać. Raczkowanie jest naturalnym i BARDZO POTRZEBNYM etapem rozwoju człowieka bo nie dosyć, że kształtuje prawidłową postawę, rozwija grupy mięśni, które już nigdy nie będą tak intensywnie pracowały jak podczas raczkowania, to na dodatek wspomaga tworzenie połączeń nerwowych w mózgu a co za tym idzie prawidłowy rozwój neurologiczny!!!! Tak więc dla dziecka najkorzystniej jest raczkować. Rodzice nie muszą dziecku w tym pomagać w żaden sposób, tylko nie przeszkadzać tzn. nie stawiać na nogach,nie przytrzymywać na nóżkach, bo jak dziecko poczuje grunt pod nogami to nie będzie chciało już na 100% raczkować.
Pan doktor wspomniał również, że rodzice niepotrzebnie ingerują w rozwój zdrowych dzieci stawiając je czy sadzając. Dla dziecka siadanie i chodzenie jest naturalnym etapem rozwoju i nawet gdyby cyt. "miałoby się podciągnąć za firankę czy za kwiatka, to jak już będzie miało odpowiednio dużo siły i będzie gotowe to samo wstanie"

Żeby nie było, że tego nie mówiłam wcześniej, a wówczas zostałam posądzona o chorobę psychiczną czy depresję poporodową!!!!!
Jeśli chodzi o prostowanie nóżek to faktycznie zbyt duże napięcie nie zaszkodzi twojemu dziecku pod tym względem, że to nie jest żadna groźna choroba czy straszna wada. Rehabilitacja u takich dzieci polega na tym, że pokazywane są prawidłowe wzorce tzn jak prawidłowo się turlać, siadać, raczkować i chodzić. Maluch powielając te wzorce prawidłowo się rozwija fizycznie, jest sprawniejszy i ma prawidłowo ukształtowaną postawę.

To tyle z mojej wiedzy i informacji od pana doktora. Mam nadzieję, że teraz nie uznasz mojej wypowiedzi za bezczelną....

pozdrawiam
 
witajcie świątecznie :-)
ja w miarę wyspana, nocka u nas jak zawsze z jedynym karmieniem:tak:

planów na dziś brak, ogólnie lenistwo

ewelinka307 rzeczywiście chyba jakiś skok i takie ogromne sukcesy z nowymi umiejętnosciami, ogromnie gratulujemy nowych zdolności
u nas z nowości to bawi się swoimi paluszkami jakby je chciał policzyć, super to wyglada takie skupienie na buźce
anecznik zgadza sie przygadywał....:-)widzę że szukamy wymówki....:-D ja się nie zarejestrowałam wczoraj bo zapomniał a dziś pamiętam ale nie ma jak zadzwonić, może jutro sie uda:tak:
koriander i jak jazda? ooo doczytałam super że obyło sie bez ofiar;-):-)
gosiagro duże buziaki dla Majeczki z okazji 7 miesięcy
iiwka
chyba dziewczyny już napisały, u nas też tak jest że kilka dni wcześniej chodzą ministranci kiedy i o której, a w ten dzień kilka min. przed takżepukają czy sie przyjmuje, oprócz tego jest plan kolędy w internecie z rozpiską który blok kiedy i jaki ksiądz
ewela ja tylko 2 z Hippa miałam
emalia, agast super plany zawodowe, też przebywając w szpitalu myślałam że to piękny zawód, zwłaszcza jak się trafia na położne z powołaniem i ogromnym sercem
Kasiek dobrze że macie takie podejście
athena83 mój ostatnio dobierał się do mojego telefonu

ja na jakieś polowanko zakupowe mam plan wybrać się jutro, zobaczymy czy gdzieś coś będzie fajnego

emalia u mnie jest jeden sklep w którym są ciuszki nowe tej firmy, pewnie sprowadzane, ale nie wiem jak cenowo to wygląda bo kupowała tam moja mama pajace i body
izia_tcz gratulacje dla koleżanki, ja też tak chcę...:-p
może byc nawet pół, nie musi być od razu cały milion


na razie tyle bo mi dziecię nie daje spokoju, resztę doczytam za chwilkę:-)
 
ok plac zabaw na środku pokoju rozłożony więc jest chwila:-)

Milka26 oj to dobrze że to tylko przez przypadek, a Ercio to mały zdolniacha tylko jeszcze nie che pokazywać rodzicom swoich umiejęności:-)
moze czas łóżeczko obniżyć, tak na wszelki wypadek


i jeszcze ogromne buziaki i sto lat dla wszystkich dzieciaczków które dziś kończą kolejny miesiąc
Igusi, Kasi, Julci, Majusi - jeszcze raz , Michalinki, Ninki,

h060.gif


h090.gif


h085.gif



chyba mi dziecko z podłogi ucieka:-)
 
reklama
Do góry