reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Wy chyba dziewczynki nie do końca rozumiecie na czym polega idea forum i tego całego internetu. To nie jest tak, że tworzycie sobie tu zamknięty światek, do którego obcy, a już nie daj boże mający odmienne zdanie, nie mają wstępu. Nigdzie sobie z "waszego" forum nie pójdę m.in dlatego, że to nie jest WASZE forum, tylko forum publiczne. Własne forum, na którym będziecie udzielać głosu wg własnego widzmisie, będziecie miały jak sobie takie forum same założycie. Podejrzewam jednak, że takie zadanie mocno przekracza wasze zdolności intelektualne, wziąwszy pod uwagę, że rzadko która z was potrafi sklecić po polsku zdanie bez błędów i że wydaje wam się, że napisanie na kolanie kilku akapitów wymaga całego dnia wysiłku. Dopóki więc admin nie wywali mnie stąd za rzekome naruszenie regulaminu, będę pisała tutaj co mi się podoba i kiedy mi się podoba. Póki co, to wy za swoją "nienaganną" kulturę osobistą objawiającą się m.in. ordynarnymi wyzwiskami i niewybrednymi docinkami macie na swoim koncie żółtą kartkę od moderatora.

Pytacie po co czytam to forum, czemu sobie nie pójdę, skoro mi się tu tak strasznie nie podoba? Między innymi po to, żeby dowiedzieć się, jakie głupoty ze swoimi dziećmi potrafią robić infantylne mamuśki wychowane na telewizyjnej papce i kolorowych pisemkach i samej później tych błędów się wystrzegać. Jeżeli swoim zwróceniem uwagi spowodowałam, że u którejś z was pojawiła się refleksja, że może przyspieszanie na siłę naturalnego rozwoju niemowlaka to droga donikąd i że nie jest żadnym sukcesem matki, a może być niewłaściwe dla dziecka - to już coś. Choć mówiąc szczerze specjalnie na to nie liczę, bo z tego co widzę to wasza refleksyjność ogranicza się z jednej strony do słodkiego ciuciuruciu, a z drugiej - wulgarnych epitetów.

Uwagi na temat mojego zdrowia psychicznego tudzież życia seksualnego litościwie pominę, bo nie będę się zniżała do dyskusji na tym poziomie. Jak powiada znane porzekadło internetowe "nigdy nie wchodź w dyskusję z chamem - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem". Autorkom tych błyskotliwych stwierdzeń przypomnę tylko, że w psychologii funkcjonuje pojęcie projekcji, więć niech same zastanowią się, czy przypadkiem nie mają problemów w jakichś sferach życia.

W zalewie nienawiści widzę tu również nawoływania, aby zaprzestać obrzucania się wyzwiskami. Cieszę się, że pojawiają się takie głosy i mam nadzieję, że apele te skierowane są w pierwszej kolejności do tych koleżanek, które rzucają określeniami "wieśniaro", "masz ryj jak małpa d*pę", "idź się palnij w ten durny łeb", czy przekręcają mój nick na "sradzia" (że nie zacytuję tych wypipkanych przez forumową cenzurę). A przy okazji ten niewybredny atak na moje spokojne i wolne od bluzgów uwagi przekonał mnie, że coś musi być na rzeczy w tym, co napisałam. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że rzekome talenty waszych dzieciaków są równie naciągane, jak kultura osobista ich mamusiek.
 
reklama
Emalia - ja tez zawsze jak zaczynałam szukać w dr google to wynajdywalam 100 chorób. Najważniejsze że wyniki w porządku

na-tuska - karaoke fajna sprawa, a mój talent muzyczny - OMG

Ewa - gratki!!!!wreszcie wylazł

Tralalalalala Wy tutaj o relaksie a ja 10h w pracy byłam:-) Ja się pytam gdzie ta moja godzina na karmienie?:baffled: Za to jutro tylko 3h, jupiii!! A po powrocie owszem zrobiłam A6W i wszamałam po tym tonę kanapek:-D
 
Czytałam zaległości, aż się po 1ej zrobiło:szok: P. nie ma, to nie ma kto mnie do łóżka zagonić, a ja się znowu objadłam batonami i po takiej dawce glukozy spać się nie chce:no:
Odpiszę wybiórczo, żeby znowu nie wyszedł mi post na całą stronę;-)
hefi Moja tak jeszcze nie gada, ale za to spodobało jej się piszczenie. Aż uszy mnie czasem bolą ;-) Dziś słyszałam ten pisk aż na klatce piętro niżej:-)
My ten rok zakończymy na greckiej imprezie u znajomych, ale P. odmówił przebierania się. Może się obawia, że prześcieradło byłoby na niego za małe:-D Zamierzam nareszcie skonsumować troszkę alkoholu- o ile nigdy mnie do niego nie ciągnęło, to po długiej abstynencji nabrałam ochoty na drinka:-) Na poprawę humoru, bo koniec roku jest nieciekawy. Oby następny rok był lepszy.
u mnie w pracy była kiedyś laska która przez prawie 3 lata przynosiła takie zaświadczenie ( oczywiście załatwione) bo dziecka nie karmiła odkad skończył 6 czy 7 miesięcy, tylko po to by wychodzić wcześniej, wszyscy o tym wiedzieli ale oficjanie nikt nic z tym nie robił, moim zdanie to troche przesadziła...

U mnie jedna dziewczyna wykorzystywała to do 4r.ż. dziecka. Dzięki temu mogła pracować na niepełny etat i pół godziny później przychodzić i wcześniej wychodzić. Ale nikomu to nie przeszkadzało, bo z pracą to nie kolidowało. A jak było więcej roboty, to zostawała tak jak inni.
Szybkiego powrotu do zdrówka córy:tak:
Dziewczyny - czy wy juz obnizyłyscie łóżeczko??? Bo ja patrze,ze dzinks cos kombinuje w tym lozeczku i jeszcze mi wypadnie :szok:

A czym czyscicie ząbki?
My mamy od jakiegoś czasu obniżone łóżeczko na środkowy poziom.
A ząbki czyszczę silikonową nakładką na palec
Kasiek1983 Ładna fryzurka, zresztą ładnemu we wszystkim ładnie :tak:
ewus2090 Wy to macie pecha z tymi choróbskami:wściekła/y:
A z tą pielęgniarką porozmawiaj sama (Jeśli jej się coś nie podoba, to powinna w pierwszej kolejności zwrócić się do ciebie.:wściekła/y:) albo idź do oddziałowej. To ona jest jej przełożoną, a nie ordynator.
Kupilam dzis kaszke ale nie bardzo mam pomysl kiedy ja dawac mleka w zamrazalniku pelno teraz to co odcaiagam a nie zostawiam na nastepny dzien wylewam od razu troche szkoda ale nawet juz nie mam w czym mrozic wiec wymyslialam te kaszki. Zrobie przeciag w lodowce i znow bede miala pojemniki na mrozenie Ercio dostaje o 7 mleko 3 godz pozniej mleko po kolejnych 3 obiadek a potem mleko chyba ze nie zdaze to daja mu pol desrku zeby potem jeszcze moje mleko weszlo,nastepne znow mleko bo wszytskiego zreguly nie wciska a ja sobie chce ulzyc potem deserk mleczko i dobranoc gdzie tu wstawic ta kaszke? mozez zamiast deserku popoludniu wstawie co jakis czas kaszke ?
Ja wprowadziłam kaszkę na drugie ranne karmienie, właśnie ok.10, potem obiadek, a później deserek i cyc. Na razie przed spaniem jest cyc, ale w to miejsce też chcę jakąś kaszkę bądź kleik wprowadzić na moim mleku.
Też mam zapasy pomrożonego mleka. (U moich rodziców, ale od dziś mamy nareszcie lodówkę ze sprawnym zamrażalnikem, więc będę teraz magazynować u nas:biggrin2:) Część wykorzystam w Nowy Rok, bo nie będę dziecka upijać swoim mlekiem z procentami :biggrin2: A resztę będę zużywać do kaszek bezmlecznych i kleików, a zamrażać świeże mleko.
Lena- 26 ciast to ja przez całe swoje życie nie upiekłam :).
To tak jak ja:-D
avena a co z twoimi jazdami?

mam pytanie: mały jak się go posadzi na wersalce, kiedy szaleje odpycha się do tyłu tak że wali głową w oparcie wersalki -ja się wsytaszyłam a ten zadowolony wali tą głową nadal...? czy to normalne? Jak jest spokojny to siedzi normalnie, to wygląda tak jakby rozładowywał swoją energię... dziwne :/ i jak siedzi na kolanach czy się go postawi to odpycha się nogami jakby na trampolinie skakał, ćwiczy nóżki? czy mu tego zabronić?
Moja też tak sprężynuje i ją ciężko utrzymać:-D A głową to lubi uderzać o moje czoło i czasem jak w nos mnie trafi, to aż łzy mi do oczu napływają:-D
Klara nawet w dzień 160 nie zjada, ba! nigdy jeszcze na raz 160 nie zjadła, w noc jak daje butle to zjada maks 150 - bardzo rzadko, a dziś np zjadła tylko 70 więc pewnie z głodu się budzi, przez sen jesc nie chce jak spi to spi:tak:
To tak jak Emilka:-D Też taki niejadek:-D Mojej mamie max 150ml zjadała, a P. to po 60-80ml:szok:
Dziś zjadła 120ml kaszki rano (oczywiście robiła sobie przerwy:-D) i byłam dumna, że tak ładnie zjadła :-D
 
Znów aferka się skroiła, a mnie nie było, zawsze mnie coś ciekawego ominie...
Tak mi się skojarzyło, że niedawno moja Małgoś kilkakrotnie powiedziała "O jeższżu" i doprawdy uważam, że na pewno zaczęła się już świadomie modlić :-):-):-)

Chciałam się tylko pochwalic, że jestesmy w komplecie- mama dziś wyszła ze szpitala :-) Wszystko powoli wraca do normy!
Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie i ciepłe słowa!
Koriander- mama dojechała już do domu? Jak się czuje?

Z moich postanowień noworocznych jest schudnąć ( a jakże :tak:) i nie robić zaległości na bb :-)

Dobrej nocy
 
Witajcie porannie,

kajdusia super że już jesteście w domu!:) Cieszę się:)

avena - trzymam kciuki za twoją A6W no i szybką pracę dzisiaj:)

No i tyle popisałam bo dziecko wzywa;p
 
Życzę Wam, aby wszystkie plany, nawet te wydające się abstrakcyjne, udało się zrealizować.
Szczęścia - dzięki któremu te zamierzenia będą realne.
Zdrowia - które pomoże w ich realizacji.
Pieniędzy - bez których, nawet te najwybitniejsze są niczym.
I przyjaciół, z którymi te sukcesy będzie można dzielić.
Szczęśliwego Nowego Roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sylwester.jpg

A tymczasem mykam do pracy....siup:-)
 
reklama
Do góry