reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

a na jaki kolor malujecie?

malujemy na łososiowy:tak:

U nas dzis piękna pogoda. Mam nadzieję że taka zostanie:tak:

katarzynajanicka u nas odwiedziny sa tylko na patologii, na położnictwie nie ma:no: jeśli ktoś do ciebie przyjdzie to trzeba wyjść obok na patologię i tam mozna usiąść i porozmawiać. Też byłam z tego niezadowolona, ale ma to swoje dobre strony:tak::-)zresztą to tylko kilka dni...( poza tym masz wpływ na to z kim sie widujesz hihihihihihi)
 
reklama
nas na szkole rodzenia pani od laktacji uczyła, że karmiąc można, a nawet należy jeść wszystko, tyle, że w umiarkowanych ilościach, jak to ona powiedziała, nie żeby od razu 1 kg kapusty, ale miseczkę tak :)

ja wam powiem z własnego doświadczenia z Patrykiem, choć karmiłam Go tylko 6 tyg, ze względu na skazę białkową to jadłam prawie wszystko, ograniczałam tylko mocno smażone rzeczy i bardzo pikantne, a tak to niczego nie odstawiłam, a mam koleżankę, która jadła tylko to co zalecają w dietach dla matek karmiących i teraz jej prawie dwu letnia córeczka ma alergie na dużo produktów spożywczych
 
witajcie niedzielnie brzuchatki
u nas znów pada, jak zaczęło w nocy to nie wiadomo kiedy przestanie:-(
dobrze że wczoraj zdążyłam się nacieszyś troszkę pogodą i słoneczkiem, tak że chyba nawet nieco przesadziłam bo wieczorem padłam i ululałam sie bardzo szybciutko

dziś w planach znów siedzenie w domku

ewuś kochana trzymaj się jak najdłużej w trójpaczku, dobrze że w tym szpitalu masz lepszą opiekę

ciekawe też co u innych dziewczyn badaicka, liliti mam nadzieję że się nie odzywacie tylko dlatego że dużo odpoczywacie i korzystacie z tego by sie nacieszyć jeszcze ciążą

co do objadania smakołykami to ja także mam zamiar nakarmić się do bólu truskawkami itp
 
Witajcie!
Umnie dziś ładna chyba pogoda się zapowiada:tak:A mnie znowu o 6 rano złapały skurcze przez godzine co 7 min ale się nie nasilały wziełam nospe no i tak co 10 póżniej co 20 no i znowu na szczęście ustały straszy mnie ta moja malutka niepowiem :baffled:ale jak to by były porodowe to po nospie by nie przeszły oj niech ona jeszcze z dwa tyg chociarz sobie posiedzi:tak:
Ja jak karmiłam jadłam wszyściótko i było ok
 
katarzynajanicka u nas odwiedziny sa tylko na patologii, na położnictwie nie ma:no: jeśli ktoś do ciebie przyjdzie to trzeba wyjść obok na patologię i tam mozna usiąść i porozmawiać. Też byłam z tego niezadowolona, ale ma to swoje dobre strony:tak::-)zresztą to tylko kilka dni...( poza tym masz wpływ na to z kim sie widujesz hihihihihihi)



jedna korzyść: teściowa mnie nie odwiedzi :happy2:
 
Kochane te zakazy odwiedzin to chyba raczej są tymczasowe co?
Bo z tego co się orientuję to łamanie prawa (jak znajdę przepisy to wkleję tutaj)
Każda mama ma PRAWO do tego by była przy niej najbliższa osoba. Przyczynom zakazu odwiedzin może być chyba jedynie okresowe zagrożenie chorobami wirusowymi...ze względu na niebezpieczeństwa dla noworodków.
Poszperam dzisiaj i postaram się wkleić nasze prawa regulowane przepisami
Pozdrawiam w ten niedzielny poranek:)
 
Prawo do poszanowania intymności i godności pacjenta

  • osoba udzielająca świadczeń ma obowiązek postępować w sposób zapewniający poszanowanie tego prawa.
  • Pacjent ma prawo do obecności bliskiej osoby przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych.
Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjenta lub w przypadku prawdopodobieństwa wystąpienia zagrożenia epidemicznego osoba udzielająca świadczeń zdrowotnych może odmówić obecności osoby bliskiej pacjentowi. Odmowa musi zostać odnotowana w dokumentacji medycznej.

Obecność innych osób przy udzielaniu świadczenia, np. studentów medycyny, wymaga zgody pacjenta. Jeżeli pacjent jest małoletni, całkowicie ubezwłasnowolniony lub niezdolny do świadomego wyrażenia zgody, wymagana jest zgoda jego opiekuna oraz lekarza udzielającego świadczenia zdrowotnego.


Prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego

  • Pacjent przebywający w zakładzie opieki zdrowotnej, przeznaczonym dla osób wymagających całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych ma prawo do kontaktu osobistego, telefonicznego lub korespondencyjnego z innymi osobami, ale też ma prawo do odmowy takiego kontaktu.
  • Pacjent ma prawo do dodatkowej opieki pielęgnacyjnej, która nie polega na udzielaniu świadczeń zdrowotnych (np. opieka sprawowana nad pacjentką w warunkach ciąży, porodu i połogu).

Jakie przepisy prawa stanowią o prawie do kontaktu z bliskimi?

  • art. 33 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, który stanowi że pacjent ma prawo do kontaktu osobistego, telefonicznego lub korespondencyjnego z osobami z zewnątrz.​
  • O prawie do opieki sprawowanej przez osobę bliską stanowi także art. 19 Kodeksu etyki lekarskiej, zgodnie z którym pacjent w trakcie leczenia ma prawo do korzystania z opieki rodziny i przyjaciół.​
  • art. 5 Kodeksu pielęgniarki i położnej stanowi o prawie do kontaktu pacjenta z rodziną.​
Proszę w razie czego:)
 
Ostatnia edycja:
u nas ten zakaz wprowadzono w listopadzie ze względu na zagrożenie grypą, zakaz obowiązywał w całym szpitalu na Bielanach, a teraz wszędzie jest odwołany poza położnictwem......... nawet lekarz prowadzący szkołę rodzenia tego nie rozumie, a żadne rozmowy z dyrekcją szpitala nie pomagają
 
witam w ten niedzielny poranek,

melduje się jeszcze w komplecie tnz. z Majusią w brzuszku i mężem w domku:-D, jutro już ten stan się zmieni:-(
koriander- dziękuje:tak:, czuje się na prawdę rożnie:-(, skurcze niestety w ciągu dnia łapią, mam nadzieje, że po odstawieniu leków się nie zwiększa:no: chociaż na tym etapie wszystko jest możliwe:szok:
karo - dużo pij i nie staraj się nie denerwować tak bardzo, mam nadzieje, ze wizyta w szpitalu będzie potrzebna dopiero przy porodzie:tak:
paulka - wiem Kochana co czujesz, ja przez te 3 tygodnie kursy tez byłam sama:-( i było ciężko:-( dobrze, że masz synka a życzę Ci żeby ten czas jak najszybciej minął:tak:, zresztą życzę sobie tego samego na najbliższy tydzień
Dzisiaj mąż jedzie po moją mamę to przynajmniej nie będę sama, oj ciężki będzie tydzień:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
w ramach ciążowego szlaeństwa udałam się wczoraj na zakupy, kupiłam torebkę malutką na spacery z Fifim, taką na klucze i portfel i lakier do paznokci.....niebieski, teraz pomalowałam pazury i się zastanawiam co mi do głowy strzeliło, że taki kolor kupiłam :p będzie kolejny do kolekcji na półeczce w lodówce :p dziewczyny z torunia: jak byście były w potrzebie to ja mogę pożyczyć bo mam już ze 30 chyba :p
 
Do góry