reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2010

reklama
moj mały, juz przestał byc tak aktywny,
Za mało miejsca juz ma.
zawsze w nocy po siusi, przeprowadzał sie z boku na bok.
A teraz to ma juz ciasnotę.
Jeszcze tylko miesiac:)
 
Nadrobiłam, ale czy cos pamieam to sie okaze :)

Po pierwsze wszystkim wizytującym wczoraj i przedwczoraj dziewczynom gratuluje dobrych wieści :) Ja tez miałam wczoraj wizyte. Wszystko super, wyniki badań rewelacja (hemoglobina pow.12, w moczu bez białka i bakterii). Doktorek pobrał mi posiew z szyjki, dał skierowanie na ostatnie usg, HBS, WR i ostatnie toxo. Za wizyte zapłaciłam 210zł:szok: (150 wizyta + 60 posiew). Dobrze ze następna i ostatnia za miesiąc bo bym zbankrutowała.. Szyjka długa na 4cm i pozamykana takze pewnie znowu mnie 41 tydzien w ciąży zastanie... Doktorek założył mi juz dokumentacje szpitalną, wiec jak sie zgłoszę do porodu to ominą mnie te papierkowe sprawy :)

O karmieniu było. Ja oczywiscie zamierzam karmic min. 6 miesiecy. Hanke karmiłam 8,5 miesiaca bo potem połamałam sie na nartach i nie byłam w stanie. W dyskusje na temat wyższości mleka sztucznego nad kobiecym sie nie wdaje bo mnie zaden argument nie przekona. Powiem tylko ze jak kobieta mowi ze nie bedzie karmiła bo sie boi ze bedzie miała potem brzydkie piersi to wg mnie nie powinna byc matką.

Zdec- mebelki przepiękne!

Ewus- dobrze ze sytuacja opanowana, szkoda tylko ze tatus nie stanął na wysokości zadania :-(

ita- ja tez czekam i czekam na kase z zusu i ani widu ani słychu... Wkurza mnie to strasznie!!!!!!! Odwlekam dzwonienie tam bo baba, ktora zajmuje sie nazwiskami na K jest tak nie przyjemna ze potrafi tonem swojego glosu popsuc humor na cały dzien!

Dzisiaj w nocy urodziła moja przyjaciółka z terminem na 5 maja :) Szybko poszło rozwieranie bo w sumie po 5 godzinach miała juz 10cm, ale mały nie wstawił sie do kanału i zrobili cc :)
 
Jak dzwoniłam do sklepu to kobieta mi mówiła żeby najbardziej sugerować się ceną przy wyborze materaca:(:(
I dlatego te kokos-pianka-gryka jakoś do mnie nie przemawiają...

Chyba myślę podobnie jak ty annajak i chyba też zakupię ten lateksowy. Na allegro mam taki materac: MATERAC LATEKSOWY 140/70 HEVEA HIT WYSYLKA 24H!!! (986576999) - Aukcje internetowe Allegro tylko dodatkowo z aloe vera... Chyba się na niego skuszę.
No właśnie, kokosowe są najtańsze... Jak kupowaliśmy materac dla siebie to taki w średniej cenie dobrej firmy, taki żeby był bardzo dobry dla kręgosłupa ale bez zbędnych bajerów typu ekskluzywny pokrowiec itp. Dla dziecka też nie będę oszczędzać na materacu.

Moda na twarde materace była jakiś czas temu, ale nie są one dobre dla kręgosłupa, a tym bardziej dla takiego malutkiego kręgosłupa.

Gdzieś też czytałam że w inkubatorach stosuje się lateksowe materace, takie co dostosowują swój kształt do dziecka pod wpływem ciepła, termoelastyczne - a skoro tak to chyba znaczy że są najlepsze.

To oczywiście jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać. Ale ja mam chory kręgosłup i wiem ile zależy od dobrej poduszki ortopedycznej i dobrego materaca :tak:.
 
Witam wszystkich popołudniowo!

Od wczoraj wieczorem nie miałam netu / znów kabel ukradli/ i już ponad 10 stron do nadrobienia:-D

paulka82 Trzymam kciuki za Ciebie i męża! Mam nadzieję,że to nic bardzo poważnego, szybko go zdiagnozują, podkurują i wróci do Was w dobrej formie. Ty się też nie dawaj, leż i odpoczywaj!!!
ewus Super, że skurcze się wyciszyły i już jesteś w domku :-)
ita zwolnienia w sumie są 3 kopie - z czego 2 dostaje ZUS / od lekarza i od zakładu pracy/, więc dziwne, że nie dostałaś kasy...w razie coś lekarz ma obowiązek przechowywać kopie zwolnień u siebie.
kajdusia Teksty Piotrusia - rewelacja!

Co do karmienia to ja zamierzam karmić tak długo jak się da, przy czym moje minimum to 6 miesięcy... ale jak to wyjdzie, czy będę mieć pokarm, to się okaże...

Gratuluję wszystkim wizytowiczkom pokaźnych dzieciaczków i witam nową mamę na forum :tak:
 
ewus jak to dobrze czytać Twoje posty na BB a nie sms-y w komórce:):)
Mam nadzieję że kolejna wizyta w szpitalu to będzie dopiero ta w celu urodzenia chłopaków:)

Widziałam dzisiaj te materace lateksowe i ich nawet dotykałam, w sumie strasznie miękkie są.... ale też czytałam że są stosowane w inkubatorach, dlatego pewnie nie mogą być złe:) I wydgląda na to, że ile mam tyle opinii, ja pomimo wszystko chyba się na nie skuszę:p Muszę się jeszcze tylko coś teściowej zapytać, bo wiem że ostatnio kupowała materac i jest nim zachwycona:)

My z babeczkami pochodziłyśmy po sklepach, zjadłyśmy lodziki:)
A teraz trzeba się wziąć za robienie obiadu dla ludzi pracujących:p:p
 
cobra18 a jak skończyła się ta sprawa z Twoją szefową?
Miałam sie o to pytać i jakoś mi wyleciało.

no z szefowa,to hm zostalam zwolniona z pracy, z nagana,i generalnym opierniczeniem za brak profesjonalizmu,i nie pojawienie sie w pracy:))

ita - za dzieciaka mialam bialaczke,anemie, potem mononukleoze,generalnie mozna by sie czepiac,i uznac ze to wina karmienia mnie sztucznym mlekiem,ale jakby chcialo sie wymyslac,to moja wade wzroku i terazniejsza otylosc od praru lat,tez by mozna tym tlumaczyc:) urodzilam sie jakas niedorobiona, nie mialam dwoch kilo nawet, nie oddychalam sama,bylam karmiona sztucznie i mam sie calkiem dobrze.astygmatyzm odziedziczylam pewnie po ojcu, nadwage po rodzicach,dziadkach i pradziadkach , no i tez to moja wina,ze spaslam sie jak taki tucznik. nie uwazalam nigdy ,ze moja mama popelnila blad,nie karmiac mnie swoim mlekiem.

nie pomogly mi nigdy zadne cudowne szczepienia dodatkowe, za ktore rodzice placili mase kasy,ospe ktora mozna miec podobno raz w zyciu,ja przechodzilam 3razy:) itp . teraz bedac w ciazy,ciagle chudne, choc maly ciagle rosnie. mam dziwny organizm,i jeszcze dziwniejsze podejscie do zycia:))
 
mam wiesci od kolezanki co poszła rodzic w 29tyg co wam pisałam, niestety dziecko poszlo do aniołkow :-(
[*] przykre to bardzo...


A ja wrociłam od fryzjera :-D ale jestem zadowolona, super miekkie wlosy i wogóle czuje sie jakas lżejsza (w portfelu tez lzej niestety) , synek tez bardzo zadowolony ,ale mi sie mój przystojniacha podoba ulalala :-) nawet maszynka dał się obciąć,tak go fryzjerka podeszła :-) jestem zadowolona z dzisiejszego dnia ,a i jeszcze co mnie zaskoczyło to dostałam w gratisie szampon Loreala ,no po prostu bomba :-)
 
reklama
Wróciłam z wizyty i same dobre wieści mam :-)

Wody płodowe wróciły (9,6) więc bardzo dobrze, szyjka twarda ale krótsza (norma bo coraz blizej porodu), no i ogólnie jest ok. Natalcia waży 1903 gramy więc nieźle podrosła przez ostatnie 2 tygodnie ..... Ale mi na sercu za to lżej ....
zdec - tak więc 2 Natalcie w tym samym wieku tyle samo (prawie) ważą - czyli musi być dobrze :-D:-D:-D

Mam nadal prowadzić oszczędzająco - pijący tryb życia :-), co bardzo mi się podoba ;)

Lecę sie położyć i poodpoczywać przed wieczorem ;) - goście sie zapowiadali ;)

MIłego popołudnia!
 
Do góry