reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Ale kręcą z tym becikowym... w ciagu tej ciąży to chyba już 3-cia zmiana :-D nudzi im sie ;-)


No ja już zakupiłam pampersy dla małego, oliwke, chusteczki nawilzane i leża sobie w jego póleczce :-) ubranek też mam prawie wszystkie. Wiec jak "cos" to prawie wszystko mam.
Coś "fajnego" mąż tez podobno kupił dzis dla Mikusia ale dopiero jak wróci z pracy pokaze mi :-) no ciekawa jestem co tam tatus kupił synkowi :-D

Pogoda w sumie ładna, ale ja troszkępobyłam z dzieciakami i musiałam wrócic bo strasznie mały zaczoł walic glową w moją szyjke.... i mnie zaczelo kuc eh.... :tak:
 
reklama
ale piękna p[ogoda, ja dziś piore od rana ciuszki, będzie z 4 pralki po kubie, chyba nie trzeba będzie niczego kupować. zakupiłam dziś jeszcze wkładki laktcyjne i podkłady higieniczne z bella mama i majty poporodowe. Och jakie te ubranka są malutkie:laugh2: juz sobie wyobrażam mojego michasia w nie ubranego:-)
Wiosna jest cudowna:-D
pozdrawiam Was


Mnie tez dziś pogoda nastroiła do prania.Głównie pieluchy tetrowe i trochę ubranek się zmieściło.Piorę w programie -bawełna -40 stopni, bo na większości ubranek jest wpisana taka temperatura...myślałam, że będzie ok.60 oC :tak:Piorę w Loveli a płyn do płukania Jelp- tylko taki dostałam. Też się rozkleiłam jak zobaczyłam te maleńkie ubranka :-D


Dziewczyny powiedzcie mi...w tym miesiącu minie pół roku jak jestem na zwolnieniu...Czy teraz musęe się gdzieś indziej zgłosić by dostać kolejną pensje w maju? Czy nadal ZUS wypłaca po upływie tego pół roku.
 
Ja to jestem pewna ale nie na 100% kiedy nóżką wali a kiedy rączką przeważnie to się odpycha nóżkami a z drugiej strony łaskocze rączkami te udeżenia nóżką są dużo mocniejsze a raczkami to tak gilgocze i nóżki przeważnie na górze albo z boku a łapki to na dole prawie koło włosów których niemam:-DWogóle to moja to straszna wiercipięta ostatnio chyba najbardziej się kręci ze wszystkich moich córeczek:tak:a miałam nadzieje że będzie spokojniejsza od Marysi:crazy:
Mi ruchów nie kazał liczyć ale zawsze się pyta na wizycie czy często się rusza i jakby długo się nie ruszała to się zgłosić do niego.
 
Witam czwartkowo :-D u mnie obwód brzucha 103 cm :tak:czyli przez dwa tygodnie przybyło mi 5 cm :happy: i rozstępów przy okazji całe multum... :eek:
Chciałam sie pochwalić, że remont zaczyna w końcu być widoczny i zbliża sie ku końcowi :-) mam nadzieję, że do ślubu zdążymy i od razu będziemy po ślubie mogli zamieszkać :-) no i oczywiście kącik dla Niny przygotować :-D bo teraz mam wszystko w pudłach i reklamówkach, powoli już mnie to zaczyna denerwować, ale pocieszam sie, że już niedlugo.
Mała ostatnio w dzień spokojna, dopiero na wieczór zaczyna szaleć :tak: a ja mam straszliwą ochotę na warzywa, jem je cały czas w każdej postaci... :rofl2: w sumie to chyba dobrze, bo wcześniej to głównie słodycze jadłam :-p
Do dziewczyn z Warszawy i okolic:
Znacie jakiś fajny sklep gdzie można kupić sukenkę elegancką ciążową? Mianowicie szukam czegoś na ślub, a w Sochaczwie bieda w tym temacie straszna, a z allegro boję się zamawiać bez przymierzenia...

anecznik - oj dziwię sie czemu tak postąpiłaś... kochana on nie miał prawa tak do Ciebie mówić i tak Cie potraktować... ja na Twoim miejscu spróbowałabym zmienić promotora
athena - dziekować za informację :tak: w sumie to już jest mądrzejsze rozporządzenie niż to z 10 tyg ciąży
Andzia_S - Mi właśnie pranie i prasowanie zajmuje już 2 dzień, a dopiero połowę ciuszków przebrałam :szok: i jak tak dalej pójdzie to do końca tygodnia zdążę tylko cudem to ogarnąć :-D
aga_sto - na szczęście można sie pocieszać, że złe samopoczucie i inne dolegliwości miną po ciąży, bo to stan przejściowy :happy:
 
Witajcie kochane:tak:wróciłam:-) już po wizycie:tak:więc po kolei:sorry:
Wyniki moczu mam piękne, od początku ciąży jeszcze tak dobrych nie miałam:no::-Dciśnienie książkowe 120/70:szok:aż niemożliwe. Teraz gorzej- waga tylko 0,5 kg przytyłam przez cały miesiąc:zawstydzona/y:mało, ale mam nadzieję że będzie ok. Szyjka trochę się skróciła, rozwarcie zewnętrzne takie jak było, wewnętrznego nadal nie ma uffffffffffff:-):-D Serducho bije jak dzwon- wspaniały odgłos:tak: Pani doktor nie mogła znaleźć tętna więc juz cała się trzęsłam ze strachu, ale potem sobie myślę przecież maleństwo ciągle mnie kopie więc musi być ok:-Dno i znalazła w końcu. Potem miałam usg. Moje maleństwo waży 2300g:szok: podobno to ładna waga na ten tydzień;-)No i teraz słuchajcie- dzidziol juz rozrabia:eek:cały czas było położenie główkowe, a tu nagle:szok:poprzeczne:eek:i sobie leży i się rozpycha:-pmam nadzieję że jeszcze się odwróci:tak:Dodatkowych kontroli już nie będę mieć, bo "powinnam" donosić do 35 tyg a potem to juz luz;-). Jeśli dotrwam to za miesiąc wizyta i pobranie posiewu na paciorkowce (teraz podobno wszystkim robią). Leki biorę jeszcze 2 tyg potem mogę wszystko odstawić. No to tyle o mnie.

dorotka28de gratuluję udanej wizytki.

Czekam na resztę relacji
 
gosia-fajnie że wszystko ok i 2300 to już duża waga niemasz się co już martwić jak by się nawet dzidzia urodziła to by było ok a jakie leki bierzesz czy coś na tą szyjke bo mi to ostatnio tylko luteine przepisał żeby macica się rozlużniła ale szyjka się narazie nie skraca dalej.
kreatorka -ja też niebardzo wiem gdzie takie eleganckie ciążowe kupić może poszukaj sklepów w necie a póżniej się tam przejedz.
 
Ostatnia edycja:
Uciekam teraz na wizytę i na obiad w postaci pizzy:)
Jak tylko wrócę to obiecuję że nadrobię to co dzisiaj pisałyście;)
Pozdrawiam was serdecznie:)
 
AniuCh, u mnie KTG wskazywało pewne wahania pulsu ale nie były jakieś drastyczne - między 130 a 155. Podobno to jest normalne, zależy np. od położenia płodu - widziałam że jak mała się ruszała to od razu jej tętno skakało. Więc pewnie u Ciebie tak samo. Jeśli lekarz nic nie mówił to ja bym się nie przejmowała. Szkoda nerwów!:tak:
Anecznik u mnie ból jest w sumie systematyczny, nasila się znacznie przy siedzeniu zwłaszcza, ale (choć zabrzmi to okropnie) skoro nie tylko mnie on męczy to juz mi lepiej;-) i czuje się spokojniejsza. U lekarza byłam wczoraj i mówił że to niby nic takiego (ale nie powiedział co to takiego) ale kazał zrobić próby wątrobowe.:eek:
Natomiast co do Twojego promotora to ja Ci powiem że dziwię Ci się bo ja bym jednak do ch..a z mordą poleciała, zwłaszcza teraz w ciąży:wściekła/y: On powinien się zając kwestiami merytorycznymi a nie pierdółkami typu numeracja czy kursywa. Jakiś do d...ten promotor skoro nie wie na czym powinien skupić swoją uwagę:wściekła/y:Szkoda nerwów na takiego gościa. A nie myślałaś o zmianie???

No i gratuluje udanych wizyt dziewczynki!!!
 
reklama
Czarna wiedzma- mnie tez piecze i to bardzo ale myslalam ze to macica uciska zebra czy cos takiego. Do glowy mi nie przyszlo ze to watroba?? Ale tylko na siedzaco mi to doskwiera...


magdalena 79- wiosna powiadasz? W Warszawie dzisiaj pochmurno i chłodno...

aga sto- ja do dzisiaj bylam przekonana ze mi Jagoda glowe wypina z boku brzucha a lekarz mowi ze to kolano :)

ania- nadal zus płaci. Nie trzeba juz skladac wniosku o zasiłek rehabilitacyjny jesli o to ci chodzi. kiedys zwolnienie moglo trwac 180dni a teraz przedluzyli do 270 :)

No i juz jestem po usg. Poszlam tam gdzie mam za darmo i troche jestem rozczarowana. Przede wszystkim tym ze nic nie widzialam!!! Lekarz mial tylko monitor dla siebie a drugiego dla mnie nie bylo :( Prawie nic nie mowil tylko cos sobie mruczal pod nosem... No ale najwazniejsze ze Jagoda nadal jest Jagodą, jest zdrowa i wazy 1,7kg co nie jest jakims wielkim wynikiem, ale miesci sie w normie. :) Nastepne usg za miesiac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry