reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

karo ja mam w brzusu 89 cm i od zeszlego tyg nic sie nie zmienło w obwodzie ale poszedł wyżej nad pępek....
lena zapisaam sie do szkoły rodzenia przy swoim szpitalu, nic nie płace za siebie ani mężą- musiałam przynieść skierowanie od ginekologa swojego ze nie mam przeciwwskazan do zajęc i to wszystko...
cobra trzymam kciuki !

moja Mala dzis spoojniejsza, ale wczoraj tak mnie pokopoala wątrobe i nerki ze dzis rano po wstaniu z łóżka zwymotowałam żółcią :-(

miałam dzis szkolenie z pacjętami w szpitalu i jestem wyczerpana ide sie położyc bo potem obiadek musze zrobic.....młego popołudnia
 
reklama
my dzisiaj tez jedziemy do szkoly rodzenia ja drugi raz, mąż pierwszy. ale na teorie narazie chodzimy niby nie mam przeciwskazan do cwiczen ale..... czy któras juz byla na cwiczeniach co tam własciwie sie robi?:-D:-D:-D

my zaczniemy na cwiczenia chodzic w 8 miesiacu, no chyba ze szybciej nam sie zachce he he

dzisiaj stałam w kolejce na podpiske w Urzedzie Pracy godzine nikt nawet nie zapytal sie czy chce wejsc:( w koncu jedna pani z urzedu zobaczyla ze tak jak sierotka stoje oparta o sciane podeszla i kazała mi wejsc, dobrze ze sa jeszcze wrażliwe osóbki, jak wyszłam z urzedu to dopiero odczułam jak popuchły mi kostki nie mogłam isc tak mnie bolały:( znieczulica dla ciężarnych jak wszędzie

okii pożaliłam sie he he to zmykam robić obiadek jakiś :) miłego dzionka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
cześć!
wracam na forum po dwudniowej nieobecności /przyjechała moja przyjaciółka w odwiedziny i wiadomo jak czas szybko leci na babskich pogaduchach ;-)/. za to teraz nie jestem w stanie nadrobić Waszej produkcji postów, ale doczytałam, że Cobra wylądowała w szpitalu -mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze!!! ciekawe czy podadzą jej sterydy na przyspieszenie rozwoju płuc u dzidzi. często się w ten sposób zabezpieczają przy przedwczesnych skurczach.

a i dziękuję wszystkim za miłe słowa po wieściach z mojego usg! faktycznie odetchnęłam i jestem spokojniejsza :cool2:. pozostaje jeszcze tylko dowiedzieć się jak się miewa szyjka..

z tego co czytam o porodach, to doszłam do wniosku że opłaca się przybyć na porodówkę na ostatnią chwilę, z rozwarciem i w ogóle, bo wtedy nie mają czasu na te swoje zabiegi medyczne tylko się rodzi i już, tylko jak to zrobić ?
ja się raczej nastawiam na cesarkę ze względu na kręgosłup, ale do końca jeszcze nie mam na 100% ustalone, gdyby ktoś mi dał gwarancję że nie będą mnie nacinać i dadzą mi mój czas na rodzenie bez pośpiechu to bym chciała naturalnie rodzić, a tak to ja już wolę chyba cesarkę...
zgadzam się z Tobą w pełni. szkoda, że nikogo nie interesuje to, czego chce przyszła matka :baffled:
jestem w podobnej sytuacji /po operacji kręgosłupa/. w przyszłym tyg spróbuję porozmawiać z lekarzem o tym, czy mam się nastawiać na cesarkę. a z porodu naturalnego chyba też najbardziej przeraża mnie temat nacinania/pękania krocza :baffled: bleh
 
Mnie na szczescie głowa nie boli LenaDTR:-)

kpi23 wyniki do 140 po godzinie od wypicia glukozy są dobre :-)

Tylko krzywą cukrową powinno się robić z krwi z żyły a nie z palca Kochana.

kpi23 Twój wynik jest ok., norma jest do 140mg%


dzięki za informację ;)
Kasiulka - ja robiłam z żyły, w przychodni ... nie wiem skąd wpadłaś na pomysł, że robiłam z palca ????

Ja również za cobre kciukam i współczuje szczerze tych perypetii w pracy :/ nie rozumiem jak można kobiecie w ciąży nie pomóc!!

A ja dzisiaj wcześniej z pracy wróciłam i o 15:30 idę do swojego ginekologa bo mnie przepuklina nad pępkiem boli. Ostatnio odezwała się tydzień temu ale myślałam że to bylo jednorazowe... Ale dzisiaj w pracy się to powtórzyło i wszystkim chyba narobiłam stracha bo z bólu nie mogłam wytrzymać... Niezabardzo wiem co w takiej sytuacji moge robić, poza tym że ból trzeba przeczekać, ale może da radę jakoś go uśmierzyć nospą lub przeciwbólowym... :/

ja nie pomogę, nie wiem nawet co to przepuklina ...

Ja idę dzisiaj na 16:00 do szkoły rodzenia - dam potem znać co i jak.

:-)

daj znać koniecznie ;)

COBRA- ostatni skórcz miała godzine temu, na razie jest spokój, wyniki badań ma ok
oj, żeby tak dalej, pozdrów ją i uściskaj koniecznie jutro!
 
Boże aż mnie zmroziło jak przeczytałam o tym co się stało z Cobrą, :-:)-(modlę się za nią i trzymam kciuki, oby wszystko było dobrze, bo jeśli nie to sama osobiście się przejadę do Poznania i jak wpadnę do tej jej pracy to tylko siwy dym będzie:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::no::no::no:
 
Witam i ja :tak: Zmierzylam brzuszek, w zeszlym tygodniu bylo 98cm a dzis 95cm :no::no: Nie wiem co sie dzieje, bo mala kreci sie w brzuchu ale to przeciez dosc spora roznica :confused: Co o tym sadzicie?


DOczytalam o Cobrze, brak slow :szok: Krakowianko, mam nadzieje ze twoja i Jagodki opieka uchroni ja przed wszelkim zlem, a jej pracodawca to chyba sprawe powinien miec wytoczona to juz nie pierwsza przygoda z tego co pamietam :wściekła/y::wściekła/y:

kreatorka ciesze sie ze z nosem juz lepiej i ze moglam pomoc :tak:

paula24111 u mnie cwiczenia to joga, a wiec rozciagajace, wzmacniajace miesnie macicy i Kegla, oddechowe, plus masaz. Raczej sie nie da zmeczyc, ale czasami zakwasy sa po rozciaganiu :blink:

kpi ciesze sie ze jestes z powrotem, mam nadzieje ze cie forum nie zarazilo, tu non stop ostatnio ktos kicha i prycha :-D Dobrze ze sobie wypoczelas, zeby tylko chorobsko sobie poszlo. Masz jakies fajne zdjecia z wyprawy?;-)
Co do wyniku cukru to wygladan na prawidlowy :tak:

hefi a ta przepuklina to nawrot starej czy ciazowa? Ostroznie, nic nie dzwigaj!

aga_sto
masz racje nie ma co sie stresowac porodem bo kazdy jest inny i i tak sie nie przewidzi kiedy i gdzie sie zacznie :-) Zdrowka zycze!


karis piekny wynik i co za dorodna corcia!
dorotka, dziumdzia gratuluję bardzo udanych wizyt

magdalena79 gratuluję mieszkanka, oj wiem co czujesz :-D

ewus slonko jak juz nadika pisala rozwolnienie moze byc spowodowane stresem, ale bardzo uwazaj by sie nie odwodnic. Jesli nie przechodzi, biegiem do lekarza! Badz dzielna my tu wszystkie w ciebie wierzymy, wkrotce odmieni sie los zobaczysz! :tak:
 
co do znieczulenia zzo to czytałam, że przy nim praktycznie zawsze wykonuje się nacięcie krocza, bo nie ma takiej kontroli skurczów i współpracy rodzącej jak bez znieczulenia, inna sprawa że u nas ciągle nacięcie robi się rutynowo, tak jak się podaje rutynowo oksytocynę, żeby było szybciej, a że to szybciej to gorzej dla rodzącej i maluszka to już nikogo nie obchodzi...
z tego co czytam o porodach, to doszłam do wniosku że opłaca się przybyć na porodówkę na ostatnią chwilę, z rozwarciem i w ogóle, bo wtedy nie mają czasu na te swoje zabiegi medyczne tylko się rodzi i już, tylko jak to zrobić ?

Właśnie i jak wyczuć że to już ostatnie chwile :-) pewnie u części z nas pierwsza faza porodu będzie trwała kilka, kilkanaście godzin a u innych króciutko :-)
Ja niby do szpitala mam blisko jakieś 5 min spacerkiem ale nie wyobrażam sobie mojej drogi do szpitala kiedy już się zacznie :no: Pewnie będę mieć wrażenie że postawili go dalej niż był dzień wcześniej :-)

Dziewczyny czy Was też tak boli głowa???Bo mnie wczoraj i dzisiaj masakra;(

Ja miałam częste bóle głowy w pierwszym trymestrze, na szczęście już przeszło. Spróbuj zażyć 2 tabletki paracetamolu i się zdrzemnąć jeśli możesz, lub zmierz ciśnienie jeśli masz taką możliwość.

Witam i ja :tak: Zmierzylam brzuszek, w zeszlym tygodniu bylo 98cm a dzis 95cm :no::no: Nie wiem co sie dzieje, bo mala kreci sie w brzuchu ale to przeciez dosc spora roznica :confused: Co o tym sadzicie?

Pewnie wcześniej się pomyliłaś mierząc lub po prostu miałaś pełniejszy żołądek :-) Nie szukaj sobie powodu do zmartwień :-) tym bardziej że mała się kręci :-)
 
Matko święta! czy ta nasza cobra to niepoważna jest??????? w ciąży dźwignąć 20 kg :szok:
Cobra - mam nadzieję, że wszystko dobrze sie skończy! Ale błagam Cię dziewczyno nie nadwyrężaj się więcej w końcu Ty i Kubuś jesteście najważniejsi i żadne pieniądze nie są warte waszego zdrowia!
Koriander - uratowałaś mój nos :-D a co do obwodu brzuszka to nmi też tak sie wacha ok 4 cm w zależności od ułożenia Niny i pory dnia, więc chyba nie ma sie co przejmować :tak:

Poza tym chciałam sie pochwalić dzisiaj ja "genialnością" ciążową. Włączyłam pranie, bo chciałam swoje białe adidaski odświerzyć i w sumie głównie dla nich włączyłam, a teraz patrze jeden na pralce nadal stoi :-D heh będę mieć jeden ubrany but... bosko :-D
 
anecznik, kreatorka dzieki, wiadomo w ciazy jakos latwiej o tworzenie sobie powodow do zmartwien :-D Faktycznie mierze sie tylko w czwartki, a dzis na dodatek rano :tak:

kreatorka no ladnie z tym butem :-D:-D:-D

Ide robic salatke gyros, moze dobije po niej do 98cm :-p
 
reklama
Poza tym chciałam sie pochwalić dzisiaj ja "genialnością" ciążową. Włączyłam pranie, bo chciałam swoje białe adidaski odświerzyć i w sumie głównie dla nich włączyłam, a teraz patrze jeden na pralce nadal stoi :-D heh będę mieć jeden ubrany but... bosko :-D

Zawsze możesz powiedzieć, że zrobiłaś to celowo by sprawdzić czy się w praniu nie rozwali :-D

Dziewczyny Cobra teraz przechodzi stresujący okres, odpuście kobiecie. Dźwignęła i stało się, sama najbardziej tego teraz żałuje a my musimy ją tylko wspierać a nie upominać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry