reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

reklama
Olimpia72 - no to super. Niezle gabaryty ma ten Jedrus :tak:

Zdec - ja tez nie mam miarki w domu,ale wczoraj owinelam sie nitka i pozniej zmierzylam ja linijka :laugh2:i wyszlo 100! + - 2cm... po sniadaniu...
 
hej dziewczyny:)
dawno mnie nie było i teraz musze nadrobić zaległości z 5 dni. Jak się opuści parę dni to potem trudno za Wami nadążyć:-)
Zrobiłam sobie placki ziemniaczane,hmmm pychota....i zabieram sie do czytania zległości
 
Między naszymi malenstwami jest 2 tyg róznicy a to bd duzo.Mój 3 tyg temu wazył 453g czyli przybrał 300g w 3 tyg:-)

To ja nic nie powiem ale moja Mała w 22 tc ważyła 521g aż się boje pomyśleć ile waży teraz... Może w przyszłym tygodniu się okaże, o ile będę miała usg.

Też czytałam na lutówkach o tej dziewczynie co takie duże dziecko urodziła, tam było podane,że ona sporo po terminie była, więc to troszkę na wagę wpłynęło, ale tylko troszkę. Mnie się nic a nic nie uśmiecha być w kilogramowej czerwcowej czołówce ale muszę się z tym liczyć, bo dzieci u mnie w rodzinie rodzą się duże... Bratowa urodziła 4 miesiące temu syna też około 5 kg i 60 cm :szok: i do tego jest szczuplutka...:szok::szok: Nie wiem jak ona to zrobiła!
Olimpia, Ewuś - bardzo fajne wieści po wizytowe, gratuluję:-)
Lena - odpoczywaj i dbaj o siebie

Co do bezsenności to ja mam podobnie, jak wstanę w nocy to potem problem. Niedawno Mama mi poradziła abym postarała sie wstając w nocy nigdzie nie zapalać światła, na początku pomyślałam, że tak się nie da, ale jednak się udaje i powiem Wam, że łatwiej - co nie oznacza łatwo - mi się zasypia. Nie zdarzyło mi się ostatnio aby po wstaniu nie zasnąć przez 2-3 godziny, co wcześniej często miało miejsce.

zmierzylam sie miarka...mam 111cm na wysokosci pepka,kto mnie pobije?:Dmowilam ze jestem najgrubsza ze wszystkich.tyle ze ja zawsze bylam:)
Ja mam o 4 cm więcej niż Ty. Nie marudź wiec więcej, że najgrubsza tu jesteś :-)
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny!!!!
Gratuluje udanych wizyt....i "potężnych dzieciaczków"...Ja niestety nie wiem ile moja maleńka waży ani mierzy...bo tu w UK po prostu tego nie robią....Super nie....Ale za tydzień jedziemy do Polskiej i mam umówione badanie USG 3D więc pewnie w końcu się dowiem czegoś o moje kruszynce....A przy okazji dziewczyny...Jak bede u gina w czerwcu to jakie badania powinnam zrobić....Mogę zrobić badanie "od dołu" bede ok 26 tygodnia ciąży...Ty w Anglii odkad jestem w ciąży nie miałam jeszcze ani razu robionego badania ginekologicznego....Także nic nie wiem np. o mojej szyjce...czy jest odpowiednio długa i czy jest zamknięta.....Co jeszcze powinnam sprawdzić...Poradźcie please....
Ja mam dzisiaj jakiś gorszy dzien....Płakać mi się chce z byle powodu i ogólnie jakoś tak...Chyba to przez pogodę bo jest okropnie na zewnątrz...ponuro, szaro, deszczowo....Spać mi się chce...Mój P. w pracy i jakoś tak mi smutno!!!!!
 
czy któraś z Was wie co mogą oznaczać liczne kryształki szczawianów wapnia w moczu
???
Z tego co wiem to, szczawiany wapnia wychodzą przy odczynie zasadowym moczu, a często taki jest w ciąży. Szczawiany wapnia w połączeniu z krwinkami wyługowanymi świadczą o piasku na nerkach. W połączeniu z krwinkami świeżymi świadczą o zapaleniu. Same są raczej niegroźne.
I podobno jeszcze mogą wystąpić jeśli przed badaniem jadło się kwaśne rzeczy np ogórki ;-)

Pozdrawiam :-)
 
Hej Dziewczyny!!!!
Gratuluje udanych wizyt....i "potężnych dzieciaczków"...Ja niestety nie wiem ile moja maleńka waży ani mierzy...bo tu w UK po prostu tego nie robią....Super nie....Ale za tydzień jedziemy do Polskiej i mam umówione badanie USG 3D więc pewnie w końcu się dowiem czegoś o moje kruszynce....A przy okazji dziewczyny...Jak bede u gina w czerwcu to jakie badania powinnam zrobić....Mogę zrobić badanie "od dołu" bede ok 26 tygodnia ciąży...Ty w Anglii odkad jestem w ciąży nie miałam jeszcze ani razu robionego badania ginekologicznego....Także nic nie wiem np. o mojej szyjce...czy jest odpowiednio długa i czy jest zamknięta.....Co jeszcze powinnam sprawdzić...Poradźcie please....
Ja mam dzisiaj jakiś gorszy dzien....Płakać mi się chce z byle powodu i ogólnie jakoś tak...Chyba to przez pogodę bo jest okropnie na zewnątrz...ponuro, szaro, deszczowo....Spać mi się chce...Mój P. w pracy i jakoś tak mi smutno!!!!!


mam taka samo jak Ty.....
j atez idę w Pl do palca dłubalca żeby mnie podubał i niechh zagląda wszedzie gdzie trezba - juz nie moge sie doczekac i wszystko po polsku :tak:
juz nie mogę się doczekać

a ja mam tak że moja mała jest chyba cały czas w jednej pozycji - troszke leniwa, bo kopniaczki czuje z jednej strony i ewentualnie w środku w macice :cool:
 
i właśnie pytanie do Was, czy kupujecie rozmiar 1 czy od razu 2 na początek?oczywiście mam nadzieję że wszystkie będziemy rodzić w terminie, bo wiadomo że wcześniaczki to mniejsze muszą mieć.
Ja kupiłam na razie 56 sztuk hagisów nr 1 new born. Z doświadczenia kuzynki wiem, że więcej "jedynek" nie należy kupować bo tyle wystarczy, potem już "2", ale ja jeszcze nie kupiłam bo nie wiem jakiej firmy, najpierw chcę sprawdzić te hagisy - no i nigdy nie wiadomo jak dzidzia zareaguje na daną markę np. uczuleniem czy coś, więc chyba nie warto kupować za dużo na zapas, tylko najpierw wypróbować i potem więcej dokupić :-)

Mama mi mówi że to ja szaleję i żebym się trochę wstrzymała;-) A wy tu już o pampersach:-p:-p Ja na pewno kupię 1, bo sądzę że mała będzie malutka dlatego też kilka ciuszków mam na 56.
Ja mam nawet kilka w rozmiarze 50, tak na wszelki wypadek. Córcia mojej koleżanki urodziła się o czasie a rozm. 56 był dla niej za duży na początku.

pierożki kupiłam w Almie.:-) musze dodać ze pyszne
A jakiej firmy te dobre pierożki dla leniuszków ? ;-)

Cobrarównież dołączam się do podziękowań dziewczyn, wianuszek naprawdę śliczny.

Kurczę jestem z czytaniem prawie 20 stron do tyłu :-(

Dziewczyny mam pytanie : Jaki jest najlepszy materacyk do łóżeczka?
Luknelam ostatnio na gryka-pianka-kokos czy to dobry zestaw jak na materacyk?
Chyba dobry :-). Ja najpierw kupuje do kosza wiklinowego, upatrzyłam taki kokosowy http://www.allegro.pl/item927068468_my_sweet_baby_materacyk_kokosowy_do_kosza.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja kupiłam na razie 56 sztuk hagisów nr 1 new born. Z doświadczenia kuzynki wiem, że więcej "jedynek" nie należy kupować bo tyle wystarczy, potem już "2", ale ja jeszcze nie kupiłam bo nie wiem jakiej firmy, najpierw chcę sprawdzić te hagisy - no i nigdy nie wiadomo jak dzidzia zareaguje na daną markę np. uczuleniem czy coś, więc chyba nie warto kupować za dużo na zapas, tylko najpierw wypróbować i potem więcej dokupić :-)
Dobrze myslisz z ta firma ;) bo chociaz uczulenia sie zdarzaja rzadko - to jednak sie zdarzaja. Poza tym na poczatek najlepiej wybierac te "markowe" - pampers/huggies, a potem testowac z tanszymi odpowiednikami. Ja testowanie zarzucilam - po prostu kupuje pieluchy tylko w promocjach i cenowo wychodzi podobnie, a jakosciowo duzo lepiej ;D

I ja mam nadzieje, ze moj malec tak bardzo nie urosnie w kilogramy - Malgosia urodzila sie o czasie z waga 3200 i bylo w sam raz ;> ( a oboje z mezem do chucherek nie nalezymy). Nie wspominajac o tym, ze matczyna reka ma czas sie przyzwyczaic powoli do tych slodkich kilogramow, w miare przybierania na wadze ;)
A przenoszenie malca lutowego mialo spory wplyw na wage - na koncu przybieraja one znacznie szybciej ;) Tak czy siak - oby zadna z nas nie musiala sn takiego klopsika rodzic ;)
 
Do góry