reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Wiem dziewczyny i tak zrobię...O alimenty zamierzam walczyć:wściekła/y:...Tylko to nie takie proste:wściekła/y:...Bo do wszystkich oświadczeń typu becikowe itd. on musi pisać odrębne oświadczenia:wściekła/y:...Bo nie jesteśmy małżeństwem...Więc będę musiała prosić go o łaskę...A co jeśli nawet to będzie mu ciężko napisać?!...Doskonale wie że są to jego dzieci bo nawetr z nikim innym sie nie spotykałam w tym czasie...Ale jeśli będzie się wypierał tego(bym się już teraz nawet nie zdziwiła...)to niech sobie robi testuy na ojcostwo....Ja nie mam nic do ukrycia...Tylko że takimi badaniami skrzywdzi siebie i swoje dzieci....Bo w przyszłości nie zamierzam przed nimi niczego ukrywać na temat ojca...
Jeśli chodzi o te faktury imienne to sprawa wygląda jeszcze gorzej....:wściekła/y: Nie stać mnie żeby kupywac wszystko nowe,nawet jeśli on potem będzie muisał zwrócić mi połowę...Jedynie od lekarza będe brała faktury i przy większych zakupach...Ale moje zakupy sa stopniowe po troszku...więc na te powiedzmy 25 zł nie wypiszą mi faktury...Z resztą ja ubranka i inne rzeczy zamierzam zdobyc jak najtaniej...Nawet wyposażenie do łożeczek zamierzam zrobić sama...(bo jest bardzo drogie)...Wóżek tez chcę znaleść używany...Więc tak naprawde nawet nie będę miała faktur, żeby mi zwrócił...Wszystko na mojej głowie....
Ale już postanowiłam...Nie chce dla dzieci jego nazwiska...:no:Wpiszę im swoje a jeśli będzie trzeba to wywalczę to przez sąd...Jedynie niech płaci alimenty i za wszelką cene będe walczyć od samego początku o pozbawienie praw rodzicielskich...żeby potem przez to nie mieć problemów jeszcze większych....

jeśli nie zdobędziesz faktur,to załóż chociaż jakiś zeszyt i skrzętnie wpisuj wszystko co kupiłaś dla dzieci, nawet jeśli to nie było nowe,a on o wszystkim nie musi wiedzieć czy nowe czy też nie-tak miała moja kuzynka, facet też się od niej odwrócił, i pani adwokat poleciła jej wpisywać wszystko,alimenty dostała 500zł na dziecko, i trochę jej zwrócił za wyprawkę.
a jeśli kupujesz coś za 25 zł, czy nawet za 10zł nie bój się prosić o fakturę.załóż jakiś segregator czy teczkę i wszyściutko tam wkładaj, może się potem przydać.
 
reklama
ewus - z testami na ojcostwo jest nieco inaczej niż piszesz, przedewszystkim to ty będziesz musiała wystąpić o testy bo jak on na spawie o alimenty się wyprze to sąd będzie po jego stronie do momentu udowodnienia że jest inaczej, bedziesz musiała pokryc koszty testów a póżniej on bedzie musiał ci zwrócic, przynajmniej tak było jeszcze 4 lata temu - (sprawa mojego kuzyna tak wyglądała)

karis78 - witaj:-)
 
ewus2090- to fakt, o kasę musisz walczyć. To nie ma znaczenia że nie jesteście małżeństwem.Wnosisz pozew do sądu i jeśli on się nie przyznaje robi się testy na ojcostwo.Nawet będzie musiał,bo sąd mu nakaże, chyba że sam się przyzna.Oskub go maksymalnie,przecież teraz też sama pokrywasz wszystkie wydatki.
Co do nazwiska,nigdy jego!! Za dużo potem zbędnych wyjaśnień.To tyle co wiem ze strony prawnej. Oczywiście najlepiej żeby nie miał żadnych praw ale myślę, że może sam się zrzeknie skoro teraz nie jest zainteresowany tematem.Jednak bądź czuja bo takim patafianom nie wolno wierzyć i żeby z tego powodu nie narobił Ci problemów.
Trzymam kciuki:)
 
wiem, wiem neti, nawet z Torunia jesteś:-D:-D:-D, a gdzie chodzisz na fitness?do belli?bo wiem że tu jest a tak to nie mam zielonego pojęcia.miałam się zapisać, ale początki ciązy były ciężkie a teraz to jakoś już chyba późno żeby się wdrażać

ja wczoraj pierwszy raz byłam na takim aerobiku walsnie w belli i powiem ci że było super :)
 
wiem, wiem neti, nawet z Torunia jesteś:-D:-D:-D, a gdzie chodzisz na fitness?do belli?bo wiem że tu jest a tak to nie mam zielonego pojęcia.miałam się zapisać, ale początki ciązy były ciężkie a teraz to jakoś już chyba późno żeby się wdrażać

coś Ty, wcale nie późno.Ja tez dopiero zaczęłam a tam chodzą dziewczyny już w bardziej zaawansowanej ciąży niż ja.Jak juz pisałam chodzę do gracji.Jest fajnie i nie mam daleko
 
coś Ty, wcale nie późno.Ja tez dopiero zaczęłam a tam chodzą dziewczyny już w bardziej zaawansowanej ciąży niż ja.Jak juz pisałam chodzę do gracji.Jest fajnie i nie mam daleko

a ile płacisz za zajęcia? ja chciałam iść do belli bo tu mam zdecydownie bliżej.
 
coś Ty, wcale nie późno.Ja tez dopiero zaczęłam a tam chodzą dziewczyny już w bardziej zaawansowanej ciąży niż ja.Jak juz pisałam chodzę do gracji.Jest fajnie i nie mam daleko


Ja sie zdecydowałam chodzić do belli bo mieszkam 5 min od niej więc mam bliziutko. Tylko tam jest w poniedziałki i srody a za miesiąc zaczynam szkołę rodzenia w środy i szkoda mi że na aerobik tylko raz w tygodniu będę chodziła
 
reklama
co do testów na ojcostwo, to jednak Anik79 ma rację, będziesz musiała sama o nie wystąpić ale jeśli to zrobisz to on nie będzie mógł się wywinąć bo w tym momencie będzie miał nakaz sądowy zrobienia

Dzięki athena83 za sprostowanie, ja się na tym nie znam.Po prostu swego czasu dowiadywałam się kilki rzeczy bo też się tego obawiałam. Jednak powtarzam, zedrzyj z niego maksymalnie:-D
błazen
 
Do góry