reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Anecznik, a widzisz! Hahaha od razu mówiłam że w poniedziałek to nie ma co zaczynać;-);-);-) Ja to z założenia sobie odpuściłam, bo kto to widział żeby się cokolwiek w poniedziałek udało rozpocząć? :-D:-D:-D I Ty laska ćwicz mięśnie Kegla podczas tego pisania, to przynajmniej dwie pieczenie na jednym ogniu upieczesz:-D A tak na poważnie to mi się raz zdarzyło popuścić, przy jakimś zaskakującym kichaniu. Teraz jak wiem że mam kichnąć czy kaszlnąc to zginam się w pałąk, żeby nie kusić losu;-) no i problemu nie ma. A Ty pewna jestes że to siuśki??

Mięśnie to sobie już jakiś czas ćwiczę przynajmniej teoretycznie biorąc pod uwagę moją systematyczność :-) Ty mnie lepiej nie strasz :-D to mogą być siuśki ewentualnie jakiś wytrysk z upławami ale z dwojga złego to już wolę żeby to były siuśki. Zresztą wolę to niż hemoroidy ale pewnie jeszcze wszystko przede mną :-D :-D

Tyle o tych ubrankach piszecie, że niedługo nie będę sie mogła powstrzymać i zacznę kupować :cool2: ale to tak jak z papierosami walczę, żeby tego nie robić póki co :-D z fajami idzie mi nie najgorzej to może i z ciuszkami wytrzymam :-D jeszcze moja mama musiała kupić tą sukieneczkę.... a mi sie coraz bardziej chce kupować :-D ale specjalnie nie wchodziłam do sklepów gdzie są wyprzedaże dla maluchów :-):-) ciekawe ile wytrzymam :wink::wink:

Wiem jak to jest, też się wciąż powstrzymuje czasem jest ciężko, na szczęście najczęściej z facetem do centrum jeżdżę a on już potrafi mnie do pionu postawić :-) Postanowiliśmy, że zaczekamy do 30 tygodnia :-)

Mam takie pytanie do Was. Na poczatku ciazy robilam badania na toxoplazmoze i wyszlo ze chorowalam i mam przeciwciala, a teraz lekarz znowu mi każe to badanie zrobic i mowi ze w kazdym trymestrze trzeba. Jak dla mnie to sie mija z celem :confused: Wy tez robicie jeszcze?

Z tego co wiem jeśli masz już przeciw ciała to drugie badanie jest nie potrzebne. Zapytaj się lekarza może po prostu się pomylił lub źle w kartę spojrzał. Sugerował Ci gdzie mogłabyś zrobić to badanie?? Ja będę miała robione ale u mnie oba wyniki wyszły negatywnie.

Ale wtedy też będę miała połówkowe USG:-):-) I się dowiem czy Natalcia będzie Natalcią, albo czy może nie zamieni się w Kacperka, to była by masakra, bo Kacperek chodziłby w sukieneczkach:-)

Małemu dziecku to i tak bez różnicy w co go ubierzesz, na pewno (ewentualny) Kacperek nie będzie miało do Ciebie o to po latach pretensji. Obcy ludzie za to na ulicy będą mówić, że masz śliczną córeczkę :-D

Boze dziewczyny czytam i jestem przerażona ja mam 2,5 tylko. wydaje mi sie ze to dosc krótka szyjka ale lekarz nawet nic nie mowil mi ze zle. A co wy o tym sądzicie? nie jest za krotka?

Wydaje mi się że gdyby była zbyt krótka to lekarz by coś powiedział. Możliwe że początkowa długość szyjki niema znaczenia w końcu każda z nas ma inną anatomię ciała, najważniejsze żeby podczas ciąży się nie skracała, tak mi się tylko wydaje.
 
reklama
Witam :-)
Siemens EH651RE11E - Płyta indukcyjna Siemens w RTV EURO AGD
tak wiem o specjalnych garnkach - jeden kosztuje około 150pln - ważne żeby był naprawdę dobry, bo gorszej jakości się wybrzuszają i lecą do śmietnika ...
liczę na oszczędność przy gotowaniu
No ja też się muszę zastanowić czy indukcyjną czy zwykłą. Wolałabym gazową ale u nas na działce gazu nie będzie :-(
Łóżko fajne. Ja kiedyś znalazłam na allegro fajne łóżko i nie zdążyłam zapisać aukcji. Za kilka dni już jej nie było - nie mogę teraz znaleźć a bardzo nam się podoba. Może Wy gdzieś się natkniecie na nie? Dajcie znać w razie czego.
Takie:
e6dfd427eca14958.jpg


Przeniosłam się więc do prywatnego - ten owszem usg czasem robi ale nigdy mnie jeszcze nie zbadał wewnętrznie. Rutyna? :-(A rzekomo jest dobrym fachowcem, z-cą ordynatora w szpitalu itp... Jak czytam o Waszych problemach z szyjkami to się coraz to bardziej stresuje. Oj coś z moim humorkiem nie halo .........:no:
Lencja czyli co? Wczoraj nie miałaś ani USG ani badania wewnętrznego - to tak jakbyś poszła na pogaduchy? Faktycznie dziwne to :baffled:

lencja- czasem zmiana na dobre wychodzi. ja w poprzedniej ciazy zmienilam lekarza w 7 miesiacu jak mi lekarka wyskoczyla z tekstem ze Pani dziecko ma juz jakies 8cm. Mowie do niej ze chyba 28 a ta ze nie i ze ona tu jest lekarzem i sie zna...
Niezła, ja w poprzedniej ciąży też zmieniłam lekarza w 7 miesiącu po tym jak mój zażartował sobie. Ja mu mówię, że mi brzuch twardnieje a on mi na to: "To trzebabyło się kamieni nie najadać". :wściekła/y:

a mnie wczoraj gin nie badał tez myslalam ze teraz bedzie mi kazał wskakiwac na samolor zeby sprawdzic szyjke... ile wasz ma długości?
moja ma 5,3cm

Zdec bo najważniejsze żeby szyjka była zamknięta a że Twoja ma 3,7cm, może taki jej urok.
 
Właśnie tak czytam że ktoś wcześniej napisał że ma 5 cm. Ja mam 3,7cm i obawiam się że jest trochę krótka:-( A wizyta dopiero 15.02:-(
zdec masz super szyjke, taki wynik jest naprawde ok
Boze dziewczyny czytam i jestem przerażona ja mam 2,5 tylko. wydaje mi sie ze to dosc krótka szyjka ale lekarz nawet nic nie mowil mi ze zle. A co wy o tym sądzicie? nie jest za krotka?
slyszalam ze jak spada ponizej 2 cm to jest za krotka
ale to z internetu wiec nie jest to wiarygodne
skoro lekarz mowi ze ok to chyba ok
Gosia slusznie napisala ze kazda z nas jest inna i inaczej sie ja mierzy
od siebie radzilabym Ci duzo odpoczywac
kiedy stoisz, ciezar ciala i brzuchalka naciska na szyjke


ten wozeczek X jumper bardzo mi sie podoba
dzieki Agi 78 za linka
skoro na zywo jest stabilniejszy od X landera, super

a ja robie mojej chrzesnicy album na roczek, cos jak kalendarz Kajdusi tylko ksiazeczka
wychodzi pieknie, szkoda ze nie moge Wam tu pokazac, najwyzej jak przyjzie gotowe to porobie zdjecia
 
Słuchajcie co za gnojki :wściekła/y: Ci studenci o których Wczoraj Wam pisałam, złożyli podanie do dziekana o zmianę pedagoga, że niby ja odnoszę się lekceważąco do zajęć z nimi przeprowadzanych :szok: Ocena im nie podpasiła i postanowili mnie obarczyć winą :wściekła/y: Normalnie się rozbeczałam, pierwszy raz w życiu w pracy ktoś mi wytknął brak zaangażowania :wściekła/y:I to takie bezczelne gówniarstwo :wściekła/y: Rozważam natychmiastowe pójście na zwolnienie- nie po to pracuję teraz w ciąży, żeby znosić takie przykrości... Tylko szkoda mi dzieciaków w szkole- moim drugim miejscu pracy, wiem, że będą płakać, kurcze, że też nie można brać zwolnienia tylko z jednej instytucji... Czekam teraz na telefon od dyrektorki szkoły, będę z nią rozmawiać na ten temat...

Lencja- mnie też lekarz bada wewnętrznie na każdej wizycie. A USG nie zawsze- tylko wtedy kiedy jest potrzeba
Agast22- przypuszczam, że obie jestesmy dziś podobnie rozeźlone :wściekła/y: Współczuję Kochana, że też musiałaś trafic na oszusta :wściekła/y:
ewuś- Ja Piotrusiowi też kupiuję ciuszki tylko w ciucholandzie- dzieciaki tak szybko z nich wyrastają, że szkoda mi kasy... Teraz maluch ma zapasy po braciszku, a do lumpków na łowy pójdę wkrótce jak tylko sie dowiem kto siedzi w brzuszku :-)

A mi lekarz nie mówi ile wynosi moja szyjka :confused: Bada i nic nie gada, stwierdzam, że jest ok skoro nie podnosi alarmu, a dokładnie nie wypytuję bo i tak się na tym nie znam :-D
 
Witam z rana przy pysznej slabej kawce :-D

Jeszcze raz gratuluje wizyt, i ciekawa jestem jestem juz dzisiejszych wiadomosci (i trzymam kciuki aby dzieciaczki obok wspanialych pomiarow rowniez pokazaly sie rodzicom od drugiej strony :-))

Anik79 oby wszystkie wyniki jak najlepiej wyszly!
Agast ja badanie na tokso musze powtorzyc bo nie mialam przeciwcial..

hefi oby wizyta u dentysty minela bezbolesnie i szybko!:tak:

Kajdusiu a jak twoj palec bo cos o nim ostatnio malo piszesz?;-) Jestem strasznie ciekawa co tam u was w brzuszku siedzi :-D Czekam na relacje z wizyty i zaciskam kciukasy rowniez za Gosie**, AnieCh!

zyraffka super ze tyle ciuszkow dostaliscie!! my tez ostatnio w prezencie otrzymalismy torbe ciuszkow i mielismy taka frajde ogladajac je i wyobrazajac sobie jak malutkie bedzie nasze dziecko...

Ja dzisiaj dzien spedze na zakupach, mam nadzieje ze chociaz lozko dla nas uda sie wybrac, moze rowniez komode/przewijak dla dzidziusia.. :tak:
 
Ostatnia edycja:
Gosia***- tak szybko te wątki przybywają, że nawet nie zauważyłam że napisałaś o szyjce to co ja tyle że wcześniej :-)
 
reklama
nietka -sliczne te łózko, jak ja o takim marzę:-D, ale na moich 36m to se ne da:no:
kajdusia - co za typy:szok::szok:, ale wiesz studenci to na prawde potrafią być wredni, najpierw się opierniczja, kombinuja, a potem jeszcze robią z ciebie kozła ofiarnego:wściekła/y::wściekła/y:
hefi - to musze sie przejechac i zobaczyć ten tako na żywo, skoro tak zachwalasz;-)
Aniach - trzymamy kciuki:)

co do szyjki to nie wiem ile moja ma, gin tylko mówil, ze wszystko z nią w porzadku i tego sie trzymam:tak:
 
Do góry