reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

ja to z niecierpliwością czekam na poród. Jakoś mi bardzo ciężko jest. generalnie czuje sie dobrze, ale ciężko mi buty zapiąć, a juz w kurtce w samochodzie - to koszmar. czasami nie chce mi sie nawet głowy odwrócić by sprawdzić czy moge bezpiecznie włączyć się do ruchu.:cool: Jakoś w pierwszej ciąży latałam do samego końca i miałam dużo werwy.
oj ja też chętne bym ten czas przyspieszyła, w pierwszej ciąży tak nie miałam czułam się rewelacyjnie i często twierdziłam że mogłabym z brzuszkiem chodzić nawet i 2 lata, jakoś tak do samego porodu nie spieszno mi było, nie wiem czy z obawy jak to będzie...ale teraz już jestem mądra, wiem co i jak i mogłabym szybciej:-)
 
reklama
Już mi trochę przeszło, bo to wszystko skłoniło mnie do tego aby znowu wyszukać niuni tętno i przed chwilą udało mi się wyraźnie usłyszeć bicie serduszka mojego szkraba:-) I do tego jak fajnie kopie, to w słuchawkach słuszę takie głośne dudnienie:-)
Właśnie próbuję to jakoś na komputere nagrać, ale trochę techniki i się gubię;-)
 
:-(Ja złapałam doła:-(
Nie wiem co mnie podkusiło, ale weszłam na stronę: dlaczego.
I od pół godziny ryczę:-:)-:)-( Te historie są tak przerażające:-(
oj nie potrzebnie:no: nie potrzebne są nam teraz takie smutki
ja też kiedyś zaglądnęłam na stronkę dziewczyn, które straciły swoje maluchy po urodzeniu, tragedia ryczałam pół dnia i długo mi to chodziło po głowie, obiecałam sobie wtedy że nigdy więcej
 
Cześć,
Uff...po 4 godz. nadrobiłam weekend (oczywiście z przerwami).

Ewuś2090 -STO LAT, STO LAT. Zycze Ci, zeby Twoje dzieciaczki wyrosły na wspaniałe osóbki, żebyś znalazła faceta, który doceni Ciebie i Twoje dzieci, żeby od dzisiaj każdy dzień był coraz lepszy i żebyś miała już tylko więcej powodów do uśmiechania się. Pamiętaj...już zawsze przy Tobie będą dwie kochające Cię osóbki :)

Cobra18 - popieram wszystko to, co dziewczyny pisały. Facet musi się ogarnąć...w końcu ma być głową rodziny... Powodzenia Ci życzę, cokolwiek postanowisz!!

Marzena25 - Witamy na forum

Zdec - Nie dołuj się nie potrzebnie :( To niezdrowe dla dzidzi i takie czytanie smutnych historii nie nastawia optymistycznie do myślenia, a wszystkie tutaj wiemy, że już się wystarczająco zasmuciłaś i teraz tylko optymistyczne nastawienie musi być!!
 
Jeśli chcecie coś poczytać to polecam o laureatach Nagrody Darwina. Jest to z jednej strony smutne ale z drugiej niektórzy laureaci dosłownie powalają.
 
Ostatnia edycja:
pytacie czy można łykać kwasy omega-3 w ciąży, ja uważam że ie tylko można ale trzeba,szczególnie te mamy które nie jedzą ryb,orzechów siemienia lnianego.
od zawartości tych kwasów w błonie komórkowej zalezy ilośc i prędkośc rozwijających sie połaczen nerwowych u naszych maluchów, co za tym idzie tempo rozwoju intelektualnego naszego dziecka po urodzeniu. najnwsze badania wykazują ze 4-latki mam które w zyciu płodowym dostarczały swym pociechom ok 1000mg kwasów omega-3 przez całą ciąże, były średnio o 20-30% inteligentniejsze i szybciej sie rowijaly niz ich rówiesnicy,którym mamy nie dostarczały NNKT.( stąd u Japoncow taki IQ hehe), ważne żeby pamitac o tym również kiedy dziecko przyjdzie na świat, poza tym mają też inne działanie- chronią przed zawałami i nadcisnieniem;-)
 
Nie wiem czy uda mi się wstawić i czy uda wam się odsłuchać. Trochę jednak przez kabel ginie głośność, w słuchawkach jest dużo lepiej.

Niestety nie uda się, nie można wstawiać takich formatów:-(
 
nemezizaki powodzenia na badaniach:-):-):-)
marzena 25 witam cieplutko w gronie czerwcóweczek
ewelinka307 można, już dzwoniłam do znajomej z ZUSu, też planuję tak zrobić, ale musimy się liczyć z kontrolą z ZUSu. Pracodawca też :-:)-:)-(
 
zapomniałam dodać że omega-3 mają istotny wpływ w zapobieganiu przedwczesnym porodom i depresji wsród kobiet :tak:jest wiele badan i publikacji naukowych na ten temat, jednak wciąz mało osób wie o ich znaczeniu a jeszcze wiecej lekceważy te opinie i wybiera schabowego ;-)
 
reklama
Do góry