reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Moja niunia pięknie o 20 usnęła, a jeszcze piękniej o 20.30 się obudziła. Poddałam się po godzinie usypiania i teraz gadamy sobie, a moje dziecie jest najszczęśliwsze na świecie. Szczerzy do mnie ten swój bezzębny uśmiech aż miło...
 
reklama
Hej Dziewczynki
widzę ze temat kupek, spania i karmienia długo nam z ust nie zejdzie. A skoro tak to u mnie: kupki raz dziennie, góra dwa- odkąd papki wcina :)
noc- od 21 do 6 przesypia, choć czasem ma jeszcze przebudzenie,ale tylko na przytulenie; jedzenie mieszane- ale szlag mnie trafia z tymi papkami :/
Muszę niestety dzidzi uregulować tak jedzenie do końca grudnia żeby cycunia dostawałą rano i wieczorem, bo mamunia wraca do pracy a dzidzia pędzi do złobka ....
Co do ząbków to ślini sie już od drugiego miesiąca, a kiełków ani widu ani słychu

Dziś mamy kolejną serię szczepień- rota,pneumokoki i podstawowe. Mam nadzieję, ze Agatka będzie twarda tak jak poprzednie razy...

Buziaki
 
Jesteśmy przeziębieni .... wszyscy , małego męczy katarek i kaszelek , przedwczorajsza noc była koszmarem jakiego nieprzeżyłam jeszcze- 0 snu i ciągłe noszenie na rękach - masakra , byliśmy u lekarza( na zdrowych dzieciach ) hehehe bo chore od 10.00 a ja już o 8 byłam i niechcieli mi go zbadać no to mała awanturka i wizyta była , pije syropki i psiukamy do noska ...no i już lepiej jak młody wczoraj zasnął o 20 tak do teraz śpi ....szkoda ze ja tak niemoge .
NA szczepienie za tydzień jak przejdzie infekcja .

Beatko krup....a cóż to jest no i gdzie twoja niunia to złapała ? mam nadzieje że maleństwo czuje sie już lepiej.


Witam nowe mamuśki.
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny znalazlam o krupie
Krup czyli błonica lub dyfteryt

To niegdyś bardzo groźna choroba, dziś dzięki szczepieniom zdarza się bardzo rzadko. Czasem może na nią zachorować szczepione dziecko, wówczas choroba przebiega pod postacią ciężkiej anginy.
Jak rozpoznać:
- Gardło twojego dziecka pokrył biały, gdyby nalot, który przeszkadza mu w oddychaniu.
- Dziecko może się budzić w nocy z objawami zaburzeń oddychania, będzie miało przyśpieszony oddech z zaciąganiem się przestrzeni międzyżebrowych.
- Dziecka ma objawy ogólnego zatrucia organizmu: jest zmęczone, blade, a przyspieszony puls.
- Nie ma wysokiej temperatury.
Co robić:
- Zgłoś się z dzieckiem do lekarza, konieczne będzie pobranie wymazu z gardła dziecka i przebadanie go na obecność maczugowca błonicy.
- Zapewnij dziecku spokój, dbaj, aby się nie odwodniło, zachęcaj do picia.
- Dbaj, aby dziecko nie płakało, bo płacz pogarsza jego stan.
- Zrób mu nawilżające inhalacje chłodną parą wodną, które zapobiegną wysychaniu błon śluzowych
- Zamontuj nawilżacz w pokoju dziecka.
 
Beata kurde nie fajna ta choroba, oby malenstwu szybko sie polepszyło bo biedactwo sie meczy pewnie......

u nas dzien taki sobie, choc nigdy takich 'normalnych' imienin nie miałam czyli nic specjalnego zero gosci i oczywiscie jak to czesto bywa moi "przyjaciele"zapomnieli o życzeniach :-(zaczynam sie przyzwyczajac do tego brrrrrrrrr.....potem im oczywiscie glupio ale tak jest co roku

malutka znow niespokojna ach te zabki, jeszcze ich nie widac a juz mecza....i ja i nas rodzicow...:szok:
 
.

Beatko krup....a cóż to jest no i gdzie twoja niunia to złapała ? mam nadzieje że maleństwo czuje sie już lepiej.


Krup to inaczej blonica,bardzo ciezka infekcja gardla,jezeli nie zostanie podane lekarstwo na czas to dziecko sie moze nawet udusic,ale na szczescie Viki bo to ta starsza zachorowala lagodnie ja przechodzi troszke jeszcze kaszle a wysoka goraczke miala tylko jedna noc,mam nadzieje ze juz bedzie tylko lepiej:happy2:

Dzieki Gabriela za link

Zarazila sie chyba od coreczki znajomej,bo ona chodzi do przedszkola,tylko jeszcze inaczej niz Viki ja przechodzila
 
Ostatnia edycja:
Beata kurde nie fajna ta choroba, oby malenstwu szybko sie polepszyło bo biedactwo sie meczy pewnie......

u nas dzien taki sobie, choc nigdy takich 'normalnych' imienin nie miałam czyli nic specjalnego zero gosci i oczywiscie jak to czesto bywa moi "przyjaciele"zapomnieli o życzeniach :-(zaczynam sie przyzwyczajac do tego brrrrrrrrr.....potem im oczywiscie glupio ale tak jest co roku

malutka znow niespokojna ach te zabki, jeszcze ich nie widac a juz mecza....i ja i nas rodzicow...:szok:

Ciotki z BB pamiętają ;-)
https://www.babyboom.pl/forum/dziec...ia-gratulacje-21358/index165.html#post4400924
 
reklama
Do góry