reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

No tak, zaszalalam z tymy menu wczoraj, ale na pocieszenie powiem, że to tylko tak od swieta, normalnie to buleczki z salami wciagam ;-):-)

Tricolor - normalnie po takim menu to każdy normalny miałby sraczkę palce lizać ( jak to mówi mój tata):-D, ale nie ma to jak być w ciąży - nie takie rzeczy przechodzą bez bólu! Z tym salami, to lepiej uważaj, bo nie powinno się tego jeść w ciąży ( ze względu na możliwość zakażenia listerią chyba).
Co do szkoły rodzenia, ja chodzę, bo można się tam dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć, zobaczyć salę porodową przed porodem ( dzięki czemu nie będziesz miała dodatkowego stresa, że wszystko nowe dookoła i nie wiesz jak masz się zachować itp) no i mężuś się oswaja i może parę rzeczy dowiedzieć. Poza tym te rady co do opieki nad noworodkiem. Dla kogoś kto już rodził, to może zbędne, ale dla tych co pierwszy raz, to chyba przydatne.

To prawda, że ceny z Polsce za usługi "porodowe" są masakryczne, choć wszystko powinno być za darmo. Ale to oczywiście w większości teoria. Wszyscy, o których słyszałam, że mieli poród rodzinny albo znieczulenie, bulili niezła kasę ( nawet 1000!), choć pewnie różnie się te opłaty nazywają ( np. cegiełki). Na szczęście w Irlandii, tak jak pisała Kluseczka , szkoła rodzenia, poród rodzinny i znieczulenie są za darmo!

Marta kamyk - witam i gratuluję córci!
Lenka87 - współczuję tych nocnych wizyt, bo wiem co to znaczy. Mi też zdarzało się wyjść od lekarza o 1 w nocy, tylko, że ja musiałam czekać na wizytę np 4-5 godzin czasami - koszmar! Ale dobrze, że wszystko ok.
Ja też mam dzisiaj wizytę u ginki, chcę żeby mnie dobrze sprawdziła, bo w przyszłym tygodniu lecę do PL i muszę się upewnić czy wszystko dobrze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
W Krakowie z placeniem za porod rodzinny, ZZO, czy tez szkole rodzenia to jest roznie.
W jedym szpitalu porod rodzinny jest platny, ale ZZO jest za darmo. W drugim dokladnie na odwrot. A w kolejnym niby porod rodzinny i ZZO jest za darmo, ale musisz wykupic obowiazkowo cegielke na rzecz szpitala :-D:-D, a jest tez taki gdzie za wszystko bulisz gruba kase (za porod rodzinny, za znieczulenie) - do tego stopnia, ze osoba towarzyszaca przy porodzie, ma miec zrobione aktualne badania: rtg klp, owa, hbs :szok:..

W Warszawie podobnie - w kazdym szpitalu inne zasady i reguly.:crazy:

Co do szkoly rodzenia to w stolicy jest darmowa, o ile jest sie tu zameldowanym lub sie pracuje/ studiuje na jej terenie. Dzwonilam i same pozne godziny :confused: a ja nie mam ochoty chodzic na jakies zajecia o 19 i konczyc o 21 :angry:
Szkoda ze nie ma rannych, bo w koncu w domu siedze, a tak czy siak sama do szkoly rodzenia bym chodzila :sorry2:No nic, pojde i zobacze czy warte sa czegos te zajecia, kolezanka ktora niedawno rodzila mowila, ze byla raz i strata czasu i kasy, ale coz - co osoba to inna opinia :-)
 
:-)Hej Wszystkim Mamuskom dawno mnie tu nie bylo ale jakos brak czasu stal sie moim stalym problemem...:-(
Musze sie pochwalic ze 24 mam kolejny scan i dowiem sie wreszcie o plec malenstwa (choc czuje ze to bedzie chlopiec)...poza tym ciagle pracuje i staram sie pozalatwiac wszystkie wazne sprawy przed narodzinami dzidzusia...
Dodam jeszcze ze choc rosnie mi brzuszek to utrzymuje ta sama wage 73(dla niewtajemniczonych dodam ze w 6 tygodniu ciazy wazylam 80...:zawstydzona/y:) i wogole nie doznaje ciazowych objawow...:blink:



Pozdrawiam Wszystkie Mamuski(te mniej i lepiej mi znane ...)
 
:-)Hej Wszystkim Mamuskom dawno mnie tu nie bylo ale jakos brak czasu stal sie moim stalym problemem...:-(
Musze sie pochwalic ze 24 mam kolejny scan i dowiem sie wreszcie o plec malenstwa (choc czuje ze to bedzie chlopiec)...poza tym ciagle pracuje i staram sie pozalatwiac wszystkie wazne sprawy przed narodzinami dzidzusia...
Dodam jeszcze ze choc rosnie mi brzuszek to utrzymuje ta sama wage 73(dla niewtajemniczonych dodam ze w 6 tygodniu ciazy wazylam 80...:zawstydzona/y:) i wogole nie doznaje ciazowych objawow...:blink:



Pozdrawiam Wszystkie Mamuski(te mniej i lepiej mi znane ...)

Nareszcie wrocilas , witamy z powrotem :-):-):-):-)
 
odebrałam dziś wynik z obciążenia...niestety mam powyżej normy 160 a norma jest do 140....strasznie się martwię:-:)-:)-:)-:)-:)-(
 
Moni_ju a co to jest to obciazenie? Przepraszam ze sie pytam ale jestem do tylu z badaniami bo w Irl sa tylko podstawowe krew i mocz. Nie martw sie kochana wszystko bedzie ok.
 
Witam wszystkie czerwcóweczki.

Co do porodów rodzinnych to w Sosnowieckiej 2 jest on darmowy ale na prywatnej sali z ciągłą opieeką lekarza i położnej to już koszt 500 zl.
Szkoła rodzenia w tym szpitalu jest bezpłatna i pewnie bym poszła ale mój M niematakiej możliwości a samej bedzie mi przykro , wiec daruje sobie wkońcu urodzić i tak musze .

sunnivo gratuluje synusia

marta kamyk witaj

moni ju żeczywiście dość wysoki masz ten poziom pewnie masz tzw cukrzyce ciążową mój poziom glukozy to 77 az sie przeraziłam twoim - skontaktój sie ze swoim ginem choćby telefonicznie


dziewczyny a jak u was z hemoglobiną - od jakiego wyniku zaczyna sie anemia?
 
Wiecie co przeciez to jest bezprawne ostatnio czytalam w gazecie Dziecko ze szpitale nie maja prawa pobierac oplaty za porody rodzinne!!!! Ja nie placilam nic przynajmiej dla lubelanek Na Jaczewskiego nie placi sie za rodzinny sala jest wyposazona w pilke wanne i sakwe taboret do rodzenia na siedzaco !!!!
Masz racje Agatka, jest to bezprawne. Moja kolezanka wziela nawet rachunek rok temu i powiedziala ze dojdzie swoich praw, ale niestety nie oddali jej jeszcze 150 zł.:angry::angry::angry:
 
Moni_ju ale cukrzyca w ciazy podobno dosyc czesto sie zdaza wiec spokojnie. Wy w Posce macie przynajniej ten komfort ze mozecie sobie badania zrobic i eykryc takie rzeczy - tutaj niestety co bezie to bedzie.
 
reklama
Moni_ju a co to jest to obciazenie? Przepraszam ze sie pytam ale jestem do tylu z badaniami bo w Irl sa tylko podstawowe krew i mocz. Nie martw sie kochana wszystko bedzie ok.
wypija się 50 g glukozy i po godzinie pobiera się krew...jeżeli jest powyżej normy to chyba robi się jeszcze 75g... dokładnie nie wiem jak to jest bo do lekarza idę dopiero we wtorek ...ale podwyższony wynik może oznaczać cukrzyce ciążową
 
Do góry