reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Co do tego USG: na pewno jest nieszkodliwe, nie ma tu żadnego promieniowania tylko ultradźwięki, które maluch słyszy ale nie wpływa to na niego w żaden sposób.
Sama juz nie wiem co o ty myslec. W Irl generalnie podchodza do USG ze im mniej tym lepiej. Ja oczywiscie moglabym ogladac bobasa codziennie ale lekarze tutaj twierza ze nie powinno sie robic go zbyt czesto :( teraz musze czekac na 20 stycznia i pewnie za jakis tydzien znowu uruchomi mi sie panika:eek:

a co do pozaru, cale szczescie, ze wszystko dobrze sie skonczylo. Dzidzia nad Wami czuwala ;) Usciski!

Carmi dzieki- ja mam tez takie wrazenie ze ktos nad nami czuwal.
 
reklama
Hej.

Ja za godzinkę ide do gina:tak: Juz się nie mogę doczekać i siedzę już czyściutka i pachnąca na ta magiczną godzinę 17:30 gdzie zobaczę moją dzidzię.

A co do częstego USG to teraz nie ma takich szkodliwych czynników jak kiedyś gdyż mamy lepsze urządzenia. Moim zdaniem 4-5 razy w trakcie ciąży to wystarczająco.

Łoj , co ja mam robić przez tą godzinę.

Pozdrawiam wszystkie cięzaróweczki
 
Mój lekarz robi mi szybki scan dzidziusia co 2 tyg, biore luteine, mama bóle w podbrzuszu, które po no -spie nie przechodza tylko po luteinie :-(... pod koniec lipca poroniłam i mam mało objawów ciażowych - mówi, ze bardziej szkodzi mi stres i ciagłe zamartwianie sie niz minutowe badanie usg...po I-szym trymestrze bedzie juz robił tylko raz w miesiącu....bardzo sie ciesze z jego podejscia do mnie....dzis sam zaproponował bym jutro przyszła do niego na badanie na chwilke bez kolejki by zobaczyc dzidziusia i usłyszec serduszko....mysle, ze jemu tez zalerzy by było dobrze...dzis wizyta trwała az 40 min. a zwolnienie chciał mi dac do 6 stycznia aż...ale podziekowałam, wziełam do 19-go grudnia
 
A co do częstego USG to teraz nie ma takich szkodliwych czynników jak kiedyś gdyż mamy lepsze urządzenia. Moim zdaniem 4-5 razy w trakcie ciąży to wystarczająco.

nooo, ja mialam na mysli, mowiac czeste, takie co tydzien-dwa :laugh2:, bo dopiero co we wtorek i srode mialam, nastepne 18.12. i tak sie zastanawialam jeszcze nad takim pomiedzy.
Ale sobie odpuszczam, bo i dla mnie stres taka jazda na badania.
 
Czesc dziewczyny!
Ja dopiero co usiadlam i jem moje pierwsze sniadanie bo z rana strasznie mnie jeszcze mdli i nic nie moge w sobie wcisnac.Ale z mala wzielysmy sie troszke dzisiaj za porzadki...popralam jeszcze raz i poprzegladalam jej niemowlece ubranka i zrobilysmy przeglad jej zabawel bo wieloma sie wcale nie bawi i tylko zajmuje miejsce a trzeba zrobic miejsce na nowe,bo swieta nadchodza.Alw juz mam dosyc na dzisiaj a jeczcze chcialam jechac na zakupy bo swieta tuz tuz a tu jeszcze tyle do kupienia..mala poszla spac to moze troche odpoczne i pojedziemy.

Ja w ciazy z Viki jak bylam w Polsce mialam robione usg cop 3 tygodnie bo bylam po poronieniu i lekarz chcial sie upewnic czy wszystko okay,a tutaj mam nastepne za miesiac a pozniej moze jeszcze tylko jedno albo i nie.Ale jak sie wybierzemy po swietach do Polski to napewno pojde prywatnie po przyjezdzie sprawdzic jak tam dzidzius...

dilajla
wracaj szybko do zdrowia:tak:
carmi ja w 3 m.ciazy z Viki lecialam z Canady do Polski a pozniej z Warszawy do zZakopanego 600 km.samochodem troche uciazliwe ale ja sie bardzo dodrze czulam,wiekszosc drogi przespalam,lekarz powiedzial ze powinno byc dobrze...Teraz bardziej sie obawiam leciec ale nie dlatego ze znow jestem w ciazy ale ze wzgledu na moja mala jak ona to przetrzyma.:happy:
kluseczko ale sie musialas wystraszyc..ja pamietam jak moja mala miala moze miesiac a mysmy wtedy mieszkali w bloku na 23 pietrze,no i wlaczyl sie alarm a ja spanikowalam i po tych schodach z mala na dol.alarm okazal sie falszywy a ja przez tydzien miesni nog nie czulam.:-)
AnsiaM ale ci zazdroszcze ja tez bym chciala zobaczyc juz mojego maluszka...:happy:
Venice 24 witaj serdecznie:-D
agatko ty tez zdrowiej szybciutko super ze mozesz slyszec maluszka :happy:
Suniva bardzo sie ciesze ze u Ciebie wszystko dodrze z maluszkiem i z wynikami:-p
 
Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczyny!
Dziś rozmawiałam z koleżanką, która jest w szóstym m-cu i siedzi na zwolnieniu z powodu skrócenia szyjki macicy. I zgadnijcie, na co się nakręciłam :eek: A wizyta dopiero 18 grudnia, chyba nie dam rady! Brr... Zwłaszcza, że jej się to zrobiło głównie z przemęczenia i stresów, a moja praca jest mega szybka, stresująca i ech..
My chyba powinnyśmy siedzieć w domkach i otaczać się samymi pozytywnymi sprawami, bo nie wiem, jak tu inaczej wyrobić do czerwca!

Całusy dla wszystkich mam i dzidziusiów!
 
Ja za porządki coś nie mogę się zabrać, najgorsze to mycie okien, nie lubię a już naprawdę tego potrzebują, zwłaszcza, że święta tuż tuż:baffled: Liczę na to, że w końcu mąż umyje, bo pewnie spanikuje, że ja w ciąży to nie powinnam a ja go z błędu nie będę wyprowadzać;-)

Kluseczko ale miałaś przeżycia, dobrze że skończyło się tylko na strachu:tak:

AnsiaM czekamy na relację z wizyty:tak:

pixella fajnie, że jesteś zadowolona z lekarza, grunt to mieć zaufanie do własnego ginka:tak:

beata1980 Ty dopiero pierwsze śniadanko a my już za kolację się bierzemy, śmiesznie z tą różnicą czasu:-)
 
Jestem już po wizycie u gina.

Wszystko jest wporządku:-D:-D:-D:-D:-D i dzidzia ma już 8,63 cm. Podobno duże i jak takim tempem będzie rosło to wyrośnie na niezłego chłopa ;-)A czy to bedzie chłopak czy dziewczynka to niestety jeszcze za wcześnie na wtkrycie. Następna wizyta 2 stycznie wtedy może się podejrzy co ma dzidzia między nóżkami;-)
 
Jestem już po wizycie u gina.

Wszystko jest wporządku:-D:-D:-D:-D:-D i dzidzia ma już 8,63 cm. Podobno duże i jak takim tempem będzie rosło to wyrośnie na niezłego chłopa ;-)A czy to bedzie chłopak czy dziewczynka to niestety jeszcze za wcześnie na wtkrycie. Następna wizyta 2 stycznie wtedy może się podejrzy co ma dzidzia między nóżkami;-)

No to super, że wszystko w porządku i dzidzia taka dorodna:tak::-)
 
reklama
Pewnie chlopaczek bedzie bo taki duzy ,ale kto to wie...super ze wszustko w porzadku AnsiaM

A ja po grejfrucie wcinam pomidor z duza iloscia pieprzu i cebulki,jak tak bedzie dalej to moj zaladek zwariuje...ale ta dzidzia ma smaczki..
 
Do góry