reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

Dziękuję Wam strasznie za te wszystkie dobre słowa tutaj na forum, na gg, no i na komórę :) Rozwala mnie ten dzisiejszy dzień totalnie, no ale nie płakałam jak się Tymuś urodził, to teraz mi nie zaszkodził.
Póki co mamy za sobą długą (11 godzinną) nockę, wspólne śniadanko, prezent i całusów moc (oczywiście w całej żyrafie najważniejsze były tekturowe pudełka wykorzystane do zapakowania), przytulanko z Synkiem, no i czerwonego, buraczanego kupsztala (tak to jest jak mamusia leczy anemię). Teraz Słonko moje śpi, a jak się obudzi, to obiadek i spacer, a co mi tam, pani doktor pozwoliła, a doktora słuchac nie muszę. Tempertaura spadła, więc przeciwwskazań nie widzę.

Patrząc na ten cały wspólny rok, przeglądając zdjęcia, nie mogę się nadziwić, jak wiele umiejętności zdobywają w tym okresie dzieci, jak wiele nauczył się Tymek. Pomijam już całą sferę rozwoju ruchowego, która jest przecież potężna. Pamietacie na pewno, jak dzieciątka nasze z trudem na chwilkę podnosiły główki, jak ledwo otwierały oczka. A teraz... Prawie wszystko jest w ich zasięgu, wszędzie dotrą, wszystko wezmą do rączki i z wielkim zachwytem będą obserwować kawałek tekturki. No niesamowite to jest, ta energia i chęć poznawania.
Coraz większa jest też "kumatość" Tymka, coś co chcę go nauczyć przychodzi nagle samo. Tak było np. z dmuchaniem. Nie wiedziałam w jaki sposób go tego nauczyć - bibułki i inne takie przychodziły mi do głowy. A tu wczoraj przy kolacji Tymcio poczuł powagę sytuacji i zaczął dmuchać... jedzeniem. A ja zamiast interweniować, zaczęłam się cieszyć. Tak więc świeczka będzie być może zdmuchnięta przez samego zainteresowanego :)
Straszną radość dały mi te pierwsze słowa Tymka, do tej pory jak idzie za mną i mówi "mama", no kocham tego mojego Malucha. I wszystko inne jest bez znaczenia. To jego słodkie "nu nu", które sam stosuje w odpowiednich sytuacjach, chociaż my nie wyrażamy zakazów w ten sposób), indianin, "kosi - kosi", "hop - hop", "buzi" i te sytuacje, w których puszcza całą wiązankę swoich umiejętności z taką straszną powagą i skupieniem. Strasznie cieszy mnie to, że tak wiele już Tymek rozumie. WIelkie zmiany nastąpiły w ciągu tego roku i choć TYmek już nigdy nie będzie noworodkiem, a nawet niemowlakiem :(, to wiem, że przed nami fantastyczna przygoda dalszego, wspólnego poznawania świata. Muszą jeszcze powiedzieć, że strasznie się cieszę z tego, że mogłam być z Tymkiem przez ten jego pierwszy rok życia, bez pracy i innych spraw, które wymagały by mojej uwagi. Niczego nie straciłam, byłam na ile się dało aktywną i troskliwą matką.

No to dość tych wywodów. CIotki zasłużyły na torta - zapraszmy :)

tort.gif


KOcham TYmka jak nikogo innego :) :) :)
 
reklama
ja tylko na sekundkę

Tymek to piękne imię,
mądrej przystoi dziecinie
bo znaczy ni mniej ni więcej
a: "ten, który czci Boga". Serce
mieć musi zatem ogromne,
a wymagania tak skromne,
że mrówka to przy nim żarłoczek.

Tymoteuszu, masz roczek.
Słodko anielski buziak
i straszny jesteś łobuziak
lecz wiedz, że także za to
kochają Cię Mama i Tato.

Wszystkiego NAJ Tymku :-)


skrótem telegraficznym dodam jeszcze że Miko od soboty ma wysoką gorączkę, od niedzieli dochodzącą prawie do 41 st. zbijamy ją [ciężko, nawet pyralgina nie pomaga] a skubana po 3 godzinach znowu skacze. do tego straszny katar i mokry kaszel. mamy antybiotyk, miejmy nadzieję, że poskutkuje. buźka.
 
STO LAT DLA TYMKA!!!! (a dopiero Tuvok relacjonował nam poród... ::)...jak ten czas leci) :laugh: :laugh: :laugh:

Mondzi - my cały czas śpimy w pokoju z otwartym oknem (z wyłączeniem nocy z burzą, wiatrem i gradem). Ja bez dopływu powietrza sie duszę. Już w szpitalu uskuteczniałam wietrzenie pokoju, bo gdyby nie to depresja poporodowa dopadłaby mnie natychmiast  ;)

Easy - wielkie gratki za podjęcie decyzji bez kopa w tyłek ;D Dasz radę na pewno...tak na moje oko: dasz radę, bo nie masz innego wyjścia ;)
A co do Teściowej Dobrej Rady to niech lepiej fantastycznie i w kant prasuje u siebie w domu ::)

Zaraz przyjedzie moja mama, ma tylko godzinę czasu, ale przynajmniej zajmie się Julkiem, a ja zjem spokojnie obiad.
Teraz wykorzystuję chwilę, bo Huba się weranduje oszukana niezbyt pedagogicznie smoczkiem. Od północy jest marudny, zapewne to cud zwany kolką. Była już suszarka (wiele razy), masaż, rowerek itd. no i cały czas cyc  ::)
Huba już kwili...
 
4_794_3839.jpg

ŻYCZENIA ZDRÓWKA,SAMYCH RADOŚCI i SAMYCH SZCZĘŚLIWYCH CHWIL !!!!
TYMEK żyj Nam 100 Lat!!!!!!
 
Tymusiu, jużczas niemowlęctwa za Tobą! Niech lata wczesnego dzieciństwa upływają Ci jeszcze bardziej radośnie i pogodnie niż ten pierwszy roczek! Mondzi, wielki buziak za urodzenie takiego fantastycznego faceta!  :D

Mój facecik właśnie padł po imprezie z udziałem dwóch półtorarocznych kolegów.  ;) I ja chyba zaraz pójdę w jego ślady, bo coś mi się oczka zamykają...  ;)

Tylko jeszcze, Easy, gratuluję, Pani Kierownik!

A, i spotkanko Poznanianek- bardzo chętnie, ale nie w poniedziałek- mamy basen! I jeszcze lekarza...

100 lat dla Mikiego cayo! Ostatni miesiączek już stuka!  ;)
 
.... ;)...WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU MIESIĘCZNICY DLA WOJTUSIA I MIKIEGO!!!!!!! ;D
JUŻ ZA MIESIĄC ROCZEK ;D 8)
 
Zyczonka dla Mikulca i Wojtusia rzecz jasna z okazji miesiecznicy!!!!!!!

Lece sie uczyc :mad:
 
Tymku wszystkiego najlepszego z okazji Twoich pierwszych urodzin. Aby kolejny roczek byl pelen radosnych chwil i kolejnych sukcesow w zdobywaniu wszelakich sprawnosci.

kwiatki2.jpg


Easy gratulacje :). Jako doswiadczony kierownik sluze rada :) Życze samych normalnych podwladnych :) ( ja mam jednego ktory sie do mnie zwraca pani kierownik Asieńko ...)

Szkrabiku poglaszcz brzuszek z Amelka :) Dobrze, ze tata sie zdecydowal :)
 
Tymkowi i Szymkowi z okazji 1 roczku samych wspaniałości i duzo zdrówka!!!!!!!!

Easy Gratulacje!!!
Szkrabiku Gratuluję wyboru :D
MagW No to faktycznie mamy podobną sytuację rodzinną ;)
A staż małżeński imponujący!!
My dopiero w czerwcu 3 latka, ale we wrześniu 9 lat od bycia razem :D

A, Warszawianki, fotki cudne! :)
 
reklama
DLA TYMCIA 100 LAT Z OKAZJI PIERWSZYCH URODZIN. WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE I NAJPIĘKNIEJSZE!!!DUŻO ZDRÓWKA!!!

3.gif
 
Do góry