reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

Rita- śpieszę z odpowiedzią na Twoje pytania ;)

- Hania nie umie sortować kształów, ale szczerze mówiąc jakoś nigdy jej tego nie uczyłam. Częsciej bawi się żyrafą ale tam wszyskie klocki mają ten sam kształt.
- Na kolację czyli po kąpieli Hanka wypija 330ml mleka z kleikiem ryżowym. Pije leżąc juz w swoim łóżeczku potem dostaje smoka i zasypia. Ja siedze obok i jej śpiewam " Chyba juz mozna isc spac, dziś pewnie nic się już nie zdarzy..." Po 10 minutach spi. Dorosłe jedzenie zamierzam wprowadzic na podwieczorek. U nas przypada on na godz. 17. Na noc jednak wole butle, bo po pierwsze wiem dokładnie ile zjadła a po drugie dziecko sie wycisza przy butli ( przynejmniej moje ;))
- W nocy śpi około 11 godzin i w ciągu dnia około 2,5 godziny.

A i jeszcze miałam napisac o dwoch rzeczach. Otórz Hanka jak sie jej położy kilkanascie klocków a wsród nich tylko jeden niebieski to i tak zawsze wybierze niebieski 8) Dziwne to troche ale usmiałam sie po pachy jak kiedys wrociłam z pracy a Marcin mówi" Zobacz nauczyłem Hanie kolorów"
- " Hania podaj niebieski klocek"- prosze bardzo- Hania podała mamie, na to mama: " Hania podaj czerwony"- Hania podaje niebieski, Hania podaj zielony- Hania podaje niebieski...
A no i jeszcze jedno. Mamy taką książeczkę ze zwierząkami i Marcin uczy Hanie jak jakie zwierzątko sie nazywa. Na końcu książeczki jest krowa, a Marcin nauczył Hanke ze to mama!!! I teraz jak mówi Hania gdzie jest mama, to ona pokazuje krowe!!! Myslałam ze go zabije.
 
reklama
Rita nasze odpowiedzi: bardzo podobne do odpowiedzi Agast :)

- Magdalenka też nie sortuje kształtów ale podobnie jak Agast nie uczyliśmy Jej tego.
Umie wrzucać klocki do żyrafy i ma wileka radoche z tego. Otwiera otwór na dole i chichra się  :)

- Na kolację czyli po kąpieli Magdalenka wypija ok150 ml kaszki i zazwyczaj przy butli zasypia.
Potem ok 23 kasza no i do rana spi. Ale wczoraj był wyjątek od 19 do 5 rano spała bez budzenia sie na kasze. Mam nadzieje, że dzisiaj bedzie tak samo!

- W nocy śpi około 10 godzin a w ciągu dnia około 2 do 2,5 godz. godziny.

Agast z ta krowa i mamą  :laugh: zrewanzuj sie jakimś zwierzakiem ;)

Szkrabiku mnie sie bardzo podoba Julia. Bardzo popularne (u mnie w rodzinie i znajomych jest kilka Julek) ale wdzięczne.

Junonko sliczna Oliwia :)

Moja Magdalenka katuje nas ksiązeczkami. Normalnie jak sie czepi to trzeba czytac po kilkanaście razy te samą książeczke. W sumie ciesze sie, że lubi książki ale ostatnio cały czas w myslach wałkuje mie się Jego córka Tralalurka jego synek Tralalinek id itd... :) Pan pomidor jest hitm od wczoraj , ciekawe co jutro ???



 
Junonko Oliwka śliczna! :)
Agast Pomysł Magdulka super z tym rewanżem ;D
Shirleyko Witaj!
Rito Odpowiem nie po kolei i pewnie niepełnie, bo spac mi sie już chce ;)
Wiki w dzień zasypia na moich rękach ale nie kołysana. Leży sobie, w tle grają kołysanki a ona miętoli Pafika czyli ukochnego psa przytulankę. Odkąd nauczyła się wstawać w dzień nie zaśnie inaczej. Za to na noc po kąpieli, w której już przeważnie zasypia, odłożona do łóżeczka pada jak stówa oczywiście z Pafikiem w objęciach :) Przed kąpielą wypija około 220 ml mleka z kaszką, to od niedawna, wcześniej była kaszka na gęsto podawana łyżeczką.
Co do sorterów kształtów, to cos tam WIki próbuje, ale na razie skupiamy się na innych zabawach :)
 
Szkrabikowski - cieszę się, że będziesz miała córeczkę. Gratuluję!. Z imion najbardziej mi się podoba Maja (Maciuś miał być Mają0 ładne również Amelka, choc ostatnio to dość popularne imię.

Czrnulko - Tobie również gratuluję córci.

A mój mężuś zaczyna mówić i mnie przekonywać do drugiego dziecka. Zobaczymy jak to będzie. Macie pewne sposoby na dziewczynkę?

A i proszę trzymać za mnie kciuki w czwartek. Mam bardzo ważną prezentację

Dobranoc
 
Na dzień dobry macie kopa od mojej ciągle bezimiennej córki  :p

Lila, o brzydalu, a nie dasz mi linka do tych ciast ??? A za to co mi dałaś duża buźka!!!

Aletko, dzięki za pocieszenie... pojawił się kolejny problem na NIE dla Amelii: za ścianą mieszka jakaś mała Amelka i teraz to jest niedobrze, bo małżyk ma dosyć słuchania ciągle wołania "Amelka Amelka". No dobij mnie normalnie, za chłopem nie dojdę! :| Natomiast zdrobnienia Kornelii nie stanowią dla mnie problemu, ponieważ Tymka ciocia ma tak na imię i mówimy na nią Kornelia, Kornelcia, Kordula, Kordulinka. I tym podobne wariacje na temat ;)

Junonko, ale śliczne zdjęcia :D No i takiego macie chudego tatę, że się do łóżeczka zmieścił po wyjęciu szczebelków ??? :D Hm a Ty wyglądasz jakoś inaczej. Przyznaj się, gdzie masz włosy? ;D

Frotko, ja np. znalazłam sobie sama, przeglądając ogłoszenia w serwisie niania.pl ;) Mam jednak nadzieję, że nie będziesz musiała z niego skorzystać  :p Przytulki Ci ślę. Czasami jest ciężko, matkom pracującym też...

Beatko24, u mnie na odwrót: nie miałam imienia dla chłopca, więc był chłopiec. Teraz nie mam dla dziewczynki i panienka w drodze!!! Aleksandra miała u nas być od początku, zanim jeszcze zaszłam w ciążę, ale w tzw. międzyczasie bliscy znajomi dali tak na imię swojej córeczce i teraz już tak nie chcę, bo się kojarzy. Masz babo placek...

Shirleyko, mój małżon zdaje się sam nie wie czego chce. Za to wie czego nie chce: Amelii... :( ale Wam fajnie z tym mlekiem. Ja się właśnie muszę zastanowić nad dietą Tymkową, bo mam wprowadzać pomalutku Danonki i masełko i obserwować :)

Mondzi, Tymek uwielbia żyrafę, garnuszek na klocuszek i klocki, o których pisze Evik :)

Rita, ale moc pytań...  ::) do kształtów Tymkowi nie zawsze się udaje; na kolację jest butla z mlekiem, ale od jutra chcę zamiast tego dawać kaszkę; zasypianie u nas w łóżeczku, ale jedno z rodziców leży przy łóżeczku (na kocyku) i najpierw bawimy się w wyrzucanie wszystkiego z łóżeczka, potem we wrzucanie do łóżeczka, a potem mruczymy sobie i śpimy. Tymek śpi też jakieś 12 godzin, ale od 20 do 8. Czasami o 7.

Agast, co Ty Hani śpiewasz? Masz tego nutki ??? Albo może mp3?

Magdulku, no zgadnij, co mój małż ma do Julii... z kim Mu się kojarzy  :mad:

Natko, dzięki :) O to wiesz co, ja będę trzymać kciuki za Ciebie, a Ty za mnie. Co Ty na to? Mam egzamin ;)

Jesoo, odlatuję... śpię na siedząco :|
 
Nic nie napisze, nic nie nadrobie, przepraszam,ale to nie na moje zaplakane sily,mialam Wam pisac,ze bylismy u malej dzidzi, 3 tygodniowej,opowiedziec o jej malutkich raczkach,ale nie bardzo widze na oczy :(,bo dzien zakonczyl sie dla mnie bardzo przykro i zle, i smutno i mam dosc!!Nie chce tak zyc :( Niech mnie ktos przytuli!!

Szkrabiku kochany, gdzies pare stron wstecz podawalam linka, moze zaraz znajde.
 
Karolince samych wspaniałości z okazji 11 miesiąca!!! :D
Magdulku dziękuję :)
Szkrabiku Imię Julia też braliśmy pod uwagę, ale zniechęciła nas mnogość Julek na naszym osiedlu i wśród znajomych ;)

Szał torebkowy w wykonaniu Wiki, wycinek z wilelu takich akcji ;D
stetoskop_babci_jest_najfajniejszy.jpg
 
reklama
Lileczko mam nadzieję, że dzis juz Ci lepiej, jeżeli nie to przytulam.

Minka Wiki jest prześliczna. Nie ściąga spinki? Hanka ściąga spinkę, frotkę itp. i pcha do buzi, aż sie boję że sie zadławi.

Rito już pisałam, że Hania tylko walec wrzuca, śmiesznie to wygląda, bo najpierw ze sterty klocków walce wszystkie wyciąga, potem wrzuca, wyciąga z pudełka i tak w kółko, inne klocki wtedy się nie liczą, a jak jej się w końcu znudzi to po wrzuceniu walców bierze sześciany i próbuje włożyć z różnym skutkiem. Wieczorem Hanka wypija 230 ml kaszki (kleiku) ryzowo - kukurydzianej i śpi od 20 do 6 (7). A zasypia po karmieniu w miejscu karmienia (jak mąż karmi to na naszym sypialnianym łóżku, jak ja karmię to w łóżeczku). Natomiast w dzień śpi różnie zazwyczaj 2 drzemki od 30 min do 1,5 h. Jedna drzemka w łózeczku (bez problemu babcia ją usypia w dzień w łóżeczku, natomiast ja na rękach), a druga na spacerku.

Najlepsze życzenia dla Karolinki
 
Do góry