reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

SZKRABIKU GRATULUJĘ CÓRCI!!!!BARDZO SIE CIESZĘ, ŻE BĘDZIECIE MIELI PARKĘ!!!

Asiu -dużo, dużo zdrówka dla Waneski!!! I proszę nie pisz mi, że to że dałaś jej loda albo nie ubrałaś rajstop przy tak wysokiej temperaturze spowodowało jej zachorowanie. Nie daj wmawiac sobie takich bzdur!!To co masz ja zamknąć w domu o wodzie i chlebie w kombinezonie zimowych, żeby innych usatysfakcjonować? MATKO!!!Że też Bóg stworzył teściowe :o
A co do ubioru to właśnie ostatnio oglądałam program jak ubierac dzieci tzn. czy jedna warstwa wiecej niż dorośli i zdaniem specjalisty dziecko powinno być tak samo ubrane jak my. lepiej jak dziecko zmarznie niz sie przegrzeje. Warto mieć jednak zawsze przy sobie jakis sweterek, który można w każdej chwili założyc dziecku gdy zrobi sie chłodniej.
KURKA! Mogłam to nagarć. Wysłałabym to Twojej teściowej ;)
Mondzi - ojej no nie za fajnie wygladają te oczka. Bardzo mi przykro. Mam nadzieję, ze obejdzie sie bez antybiotyku no i ze synek szybko wyzdrowieje.

A mnie moja madra teściowa po raz kolejny nieźle zadziwiła. Normalnie kobieta jest dobra!!!
We wtorek miała urodziny i wyobraźcie sobie, ze zamiast nas do siebie teraz w weekend zaprosić na jakąś kawkę (choć ja nie chiałam i ułożyłam sprytny plan) to ona chciała wprosić sie nam :o
Teraz sie z moją mamą smiejemy, ze chyba chciała przyjechać do nas osobiscie odebrac prezent, którego nawet nie ma ::) Jestem w szoku bo gdyby nie moja szybka reakcja na jej telefon to by wyszło na to, że musze jej postawic kawę i ciacho z okazji jej urodzin. Jezzzu co za baba?!

No i zmykam bo mąż kontuzjowany. Był na zawodach brazylijskiego jujitsu (z zapaleniem bicepsika) i sobie teraz już konkretnie nababrał. Ehhh a jak mu mówiłam....
Życzę przespanych nocek i do napisania

 
reklama
Jucia, PaulaC - dzięki za pamięc! Jestem, czytam. Ale pisać nie mam co, więc siedzę cicho.

szkrabikowski córeczki są fajne, więc gratuluję :)
Mondzi biedny Tymek z tymi oczkami! :(

Szukamy nowego domu dla naszej rodzinki. Cięzka decyzja, trudny wybór.
 
Beatko, Easy, dziękuję bardzo :) Hym no z dziewczynką do czynienia jeszcze nie miałam jako mama, wiem jedynie, że dupkę się inaczej pielęgnuje  :laugh: ;)

Easy, czy miasto też się przez to zmieni? Czy tylko dzielnica? Własne będzie? O ile oczywiście możesz podać szczegóły, bo jeśli nie to więcej nie pytam ;)

Póki co macie kopa od Amelii/Anastazji/Elizy/Julii/Mai/Marceliny/Pauliny*/**

* odpowiednie podkreślić
** to na razie tylko mamine typy ;)

życzymy dobrej nocy :)
 
Szkrabiku dzięki za kopa. Najlepiej od Pauliny ;) ale Anastazja i Amelia też mi się bardzo podoba.

Easy już jarzę dlaczego się nie oddzywasz. Jeśli to nie tajemnica to dołączam do pytań Szkrabika.

Asiu, Beatko współczuję Wam teściowych.
Ja na moją nie narzekam- po pierwsze nie mieszkamy razem, po drugie do niczego się nie wtrąca, a poza tym ją lubię (!)

Mondzi 37,2 to jeszcze normalna temperatura i wcale nie wyklucza alergii, no, ale ja nie jestem lekarzem, więc lepiej słuchaj specjalistów.

Dobranoc Foremki
 
No i 50 zł. poszło na zacny cel - leczenia Synka. MagW, dzięki Ci za rozmowę, no i za rozmowę Twoją ze szwagierką, bo w dzięki temu nie czekałam dalej, aż sytuacja sama się rozwiąże, tylko zadzwoniłam po panią doktor. Muszę powiedzieć, że chociaż byłam do niej strasznie uprzedzona (miała w naszym przedszkolu syna, któremu moja dyrektorka w pupę lazła, bo miała w tym interes - pani doktor bezpłatnie przychodziła badać dzieci w ramach bilansu 6-latka), to teraz bardzo sobie ją cenię. Kompetentna, bardzo otwarta na wszelką pomoc, nie panikuje, no lubię ją.

No i lubię ją również za to, że
1) Tymek nie dostał antybiotyku :) tylko kropelki do oczu z antybiotykiem. Możecie uznać, że różnica niewielka, ale dla mnie duża. No i mam dawać Zyrtec, bo ma jakieś tam działanie, którego nie pamiętam ::)
2) Dostałam wskazówki, co do Tymkowej diety i nadzieję na to, że bez żelaza się uda - ona wyleczyła dwójkę swoich dzieci dietą, bo żelaza przyjmować nie mogły. Tak więc jestem dobrej myśli i po 6 tygodniach mam skontrolować morfologię.
3) No i możemy chodzić na spacery, bo pogoda jest ok.

No i jak jej nie lubić? No fantastyczna jest i tyle :) Jeszcze trochę plusów zbierze i będzie mogła stanąć w zawodach z panią ginekolog :)

Dziękuję Wam za wszelkie dobre słowa, MagW Tobie jeszcze raz za kłopot i uciekam spać. Ciekawe jaka będzie nocka. Dostał Tymonek czopka, więc może jakoś lepiej mu będzie.

 
Beatko wiesz ja dokładnie czytałam o tym ze dzieci nalezy ubierac jak nas,tylko o jedną koszulkę więcej i ja dokładnie tak robi.ę tez nie przegrzewam.Ale moja tesciowa taka jaest ja pamiętam jak Maks miał kaszel poszłam kiedys do niego a on pod pieżyną lezał wysmarowany w pokoju 30 szstopni,taka jest moja tesciowa,dlatego nie mozemy sie dogadac gdyz ja bardziej dzieci chartuje niz grzeje i jej to nieodpowiada.Ostatnio Wabnesi załozyłam sukienke i skarpetki bo było strzasznie gorąco to zobaczyła to moja tesciowa na miescie i wyzywała mnie ze tak dziecko ubrałam,mimo ze Wanesce było ciepło.Powiedziała a wręcz rozkazała ze amm się wrócic do domu i załozyc jej spodnie i bluzę ::) jak się sprzeciwiłam to wyzwała mnie od nieopdpowiedzialnej matki i sie obraziła.Dlatego teraz ma satysfakcje ze moze mi dogadac ze to pzrzeemnie ona jest chora i nieliczy się to ze to przez alergie nawet lekarka to powiedziała ale ona tego nie potrafi zrozumiec.....dziękuję ze jednak myslicie tak jak ja i dzieki Wam wierzę ze to nie moja wina...

Paulo super ze masz taką tesciową nawet nie wiesz jak ja Ci zazdroszcę

Mondzi to super ze juz wyjasnione.Wiesz Waneska tesz dostała antybiotyk w kroplach(chcesz to sprawdze jutro nazwe ale pewnie to samo) i zyrtec takze tak jak mówiłam alergia ale napewno przejdzie synusiowi ;)

A teraz mykam spać papaa dobrej nocki

P.S. Szkrabiku mi się podoba Eliza ;)
 
szkrabikowski mi się Marcelina i Amelia baaardzo podobają!!!
PaulaC, no jest to jeden z powodów ;)

A co do pytań to na razie nic nie napiszę, bo naprawdę nie możemy się zdecydować co robić.
Już myślałam, że zdecydujemy się na mieszkanko w mieście - własne, nowe. A tu wczoraj na Targach Mieszkaniowych byliśmy i okazało się, że fajne lokalizacje (do 20 km od Poznania) są segmentów, w całkiem przystępnych cenach. Wtedy trochę ogródka chociaż by było i spokój. No ale z drugiej strony dojady i dowóz dzieci do babci... ::) No i znów nie wiemy...
Jak już zapadną jakieś decyzje to zaraz dam znać ;D
 
Dla dzisiejszych solenizantów Bartka i Filipa moc uścisków!

Szkrabiku gratuluje córy!!! ALe się cieszę! :D
 
Witanko :)

STO LAT I WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE DLA DZISIEJSZYCH 11 MIESIECZNIAKOW: PATRYCJI KAROTKI,BARTUSIA ANNKI I FILIPKA YUUA :) :) :)

Bosze,ale u nas pogoda...Całą noc wiało jak na uralu a teraz deszcz zacina :( Pochlastac sie idzie.

Mondzi no to rzeczywiście masz za co lubieć tą lekarke ;) Cieszę sie że Tymek dostał fachową poradę i obyło się bez antybiotyku,nielicząc tych kropelek ;) Oby tylko wam pogoda dopisała i możecie śmigac na spacerek.

Szkrabiku OGROMNE GRATKI CóRECZKOWE :laugh: :laugh: :laugh: Ale masz cela,hihi. Tak za pierwszym podejściem dziewczynka,brawo ;D Co do imion to wydaje mi sie że Amelka ostatnio jest bardzo popularna,ale podoba mi się. Reszta imion też jest ok. A może zamiast Maja dasz Mia ?? Mi sie bardzo podoba,to imie jest takie eteryczne :angel:

Asiu24 odnośnie "cennych" komentazry twojej teściowej nie bede się wypowiadać,bo szkoda mojej klawiatury ;) Zreszta dziewczyny już skutecznie wybiły ci z głowy twoja winę i nie bede sie po nich powtarzać. Przesyłamy za to Wanesce z Mikołajem cały wór zdrowiejacych fluidków i pozdrówek :-* No a z lekarzami to tak jest.Jak wyczają że podważasz ich kompetencje konsultując dziecko u innego lekarza to nie ma zmiłuj. Tak jakbys spaliła za soba mosty,dlatego juz słysze jak odmawia ci tej recepty na zastrzyki :mad: Franca. I tyle.

Easy no to macie zagwostkę ;) Ale faktycznie wybór trudny. Segment z ogródkiem fajna sprawa,ale te dojazdy z małym dzieckiem(dziećmi ;D ) to troszku męczące,najlepiej mieć dwa auta,ale to znowu koszt..Z drugiej strony mieszkanie w blokowisku i sąsaid z wiertarką w ręku za ścianą,to też odstraszająca perspektywa 8) Musicie dobrze przemysleć tą decyzję,ale powiem krótko: DO ODWAżNYCH śWIAT NALEżY!! ;D

Paula kobitlko,widze że powróciłaś na łono forum i baardzo dobrze ;D Dzieki za konsultacje ząbkową i pozostaje nam czekać. No to teraz niewiem tylko po co nasz pediatra zapisał nam to wapno ??? Wiem ze zaszkodzic nie zaszkodzi,i pomoze w razie czego przy alergiach,wiec raczej dawac bede. Ale..

Oj cos za cicho sie zrobiło...
No tak Mikołaj popędził do łazienki,wszak to najciekawsze miejsce w domu :p Pralka,ręczniki,kosmetyki,te sprawy ;)
Lecę go skontrolować zanim sie coś wydarzy.
Miłek niedzieli foremki,naraska!!!
 
reklama
Do góry