reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

Paula, gratuluję Szymkowej wagi. Całkiem ładny przyrost, jak na obecne wygibasy naszych chłopaków.

No i mam 2 pytania: jak odróznić skurcze przepowiadające od przedwczesnych? No i co można a czego nie przy rozwieraniu się szyjki w 7 miesiącu? Ta mamuśka od bliźniaków ma problem z odróżnieniem tego, a ja skurcze to miałam chyba tylko przy parciu, w każdym razie inne jakoś szczególnie nie dały mi się we znaki.
 
reklama
Mondzi dziękuję.
Co do skurczy to przepowiadające pojawiają się na ok. 2 tygodnie przed porodem(w 9 miesiącu), mogą się też pojawić wcześniej, ale mnie to gin tak tłumaczył, że jeśli w ciągu godziny mam więcej niż 3 skurcze i tak minimum przez 5 godzin, albo skurcze są bolesne i regularne, czy zauważę krwawienie to mam natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Generalnie jak pojawiają się stale to trzeba się zbadać bo to o niczym dobrym nie świadczy.
Czego nie wolno przy rozwierającej się szyjce to nie wiem bo nie miałam z tym problemów, ale wydaje mi się, że na pewno nie wolno dźwigać i chyba powinno się jak najwięcej polegiwać.
Jak dla mnie to uważam, że musowo potrzebna jest wizyta u lekarza.
 
Dzięki Paula, ona była u lekarza (mieszka we Włoszech, więc bariera językowa pewnie robi swoje), dostała jakieś leki, ale to bardzo aktywny typ i chyba próbuje się targować, szukając dokładnych informacji na temat tego, co się dzieje. Czyli w jej przypadku twardnienie brzucha, to raczej nie skurcze przepowiadające, tylko przedwczesne, dobrze rozumiem? Taka wymiana informacji przez smsy, to nie lada wyczyn...
 
Mondzi przy ciąży bliźniaczej każde skurcze powinny być skonsultowane z lekarzem, zwłaszcza przy rozwierającej się szyjce. zasadniczo nie można dźwigać, jak najwięcej leżeć, nie przemęczać się, nie stresować itd. skurcze przepowiadające z przedwczesnymi nie różnią się zasadniczo niczym - z tym że przepowiadające są najwcześniej 5 tyg przed terminem. inaczej są przedwczesne. nie dotyczy to ciąży bliźniaczej, gdzie poród z reguły odbywa się wcześniej i wcześniej też odczuwa się skurcze. dlatego najlepiej udać się od razu do gina.
 
Dzięki Cayo, nie wiem dokładnie który to tydzień, ale normalny termin porodu miała mieć na 12 sierpnia, przy bliźniakach spodziewa się w połowie lipca. Trochę jeszcze jej zostało, dzieciaczki pewnie malutkie, tym bardziej że są dwa.
 
Mondzi tak jak pisze Cayo przy ciąży bliźniaczej nieważne jakie skurcze i jak się je nazwie, ale i tak trzeba je mieć pod kontrolą.

 
Witam!

Jakoś ostatnio ciężko mi się zebrac do napisania, bo w pracy urwanie głowy a w domu mąż okupował komputer bo miał coś pilnego do zrobienia. Postaram sie nadrobić ale jak kogoś pominę to przepraszam.

Paula- super ze Szymonek przybiera ładnie na wadze. Gratuluję!

Lila- rozmiar ubranek 104 ??? :o :o Ależ Miki wielki!!! Super w końcu ma po kim :laugh:

Frotko- ta jak juz Ci dziewczyny pisaly- olej te centyle. Teraz dzieciaczki ruchliwe więc nie przybierają tak dużo ak wczesniej. Jak na moje oko ( i Hani :) ) to Wojtuś wygląda super!!! A i przyłączam sie do pytania o te posiłki. Czy Wojtus ma jesc 2 obiadki dziennie? tzn zupka z mięskiem a potem 2 danie??

Evik- Ale z Hani mądra dziewczynka! Brawo! Bo w ogóle Hanki to fajne dziewuchy! ;D

Naya- czekamy na info od Ciebie. Trzymam kciuki za Nadię!!

Nenyah- fajnie ze koleżance się udało zajść w ciążę. Będę o Niej ciepło mysleć i trzymać kciuki co by donosiła do końca.

A u mnie chyba juz troche lepiej. Humor powoli mi sie poprawia i chyba moje myslenie wraca na wlaściwe tory.
A no i na koniec sie pochwale od kilku dni Hanka przesypia od 20 do 6 rano, wypija mleko i śpi do 8 ;D

 
reklama
Dzwoniłam do pediatry, takiej co dawniej u nas w przychodni była, a teraz jak Tymek chory, to po nią dzwonimy, no i poza anemią nie ma nic niepokojącego. Moja schiza związana z tym odchylaniem główki, była oczywiście urojeniem, zresztą już przestał odchylać, więc jest spokój względny. Jak się wyleczymy z anemii, to będzie bezwzględny. A co do anemii, jest niewielka, więc jest szansa, że dieta wystarczy :) No i pani doktor poleciła nam przepiórcze jaja, jako dobre na tę dolegliwość.

Trochę mnie to uspokoiło.
 
Do góry