reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

Hej, Hej

Agnieszce i Natanowi 100 lat!!!!

Mondzi - przykro mi, ze Tymek ma anemię ale to z pewnoscią nie Twoja wina. Powiem Ci, ze ja cały czas Mateuszowi kupowałam słoiczkowe jedzonko, które jak wiadomo jest specjalnie dostosowane do potrzeb dziecka, kazdego dnia dostawał co innego z innym mieskiem, inne warzywka i owoce. I co???I nagle okazało się, ze ma anemię. No i niby skad takie cuś u niego, hę? skoro dostawał to co powinien na dodatek przygotowane przez specjalistów.
Co do żelaza to po Ferrum Lek zęby się nie psują (ponoć)
A jesli chodzi o to jak długo sie bierze zelazo to myśle, ze jest to sprawa indywidualna. My będziemy brac 4 miesiace a co potem? Nie mam bladego pojęcia, pewnie się przedłuży :mad:

Wracajac do imprezy roczkowej to ja z początku niczego specjalnego szykować nie chiałam. Potem jednak cos mi do głowy strzeliło i stwierdziłam, ze wyprawie Mateuszowi super pierwsze urodziny. Mam tylko nadzieję, ze wszystko mi sie uda i że reszta rodziny nie uzna mnie za wariatkę ;)
Ale co tam najprawdopodobniej Mateusz będzie naszym jedynym dzieckiem wiec niech ma!!!

a i czarnulko sesja zdjeciowa Wiki super!
 
reklama
MagW no w tym rzecz,że podaje Mikusiowi od 1,5 miesiaca codziennie wapno w syropku i dalej cisza...Wiesz wszyscy wkoło pocieszają ze do roku ma czas,ale to juz tuz tuż :-[ Nasz pediatra wtedy jak zapisywał nam to wapno tez twierdził że ma jeszcze czas,ale jak do 11 czerwca nie wylezą to i tak pójdę na kontrolę. W sumie to i tak będzie wizyta obowiązkowa,czas na szczepienie malucha.

Czarnulko sesja Wikuni fajoska,mała modelka :)
 
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA AGNIESI I NATIEGO!!!

Frotko trzymam kciuki!
My też dzisiaj idziemy do pediatry- zważyć się.

Mad, Minko jestem pod wrażeniem osiągnięć Waszych córeczek!

MagW u nas też brak zębów tak jak u Tilli, dzisiaj się zapytam czy faktycznie konieczne jest podawanie wapnia. Do tej pory go nie podawaliśmy bo nie było takiego zalecenia.
Ale przecież Szymek dostaje mleko modyfikowane, dużo nabiału, no i Cebion Multi i wit. D też z wapniem, więc wątpię by mu go brakowało.

Tilli jak się dowiem co i jak od pediatry o tych nieszczęsnych zębach to napiszę.

Beatko no pewnie, że wypraw urodziny jakie Ci się zamarzyły. W końcu roczek kończy się tylko raz w życiu!

Mondzi przykro mi z powodu anemii u Tymcia. Już Ci normy podam:

Hemoglobina: 12-16 g%
Krwinki czerwone(erytrocyty): od 3.900.000 do 5.700.000/mm3
Krwinki białe(leukocyty): od 6000 do 8000 w mm3
Płytki krwi(PLT): od 150 do 350 tyś/mm3
Hematokryt: 35-45%
Żelazo 6,6-32,4 umol/litr

Dużo żelaza jest w mięsie, wątróbce, w warzywach zielonolistnych(natka pietruszki, szpinak, które mają też dużo kwasu foliowego).
Żelazo jest też w mleku modyfikowanym, ale wiem, że jesteś przeciwna jego podawaniu.

Lila super zakupy!

Czarnulko świetne fotki!

Strasznie się zrobiło medycznie. No to i my dołączamy bo też wybieramy się do pediatry do kontroli Szymkowej wagi.
Trzymajcie proszę kciuki bo Szymek miał przez ostatni miesiąc apetyt i mam nadzieję, że znalazło to odbicie w jego wadze.
Trochę się stresuję tą wizytą, ale jestem dobrej myśli. Zapytam też o ten brak zębów u Szymka.

No i muszę lecieć bo pan Prezes postanowił zakończyć drzemkę.

 
A żelazo jest np w podrobach,w czerwonym mięsie (polędwica, wątroba cielęca), rybach morskich (zwłaszcza makreli, śledziu), zielonych warzywach (szpinak, brokuły), suszonych owocach (brzoskwiniach), pełnoziarnistym chlebie, w drożdżach, otrębach pszennych,ziemniakach, rodzynkach,fasoli
Wyczytałam też ostatnio, ze mimo iż  w produktach rośliny jest dużo zelaza to jednak zawarte w nich inne związki (fityniany,błonnik,kwas szczawiowy) hamuję jego wchłanianie.
To tak dla Mondzi  ;)
 
Czarnulko - super zdjątka - w okularach - hit!  Mojej próbowałam założyć, ale mowy nie ma boi się okularów :(
Juciu - szykuj się na pierwszy spacerek, bo pogoda się wyrabia :)) Miłego werandowania dla Twojego już 2-tygodniowca (!) - leci czas, co? :)
Beatko - noż czytasz co tu pomysłów na imprezę roczkową, nie? same wariatki ! ;D Mati będzie na pewno zachwycony a to dla niego przeca :)
Tilli - acha... no cóż, Przeczytałam - "Generalnie nieprawidłowością jest brak zębów po skończonych 1,5 roku." więc Twój lekarz ma rację. I na pewno pocieszające jest też to, że jak wyjdą teraz to będą superzmineralizowane !!!
 
PaulaC dzięki popytaj :-* Widzisz ja tez podaje codziennie,Cebion multi i to 7 kropel,mleko modyfikowane z witaminami 3x dziennie,do tego to wapno i dalej nic :( :( :(
 
To ja tylko napisze jeszcze, ze trzymam kciuki za Wasze dzisiejsze wizyty u pediatry i znikam.
Trzymajcie też kciuki za mała Nadię bo dzisiaj jest z nayą w szpitalu. Pewnie naya nie miała czasu sie przypomnieć wiec ja to czynię. Mam nadzieję, ze zrobią jej wszystkie niezbędne badania i wreszcie okaze sie co Skrzatowi jest.
papatki
 
MagW no chociaz to jest pocieszajace,ze bedzie mial te zeby mocne :) i moze mniejsze szanse na próchnice..Ciekawe co lekarz powie Pauli ???
 
Właśnie dostałam info od nayi, ze sa już po badaniu. Ciężko było ale mają juz to za sobą. Reszte napisze pewnie sama jak wróci od rodzinki czyli w niedzielę lub poniedziałek
 
reklama
Najlepsze życzenia dla Agnieszki i Natana

Czarnulko sesja zdjęciowa ekstra. A Wiki jest prześliczna.

Minko Wiki dużo już potrafi. Uśmiechnęłam sie jak czytałam że gdy nie może zagwizdać to komuś daje żeby to zrobił. Bo nasza Hanka to właśnie taka urodzona kierowniczka, jak nie potrafi jakimś klockiem w otwór wcelować to najpierw się wścieka, a potem zrywa, pędzi do czyjejś ręki, wkłada klocka i ciągnie żeby jej włożyć, albo jak robi tacie cacy to po chwili bierze moja rękę i pokazuje ze ja też mam tak zrobić, przykładów mogłabym mnozyć. Nawet z butelki nie pije sama, muszę jej trzymać, owszem sama potrafi, chwilkę potrzyma i potem wkłada ja w czyjeś ręce i pokazuje zeby ją karmić. Dyryguje nami strasznie.

Wiecie co Hani rosnie dolna dwójka krzywo. Myślałam ze pierwsze ząbki są takie śliczne, idealne. Brzydko będzie wygladać z tym krzywym zębem :(
 
Do góry