reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

Przepraszam za rozciagnieta stronke, kurka juz mi tu Arek naswietla jak to robia,hmm,mozna cos pokombinowac ::)
 
reklama
Lila pisze:
Asioczku - wiesz, tez tak pozniej pomyslalam,ze na co ja do tej torebki zajrzec pozwolilam,ale wiesz jak jest, cyrkow nikt w sklepie nie chce i jak taki burak zaskoczy czlowieka to nie wiadomo co myslec ::)

Lilla wiem jak to jest bo mi czesto do torby chcieli zagladac. Raz przez zaskoczenie dalam sie skontrolowac, ale za drugim razem stwierdzilam, ze nikt nie bedzie mi grzebal i moich skarbow wyjmowal, szczegolnie ze za drugim razem mialam @ i zapas tamponow i podpasek musialby zostac wyciagniety na swiatlo dzienne.

Mondzi jaka to anemia u doroslych poznaje na podstawie MCV oznaczonego w morfologii i nie wiem czy czegos jeszcze, ale teraz glowy sobie nie dam uciac. Nie wiem jak to jest u dzieci moge sie jutro mamy podpytac jak przyjdzie wnuczke odwiedzic, bo dzisiaj jeszcze ma pacjentow a ja ide spac. Zeby miec pewnosc jaki jest poziom zelaza i kwasu robi sie badania krwi i oznacza, ale to dodatkowe cierpienie dla Tymka.
Normy dla doroslych dla MCV znam dla dzieci nie. Norma dla doroslych:

Kobiety:
81-99 fl
Mężczyźni:
80-94 fl

Wartość poniżej 80 fl świadczy o niedokrwistości mikrocytowej (przebiegającej ze zmniejszeniem rozmiaru krwinki czerwonej). Jest ona charakterystyczna dla stanu niedoboru żelaza. Natomiast wynik powyżej 110 fl może być najczęściej sygnałem niedokrwistości megaloblastycznej, związanej z niedoborem witaminy B12 lub/i kwasu foliowego. Nieznaczne podwyższenie MCV bywa spowodowane wzrostem ilości retikulocytów (młodych postaci erytrocytów, które mają większą objętość), co nie zawsze jest patologią.

 
Tili - nie martw się zębolami, ja osobiście jestem zdania, że im później tym lepiej dla ząbków. Oczywiście brak zeboli utrudnia gryzienie ale w końcu wyjdą.

Mad  - gratulacje udanej ceremonii chrztu i nowych umiejętnościo Oli

Mondzi - to wy msze zamawiacie na roczek? Dobrze zrozumiałam?

Frotka - czym Ty się kobieto przejmujesz. Mój Tusiek chudy jak szczypiorek. Dziś go ważyłam ma 9,800 kg, wzrostu 76 cm i lekarka ostatnio nic nie mówiła o centylach tylko, że waży w sam raz. Z resztą po kim nasze Wojtki mają być pulchniutkie? My z Filipem też szczypiorki, hehe A dzieci przecież teraz się wbitnie dużo ruszają. TUsiek ma taki pieprz w tyłku, że sekundy nie usiedzi. Z Twoich postów wynika, że Totulek też niezwykle ruchliwy. Czy aby Ci lekarze się za mocno nie czepiaja. Pewnie kontroluj wszystko ale nie martw się na zapas. Jestem pewno, że inny lekarz wcale by tak nie dramatyzował z wagą i centylami

Czarnulko- gratuluję drugiej córy i fotki piękne

Evik oho Hania to kumata babka. Fajnie, że tak umie się z Wami porozumieć, nawet jeśli to gesty a nie słowa

Lila- o matko ropny katar brzmi strasznie, maga buźka dla Mikiego. Chłopisko z niego, ze hoho, my nosimy 80/86 a czasem i 74, zależy z jakiej firmy są ciuchy

Szkrabiku - dzięki za info o odstawianiu od cyca. Szałwia mi się na pewno przyda.

Po czy poznać anemię u dziecka? Tak na pierwszy rzut oka? Da się w ogóle? Czy trzeba badania zrobić?

Wojtek przeszedł dziś sam przez cały pokój!!! Jestem z niego taka dumna. Skakałam z radości.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak wydłużyć sen dziecka. Tusiek budzi się między 5.10 a 5.20 rano codziennie! Oszalec idzie. Jedyny plus z tego wstawania o świecie to, ze spędzam z nim ok 2,5 godziny przed wyjściem do pracy.ale pospać bym chciała ::)

Za tydzień jadę w delegację (wyjazd w czwartek o 17 i powrót w sobotę o 13.00). Strasznie się tego rozstania boję. Cos czuję, że sobie bekse puszczę.  :( Niby krótko ale...
 
Jeszcze mi się coś przypomniałao,. Nie wiem czy Wam pisałam ale koleżanka z pracy jest w ciąży. Pomijam już fakt, ze nikomu opróz szefa nic nie powiedziała bo cytuje:"nalezy odzielić sprawy prywatne od zawodowych". Ja rozumiem na początku, niepewność, obawy ale do tej pory jej ciąża to temat tabu a zaczęła już 6 miesiąc. Ale nie o tym chciałam pisać.Wiecie co dziewczyna jest załamana bo będzie miała chłopca a chciała dziewczynkę. Zupełnie nie mogę zrozumieć takiego myslenia. Co za różnica, tym bardziej przy pierwszym dziecku. Grunt żeby było zdrowe. I jak powiedziała cała rodzina jest w szoku bo wszyscy liczyli na dziewczynkę. Ja też jestem w szoku, że można tak podchodzić do sprawy.
 
Witam mówqilam ze chwilkę znajdę ;)

Lila ja robię jajecznicę na masełku i małemu nic nie jest wręcz przeciwnie smakuje mu i nic mu nie jest
Rita wiesz ja troszkę rozumię Twoją kolezanke :-[ a to dlatego ze pamiętam jak byłam w ciązy z Robertem i pragnęłam drugiej dziewczynki płakalam jak się dowiedziałm ze to chłopczyk i niewidziałam w tym nic złego (az mi wstyd) al;e gdy tylko poczułam ruchy i go ujrzałam tak w zyciu się bardziej niecieszyłam i nigdy bym go niezamieniał na dziewusię.Także myslę ze jej to przejdzie miejmy nadzieję i zrozumie ze najwazniejsze zeby było zdrowiutkie mam nadzieję

Frotko tak mocno Cię przytulam kochana !!!

Rita wilekie gratki dla Wojtusia!!!! pamietam jak Robert pierwszy raz przeszedł az sie poryczałam ze szczęscia byłam taka dumna ;D

Agast podoba mi się Twój opis na gg i tak trzymać kochana 8) super że juz Ci lepiej

Evik całuski dla Ciebvie juz sie stęskniłam za Tobą hihi i gratki dla Haneczki a fotki piękne!!

Juciu śliczne fotki ;)


A ja dzisiaj byłam u gina i muszę po wakacjach isc na wymrazanie nadzerki tylko to wydatek spory bo bierzez za tą "przyjemność" az 350zł ::) a wypalania się jednak boję :p Jestem dzisiaj szczęsliwa przyjechała moja mama dzisiaj jutro idziemy na zakupy dla Roberta małe ale zawsze coś no i kosciół łatwic i wszystko ::)
Szkoda tylko że dzieciaczki mam chore Waneska chyba ma zapalenie oskrzeli bo tak kaszle i wogóle a Robert ma wstretny katar i kaszel dostał :( także rano mykamy do lekarza..prztynajmniej sprawdzę ile kilo ma moje szczęscie ;)

To dzisiaj na tyle bo juz padam ze zmęczenia
 
Lila, ja nie daję Wojtkowi jajecznicy na maśle, bo jakoś się do smażeliny nie potrafię przekonać - że tłusto. Pewnie mi przejdzie.

Rita, ja wiem, Wojtek ma 77 cm i ładnie rośnie, że nie przybiera za dużo - no ja też wielka nie jestem, mąż niby postawny i wysoki ale może Wojtek bardziej po mnie. Nie wiem, to juz druga lekarka, która mi te centyle wykreśla i tylko mnie denerwują :mad:

Idę spać.
 
Rita wielkie gratulacje dla Wojtusia za przejście całego pokoju :)

Juciu zdjęcia prześliczne!!! Normalnie już nie mogę się doczekać swojego drugiego maleństwa ;)

Asiu Duzo zdrówka dla dzieciaczków!!!!!!!!!!!!!!!!

dobrej nocki!!!
 
Czarnulko dziękuję ;)

A my nosimy ciuszki chyba 86 tak jakos ostatnio było ale mysle ze to zalezy od ciuszka bo czasem nawet go wtykne w 74 ;) ale tak jak mówie zalezy od ciuszka
 
Czarnulko gratuluje córci.

Lila mozemy wyswatac nasze dzieci bo z mojej Gosi też jest mały wielkoludek, własnie nosi ten sam rozmiar między 86-104, zalezy jaki ciuszek. Jak juz kiedys pisałam nie wiem, po kim to ma bo ja mam 152 cm a mój ma zjest wzrostu przeciętnego-175 cm.
Co do jajecznicy, to Gosia bardzo lubi taka nasza i jakoś jej nie szkodzi, bez względu na to czy jest na masle , czy na szynce. zreszta od mieisąca w zasadzie jej już prawie wszystko z naszego talerza i nie ma po tym żadnych sensacji zołądkowych.
 
reklama
Asiu, zdrówka dla dzieciaczków! A nie możesz wybrać się do Poradni K normalnie, na kasę chorych? Przecież tam też Ci zrobią zabieg i to za darmo.

Rito, wielkie gratki dla Wojtusia! Super widok to musi być!  :) Czy dzwoniłaś do tego żłobka, na który dałam Ci namiary? Ciekawa jestem Twoich wrażeń.  :) A rozpacz z powodu nie takiej płci dziecka, jaką się chciało- tego też nie rozumiem. Ja przyznam się, że byłam święcie przekonana, że będę miała córeczkę, a kiedy się dowiedziałam,że jednak będzie chłopczyk byłam po prostu baaaardzo zaskoczona!  :laugh: Ale w niczym nie zmieniło to moich uczuć do groszka, którego nosiłam w brzuszku. :)

Evik, ależ masz zdolną córę!

Juciu, boskie zdjęcia Juleczka! Na pierwszym zdjęciu wygląda na blondynka, ale na pozostałych już nie. Zresztą widzę, że Wy oboje ciemnowłosi.  :) Jest śliczny, ale o tym na pewno bardzo dobrze wiecie i jak każdy zakochany rodzic jesteście przekonani, że jest absolutnie najdoskonalszym dzieckiem na świecie!  :laugh: A i Ty widzę, że już doszłaś trochę do siebie, skoro się wybraliście na pierwszy spacerek. :) Piękne macie okolice! A Łódź zawsze mi się kojarzyła z betonem... :p

Frotko, buziak dla Ciebie i Totulka! Na pewno wszystko będzie dobrze, nie ma innego wyjścia! Ja przestałam sprawdzać mojego Wojtka na siatce centylowej, bo po co się denerwować? :p On raczej z tych drobniutkich i trzyma się blisko 25 centyla, ale to przecież wciąż norma.  :)

Mondzi, cieszę się, że u Tymka najprawdopodobniej wystarczy dieta.  :)

Ktoś pytał o objawy niedokrwistości: ospałość, zmęczenie, senność, apatia, szybkie męczenie się, kołatanie serca. I oczywiście bladość skóry i śluzówek (patrzcie na spojówki pod dolną powieką, czy są blade). Ale przy niezbyt nasilonej anemii może nie być objawów poza wynikami badań laboratoryjnych.

A ja wczoraj zauważyłam, jak Wojtuś tańczy! ;D Kołysze pupką w takt muzyki i macha łapkami. ;D REWELACYJNIE to wygląda! :laugh:
 
Do góry