reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

Sto lat dla Olki i Mateuszka :) No i szkoda, że Katka nie zagląda, bo to pierwsze urodziny Emilki i można by się razem pozachwycać, jak to te nasze dzieci szybko rosną ;)

Nawiązując do obchodów roczku, to u nas decyzje już zapadły, i tak: zaproszeń nie będzie, będzie za to odciskanie łapek ale umazanych w farbie (tylko muszę jeszcze się rozeznać, czy wystarczą takie zwykłe nietoksyczne czy to muszą być specjalne, nie wiecie może?), dekoracje będą, zakupiłam już 100 balonów, o serpentynach nie myślałam, ale to fajny pomysł, bo Totulek uwielbia kable i wszystko co się ciągnie więc miałby ubaw nie z tej ziemi. U nas z dzieci to będzie niestety tylko kuzynek Marcinek, bo dzieciowa impreza nie ma kiedy się odbyć :( Zamiast 3 musimy obchodzić urodziny Wojtka w niedzielę, 4 (3 Rafał w delegacji ::) ) no i nie ma kiedy tej dzieciowej zabawy zrobić :(. A taki miałam piękny plan szaleństw na trawie :(((( Nawet basen już kupiłam. No nic.

Co do menu - u nas na słodko, ciasta, ciastka, owoce no i tort. Szukam właśnie jakiejś fajnej i sprawdzonej cukierni, która zrobi tort albo po prostu tradycyjny i bardzo dobry albo taki wymyślny, w śmiesznym kształcie. Warszawianki, macie coś takiego????

Jesli chodzi o prezent, to od chrzestnej Totulek dostanie ten odtwarzacz CD, o którym kiedys pisałam (na razie korzysta z naszej wieży, a chcę ją odzyskać do sypialni), od babci już dostał łóżeczko turystyczne. Od nas będzie książka, już kupiona, tak na pamiątkę, i właśnie myślę o jeździdełku bo w naszym, odziedziczonym po mojej chrześnicy, zepsuł się ten pałąk z tyłu i nie można się o niego oprzeć. Także pewnie to. Reszta dostanie prikaz zakupienia zabawek. Teść na pewno zrobi przelew, jak zwykle, i wtedy te pieniążki idą na naszą lokatę (z zapisem, że to wojtkowe), mój tata da pieniążki i kupię za nie krzesełko rowerowe. Więcej koncepcji nie mam, chociaż monotematycznie marzę o drugiej spacerówce, ze skrętnymi kołami :p Ale to prezent dla mnie a nie dla Tota więc odpada :)

Uff,a le się rozpisałam, ale u mnie to ostatnio jeden z głównych tematów na tapecie ;)
 
reklama
Najlepsze zyczenia dla dzisiejszych Jubilatow.

Szkrabikowski 2kg tortu mniam .... A ksztalt tez fajny.

MagW my zapewne tez za 10 miesiecy pszczole zamowimy :)

A oto kilka zdjec z serii spiaca krolewna. Moj brat stwierdzil, ze mamy dziecko ktore caly czas spi, przewaznie spotykamy sie podczas spacerow,wiec Maja wtedy jest slodka i grzeczna. Jedyny raz co ja widzial nie spiaca to jadla ... Wiec wyobrazenie o naszej coreczce ma niezle. I tez chce taka wersje.

Samo ubranie w stroj spacerowy powoduje odpadniecie:



Spacer czy werandowanie obojętne ważne że na dworzu:




Po jedzeniu mozna odpasc tylko pieluche nalezy zmientolic


Najedzona i szczesliwa


Cos widze



 
MagW, jeśli będę miała dziewczynkę to pewnie też pszczółkę Jej na roczek zamówię  :p  ;D A co do mrożenia, to owszem, często praktykuję. Tylko znając możliwości mojej rodziny śmiem wątpić, czy w ogóle będzie co zamrażać...  ::)

Asioczku, dodam, że smak śmietanowo-karmelowy  8) Prawie tak pyszny jak Twoja Maja!!!  ;D
 
Wszystkiego najlepszego dla Oleńki i Mateuszka.

U nas z prezentów na roczek to będzie odcisk dłoni, albo stópki w glinie (dzięki Tiili za pomysł). Będę chciała zabrać Hanie do profesjonalnego fotografa i zrobić roczkowe zdjęcia Hani i Hani z rodzicami. No i muszę przedyskutować z bratem, rodzicami i mężem czy nie zrzucilibyśmy się na ten pojazd Chicco, bo bardzo mi się podoba. Ale jak dla nas strasznie drogi i musiałby być składkowy. A od teściów to nie wiem co Hania dostanie, nie pytali się i nie mam pojęcia czy mają coś w planach. Do tej pory mała dostała od teściowej 3 bluzeczki i jedne spodenki z lumpexu (żadne markowe, trochę porozciągane, do piaskownicy i na plac zabaw będą) i 100 zł na chrzciny. Do biednych nie należą, ale nie uważają, ze dziecku należy coś kupować  :laugh: Za to z moimi rodzicami mam odwrotny problem, na każdą miesięcznicę przynoszą Hance jakiś drobiazg (poza 3 miesięcznicą - wtedy był aparat cyfrowy) i już nie mam gdzie tych prezentów układać. Wczoraj przynieśli małej wiaderko z akcesoriami do piaskownicy. Grabie zrobiły furrorę. Więc w sumie się równoważy od jednych prawie nic, od drugich zatrzęsienie  :laugh:

Asioczku Maja cudowna
 
Asioczku -  przecudną masz Majunię!!! śpioszek i looker równie słodkie !!
Czy pani w USC również szukała Twojej :) Mai po ichnim podręczniku? :)) Nasza w końcu wykombinowała, że to zdrobnienie od Marii...

 
Ja tylko na chwilę - macie jakiś wierszyk na roczkowe zaproszenie? Szukałam i kicha... A czasu mam coraz mniej. Chyba z tym wszytskim wogóle nie zdążę :( Pozdrawiam
 
MagW pisze:
Asioczku - przecudną masz Majunię!!! śpioszek i looker równie słodkie !!
Czy pani w USC również szukała Twojej :) Mai po ichnim podręczniku? :)) Nasza w końcu wykombinowała, że to zdrobnienie od Marii...

U nas obeszlo sie bez szukania. Panie juz widocznie przyzwyczaily sie do nietypowych imion. kumpela z forum, dala corce na imie Parisa i przeszlo. Mialo byc Paris ale panie byly nieublagane i koncowka zenska a jest dodana.

Szkrabiku nie pisz mi o takich smakowitosciach bo ja o indyku i ryzu ... nawet kawalka tortu bym zjesc nie mogla. No ale czego nie robi sie dla mlekopija i dla przespanych nocek. Pochwale sie ze my juz po 7h w nocy sypiamy i jest fajnie.
 
Asioczku - gratuluję spokojnych godzin snu, ale nie przyzwyczajaj się do nich zbytnio :))
Moja Majunia dała mi może tydzień podobnego jak u Was spania, zaczęłam się już cieszyć ale potem wszystko wróciło do normy - czyli pobudki co 1-2 h :( ale tfu tfu nie zapeszać, śpij sobie słodko jak najdłużej sobie i Mamie na zdrowie !!
 
Mondzi - dla Ciebie wzięłam się za szukanie już dziś ;-) i nie martw się, zdążysz!

Już za mną pierwszy kroczek
Kochani zapraszam was na roczek
Pierwsza świeczka błyśnie na torciku
I radosci przy tym będzie bez liku
W podziękowaniu uśmiechnę się ładnie
Proszę przyjdźcie będzie zabawnie!

inna wersja:

już za mną pierwszy kroczek
[babciu, dziadziu] zapraszam Was na roczek...
Zdmuchnę jedną świeczkę na torciku
i dostanę prezentów bez liku!
W podziękowaniu uśmiechnę się ładnie
Proszę przyjdźcie będzie zabawnie!

Sam już chodzę, sam już siadam,
wieżę z klocków sam układam,
sam już wchodzę do kałuży,
bo ja jestem taaaaki duży!
Chcecie ujrzeć moje minki,
zapraszam na urodzinki!

Autorkami są mamy z forum.gazeta.pl.

póki co to tylko tyle mam. idę drążyć dalej.

w telegraficznym skrócie dodam jeszcze że Miko chodził do złoba tydzień po czym się rozłożył. od 4 dni ma gorączkę, katar i kaszel.

JUCIU, ASIOCZKU Wasze maleństwa są po prostu CU DO WNE!!!!! aż się chce mieć następne ;-)
 
reklama
Witam kobitki ;D

U nas nocka dzisiaj ciężka bardzoooo nie spie znowu od godziny 3!! juz amm dosc trzecia noc.Wogóle rano az mi słabo było mdliło mnie i wogóle zle się czułam na szczęscie troszke przeszło ::)
Także MagW nocki u mnie straszne ale mam nadzieje ze si.ę wreszcie to skonczy no i chociaz u Ciebie widze luzik oby tak dalej ;)
asioczku Maja przecudowna!!!

jejku to juz ta godzina!!! mykam obioad dorobic bo Maks zaraz z pracy a tu obiadu brak.Mam juz dosc tej kuchni i tego wszystkiego a wszystko dzięki memu syneczkowi i jego nockom ;) ale i tak go kosiam!!

 
Do góry