reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czerwcowe ploteczki :D

reklama
Kiedyś było przeżycie dla rodziców, jak 7-latek szedł do szkoły, a teraz już naszym 2-latkom wyprawkę szykujemy:) Marcinek chyba za rok pójdzie do przedszkola... Ania, fajnie że możesz dostać taki zasiłek w Szwecji, mimo że faktycznie mieszkasz w Polsce. Tam nawet obcokrajowcom pomagają, a u nas jak chcesz dziecko wychować, to sobie siedź w domu za darmo...
 
Baśka, myslę, że na początku będę go zostawiała do spania i zobaczymy jak to będzie. Stresuje sie mocno tym czy spodoba mu się, czy będzie komunikowała pani, że chce siku, czy nie zachoruje (tym chyba najbardziej, bo przecież mała Olga w domu). Zobaczymy. Ja do pracy idę w połowie listopada, więc do tego czasu musze wiedziec na czym stoję.
 
no dziewczyny trzymam kciuki by dzieciaczki chętnie chodziły do żłobka/przedszkola. Ja Izę chcę posłać w przyszłym roku do przedszkola, do żłobka nie chcę aby chodziła, niania się sprawdziła, więc jest dobrze tak jak jest.:tak::-)
 
ja tez się martwię jak Ola zaklimatyzuje się w przedszkolu. Spotkania zapoznawcze zaczynają się juz w środę. Będzie mogła tam przebywac od 10 do 13. Od 01.09 będe 4 dni na urlopie więc będe do niej zaglądac i odbierać ją wcześniej. A co później, nie wiem. Trochę sie przeraziłam jak dostałam wykaz rzeczy, które musze tam dostarczyć-piżamke strój gimnastyczny. Przeciez ona nie umie się ubierać. Kto ją tam ubierze. Rany zastanawiam się czy ona da sobie radę. Biedne malutkie dzieciątko:-(.
 
Fredka babo jedna-zacznij Ty w koncu swoje dziecko doceniac...:crazy::-D Olka napewno sobie swietnie poradzi...no i w koncu bedzie mnostwo dzieci z ktorymi bedzie mogla sie bawic...No a przebierac oczywiscie pomoga przedszkolanki... :tak: Zobaczyc jak bedzie Cie Olcia zaskakiwala swoimi umiejetnosciami po powroocie do domu :-)
 
reklama
Pewnie Fredka, Pati ma rację. Poza tym, skoro przyjmują takie małe dzieci, to liczą się z tym, że nie potrafią jeszcze wszystkiego zrobić i opiekunki pomogą.
Kiedyś weszłam do żłobka, jak panie akurat szykowały dzieci na dwór- tam, gdzie są szafki, dzieciaczki siedziały sobie na ławeczkach i pracowicie zdejmowały kapciuszki i zakładały buciki, tym, którym gorzej szło, panie pomagały, ale dzieci protestowały, że same chcą- jak jedno widzi, że drugie obok sobie radzi, to przecież nie pokaże, że jest słabsze. Dzieci bardzo dużo uczą się patrząc na inne.
 
Do góry