reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2022

Ja planuję zacząć wszystko szykować od marca. Tzn ja mam rzeczy po starszych dzieciach, ale trzeba wszystko poprzywozic (trzymamy u teściow bo mają duży dom) i odświeżyć, ubranka poprac i wyprasować, a dokupić to bardziej apteczne/higieniczne rzeczy. Chce aby na początku maja wszystko było już gotowe, myślę że te 2 miesiące to będzie akurat żeby bez stresu się przygotować:)
Moja córka (5 lat) już sie nie może doczekać kiedy zaczniemy przygotowania i ma na lodówce przyczepioną kartkę z kalendarzem na luty i wykreśla dni do ich rozpoczęcia 🙈❤️
 
reklama
Co do ciąży i porodu to ja miałam po obydwu cesarkach na wypisie ze szpitala żeby przed kolejną ciążą zachować przerwę min. 2 lata. Wiem, że niektórzy lekarze uznają że rok wystarczy, ale jednak po co ryzykować komplikacjami, wg mnie lepiej być rozsądnym i odczekać ten czas. I wtedy akurat bardzo fajna różnica wieku wychodzi ;) moim zdaniem oczywiście.
 
Niestety u mnie będzie cc. Ale nie przez przepuklinę. Pierwsza córka miała ułożenie pośladkowe i było cc. Drugi syn niespełna półtora roku później i blizna była zagrożona rozejściem, było drugie cc. Trzecie cc już niestety w tym wypadku jest przesądzone.
A na jakiej podstawie stwierdzono, że blizna zagrożona rozejściem? Na podstawie czasu od poprzedniej CC czy jakiego badanie (USG?) to wykazało?
Też miałam pierwsze cc że względu na ułożenie pośladkowe:)
 
A na jakiej podstawie stwierdzono, że blizna zagrożona rozejściem? Na podstawie czasu od poprzedniej CC czy jakiego badanie (USG?) to wykazało?
Też miałam pierwsze cc że względu na ułożenie pośladkowe:)
Na usg w 36 albo 37 tc. Plus blizna mnie bolała trochę i zgłosiłam to wtedy lekarzowi. Stwierdził, że mogę spróbować naturalnie, ale on zaleca w tym wypadku cc. To taki lekarz, któremu bardzo ufam. Nie wysyła bez przyczyny na cc. Więc zaufałam :) chyba dobrze, bo pamiętam dzień przed cc do męża mówiłam, że chyba pęknę 😂😂
 
Co do ciąży i porodu to ja miałam po obydwu cesarkach na wypisie ze szpitala żeby przed kolejną ciążą zachować przerwę min. 2 lata. Wiem, że niektórzy lekarze uznają że rok wystarczy, ale jednak po co ryzykować komplikacjami, wg mnie lepiej być rozsądnym i odczekać ten czas. I wtedy akurat bardzo fajna różnica wieku wychodzi ;) moim zdaniem oczywiście.
Mi zależało na jak najmniejszej różnicy wieku. Co prawda mega się umęczyłam 🙈😂 ale nie żałuję.
 
ja mam po dzieciach dużo rzeczy na strychu i wyciągnę takie 0-3 dla chłopca i dziewczynki ze strychu, a wypiore tylko te uniwersalne resztę podzielę i jak będę w szpitalu to odpowiednia kupkę mąż wrzuci w pralkę i wyschnie za ten czas 😁 dokupilam kosz Mojżesza -tak serio to tylko do zdjęć bo nie potrzebuje go🙈 ale kosztował 35 zł to nawet za tyle dla córki zabawkowego pewnie nie kupię, i rozek-tez do zdjęcia głupia ja😅 ale używany na olx oraz kocyk królika który mi się już przy córce podobał więc teraz zakupiłam❤️ mam jeszcze czapeczki te co w miniaturce i smoczki do tego nowe. Wózek,wanienka,łóżeczko,kołyska to wszystko mamy na strychu i jak skończy nam się remont każe znieść sobie już łózeczko i ustawić w nowym pokoju❤️ czyli mam nadzieję połowa marca max ale liczę na męża że da radę wcześniej😅
Widzę że nie tylko u mnie remont trwa 😊 kurcze u nas to generalka i się martwię że mąż nie da rady🤔 w tygodniu całe dnie w pracy a weekendy to jest mało. A jeszcze jak pomyślę że później trzeba to wszystko ładnie posprzątać to ... A brzuch coraz większy😁
 
Nie wiem jak wy dziewczyny ale ja już mam dolegliwości związane ze sporym brzuchem... Ból pleców , bolące nogi , jak się przeforsuje to i brzuch boli. Dzisiaj mieliśmy wizytę i mówiłam o tym że podbrzusze mnie boli ale lekarz mi powiedział że brzuch i szyjka jest w porządku i widocznie tak się dzieje dlatego bo sporo chodzę. A ja faktycznie się nie oszczędzam zresztą same wiecie jak wygląda praca w domu... Jest co robić zawsze tym bardziej dziej że ja mam fioła na punkcie porządku. Do tego małe dziecko 😊
 
Nie wiem jak wy dziewczyny ale ja już mam dolegliwości związane ze sporym brzuchem... Ból pleców , bolące nogi , jak się przeforsuje to i brzuch boli. Dzisiaj mieliśmy wizytę i mówiłam o tym że podbrzusze mnie boli ale lekarz mi powiedział że brzuch i szyjka jest w porządku i widocznie tak się dzieje dlatego bo sporo chodzę. A ja faktycznie się nie oszczędzam zresztą same wiecie jak wygląda praca w domu... Jest co robić zawsze tym bardziej dziej że ja mam fioła na punkcie porządku. Do tego małe dziecko [emoji4]
Ja dzisiaj ledwo wlazłam do wanny się umyć, bo coś mi w krzyżu strzyklo :/
 
Jeeej!
Moje dziecko chyba myli noc z dniem 😂 Przez dzień spokojny jest a przychodzi pora spania to zaczyna swoje pełzanie, pływanie i kopanie. 😅 No normalnie... imprezuje sobie. Dzisiaj maz do mnie z tekstem "zdajesz sobie sprawę że przez 20 lat jestesmy uziemieni? 🤣"
No, no oby nie aż tak, ja wierzę ze jak bsdzie miało 15lat to mama bedzie mogla.sie napić winka 😅 🤣
 
reklama
Ja planuję zacząć wszystko szykować od marca. Tzn ja mam rzeczy po starszych dzieciach, ale trzeba wszystko poprzywozic (trzymamy u teściow bo mają duży dom) i odświeżyć, ubranka poprac i wyprasować, a dokupić to bardziej apteczne/higieniczne rzeczy. Chce aby na początku maja wszystko było już gotowe, myślę że te 2 miesiące to będzie akurat żeby bez stresu się przygotować:)
Moja córka (5 lat) już sie nie może doczekać kiedy zaczniemy przygotowania i ma na lodówce przyczepioną kartkę z kalendarzem na luty i wykreśla dni do ich rozpoczęcia 🙈❤️
Slodko ❤️
 
Do góry