reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Ja planuję zacząć wszystko szykować od marca. Tzn ja mam rzeczy po starszych dzieciach, ale trzeba wszystko poprzywozic (trzymamy u teściow bo mają duży dom) i odświeżyć, ubranka poprac i wyprasować, a dokupić to bardziej apteczne/higieniczne rzeczy. Chce aby na początku maja wszystko było już gotowe, myślę że te 2 miesiące to będzie akurat żeby bez stresu się przygotować:)
Moja córka (5 lat) już sie nie może doczekać kiedy zaczniemy przygotowania i ma na lodówce przyczepioną kartkę z kalendarzem na luty i wykreśla dni do ich rozpoczęcia 🙈❤️
 
reklama
Co do ciąży i porodu to ja miałam po obydwu cesarkach na wypisie ze szpitala żeby przed kolejną ciążą zachować przerwę min. 2 lata. Wiem, że niektórzy lekarze uznają że rok wystarczy, ale jednak po co ryzykować komplikacjami, wg mnie lepiej być rozsądnym i odczekać ten czas. I wtedy akurat bardzo fajna różnica wieku wychodzi ;) moim zdaniem oczywiście.
 
Niestety u mnie będzie cc. Ale nie przez przepuklinę. Pierwsza córka miała ułożenie pośladkowe i było cc. Drugi syn niespełna półtora roku później i blizna była zagrożona rozejściem, było drugie cc. Trzecie cc już niestety w tym wypadku jest przesądzone.
A na jakiej podstawie stwierdzono, że blizna zagrożona rozejściem? Na podstawie czasu od poprzedniej CC czy jakiego badanie (USG?) to wykazało?
Też miałam pierwsze cc że względu na ułożenie pośladkowe:)
 
A na jakiej podstawie stwierdzono, że blizna zagrożona rozejściem? Na podstawie czasu od poprzedniej CC czy jakiego badanie (USG?) to wykazało?
Też miałam pierwsze cc że względu na ułożenie pośladkowe:)
Na usg w 36 albo 37 tc. Plus blizna mnie bolała trochę i zgłosiłam to wtedy lekarzowi. Stwierdził, że mogę spróbować naturalnie, ale on zaleca w tym wypadku cc. To taki lekarz, któremu bardzo ufam. Nie wysyła bez przyczyny na cc. Więc zaufałam :) chyba dobrze, bo pamiętam dzień przed cc do męża mówiłam, że chyba pęknę 😂😂
 
Co do ciąży i porodu to ja miałam po obydwu cesarkach na wypisie ze szpitala żeby przed kolejną ciążą zachować przerwę min. 2 lata. Wiem, że niektórzy lekarze uznają że rok wystarczy, ale jednak po co ryzykować komplikacjami, wg mnie lepiej być rozsądnym i odczekać ten czas. I wtedy akurat bardzo fajna różnica wieku wychodzi ;) moim zdaniem oczywiście.
Mi zależało na jak najmniejszej różnicy wieku. Co prawda mega się umęczyłam 🙈😂 ale nie żałuję.
 
ja mam po dzieciach dużo rzeczy na strychu i wyciągnę takie 0-3 dla chłopca i dziewczynki ze strychu, a wypiore tylko te uniwersalne resztę podzielę i jak będę w szpitalu to odpowiednia kupkę mąż wrzuci w pralkę i wyschnie za ten czas 😁 dokupilam kosz Mojżesza -tak serio to tylko do zdjęć bo nie potrzebuje go🙈 ale kosztował 35 zł to nawet za tyle dla córki zabawkowego pewnie nie kupię, i rozek-tez do zdjęcia głupia ja😅 ale używany na olx oraz kocyk królika który mi się już przy córce podobał więc teraz zakupiłam❤️ mam jeszcze czapeczki te co w miniaturce i smoczki do tego nowe. Wózek,wanienka,łóżeczko,kołyska to wszystko mamy na strychu i jak skończy nam się remont każe znieść sobie już łózeczko i ustawić w nowym pokoju❤️ czyli mam nadzieję połowa marca max ale liczę na męża że da radę wcześniej😅
Widzę że nie tylko u mnie remont trwa 😊 kurcze u nas to generalka i się martwię że mąż nie da rady🤔 w tygodniu całe dnie w pracy a weekendy to jest mało. A jeszcze jak pomyślę że później trzeba to wszystko ładnie posprzątać to ... A brzuch coraz większy😁
 
Nie wiem jak wy dziewczyny ale ja już mam dolegliwości związane ze sporym brzuchem... Ból pleców , bolące nogi , jak się przeforsuje to i brzuch boli. Dzisiaj mieliśmy wizytę i mówiłam o tym że podbrzusze mnie boli ale lekarz mi powiedział że brzuch i szyjka jest w porządku i widocznie tak się dzieje dlatego bo sporo chodzę. A ja faktycznie się nie oszczędzam zresztą same wiecie jak wygląda praca w domu... Jest co robić zawsze tym bardziej dziej że ja mam fioła na punkcie porządku. Do tego małe dziecko 😊
 
Nie wiem jak wy dziewczyny ale ja już mam dolegliwości związane ze sporym brzuchem... Ból pleców , bolące nogi , jak się przeforsuje to i brzuch boli. Dzisiaj mieliśmy wizytę i mówiłam o tym że podbrzusze mnie boli ale lekarz mi powiedział że brzuch i szyjka jest w porządku i widocznie tak się dzieje dlatego bo sporo chodzę. A ja faktycznie się nie oszczędzam zresztą same wiecie jak wygląda praca w domu... Jest co robić zawsze tym bardziej dziej że ja mam fioła na punkcie porządku. Do tego małe dziecko [emoji4]
Ja dzisiaj ledwo wlazłam do wanny się umyć, bo coś mi w krzyżu strzyklo :/
 
Jeeej!
Moje dziecko chyba myli noc z dniem 😂 Przez dzień spokojny jest a przychodzi pora spania to zaczyna swoje pełzanie, pływanie i kopanie. 😅 No normalnie... imprezuje sobie. Dzisiaj maz do mnie z tekstem "zdajesz sobie sprawę że przez 20 lat jestesmy uziemieni? 🤣"
No, no oby nie aż tak, ja wierzę ze jak bsdzie miało 15lat to mama bedzie mogla.sie napić winka 😅 🤣
 
reklama
Ja planuję zacząć wszystko szykować od marca. Tzn ja mam rzeczy po starszych dzieciach, ale trzeba wszystko poprzywozic (trzymamy u teściow bo mają duży dom) i odświeżyć, ubranka poprac i wyprasować, a dokupić to bardziej apteczne/higieniczne rzeczy. Chce aby na początku maja wszystko było już gotowe, myślę że te 2 miesiące to będzie akurat żeby bez stresu się przygotować:)
Moja córka (5 lat) już sie nie może doczekać kiedy zaczniemy przygotowania i ma na lodówce przyczepioną kartkę z kalendarzem na luty i wykreśla dni do ich rozpoczęcia 🙈❤️
Slodko ❤️
 
Do góry