reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Dziewczyny orientujecie się może czy ryzoko trisotomi 21 podstawowe 1:935 a skorygowane 1:18750 to dobry wynik? Kurcze niby mieli dzwonic jakby coś było nie tak w ciągu trzech dni i nie dzwonili, ale z ciekawości sama zaczęłam patrzeć na wyniki i głupieje. Na USG wszystko wyglądało prawidłowo. I te statystki są dla danego kraju czy takie ogólne?
Świetne wyniki [emoji3059] ryzyko skorygowane jest tym które Cię powinno interesować, a jest bardzo niskie [emoji6]
 
reklama
Dziewczyny, wysyłam listę na grupę prywatna [emoji6] kto tam się jeszcze dopisze to będziemy dorzucać w kolejnych partiach [emoji6]

Napisze też o utworzenie takich wątków:
- o wszystkim
- relacje z wizyt
- rosnące brzuszki
- wyprawka

I myślę że na chwilę obecną zapewni nam to nasze zapotrzebowanie [emoji6]
 
Hej bardzo dawno się nie odzywałam jakoś nie mogłam się zebrać żeby cokolwiek napisać. Czuje się jak kłębek nerwów przed prenatalnymi które mam 21 grudnia, schizuje bardziej niż przy pierwszym dziecku, jakoś nie potrafię się cieszyć tak w 100% tą ciąża bez potwierdzenia, że z dzidziutkiem wszystko dobrze. Ciągle mam w głowie a co jeśli coś będzie nie tak, czuje że mi odbija trochę w tej kwestii. Jutro miałam wracać do pracy po 2 tyg zwolnienia ale koleżanki kazały mi siedzieć n zwolnieniu przez coraz to częstsze przypadki pacjentów z covidem w pracy. Wiec siedzę i analizuje niepotrzebnie. Ciężko być ciężarna w tych dziwnych czasach 😂
W moje urodziny to musi być dobry wynik... Liczę na prezent (w postaci dobrych wieści) 😅

Hmmm ale kompy zdrożały!
3 lata temu kupiłam za 2k kompa - a parametry ma praktycznie takie że teraz podobne chodzą za 3k 😱 (Dla zainteresowanych mój komp: Link do: Lenovo 80WK Performance Results - UserBenchmark - testu kompa młodej nie mam, wiem tylko że Lenovo y70-70 17", ale składany z innych kompów, to może mieć więcej ramu i inną pojemność dysku)

Ale w sumie ok - dotrzymam obietnicy danej młodej, że komp ma jej wystarczyć do 18...

Troszkę doszło do sprzeczki, chciałam zamknąć jej kompa, ona zablokowała i poszła matryca (17")...

Nowa 500-600pln - taniej niż cały komp - tylko muszę poszukać instrukcji na wymianę matrycy (na pękniętej mogę się pobawić - lubię takie dłubanki), a tymczasem kompa podłączę pod monitor od kompa stacjonarnego - tak, mamy taki wynalazek 🤣...

Młoda się pewnie ucieszy, że będzie mogła zagrać w Minecrafta już jutro :p (nie będzie musiała czekać do ewentualnego zakupu części/kompa)

Rozważałam kupić sobie na święta nowego kompa a mój (ten 3letni) oddać jej... Ale taki co bym chciała kosztuje minimum 5.5k 😱... Dziękuję, chyba jednak wrócę do pomysłu z matrycą - rząd wielkości tańsze rozwiązanie :p
 
W moje urodziny to musi być dobry wynik... Liczę na prezent (w postaci dobrych wieści) 😅

Hmmm ale kompy zdrożały!
3 lata temu kupiłam za 2k kompa - a parametry ma praktycznie takie że teraz podobne chodzą za 3k 😱 (Dla zainteresowanych mój komp: Link do: Lenovo 80WK Performance Results - UserBenchmark - testu kompa młodej nie mam, wiem tylko że Lenovo y70-70 17", ale składany z innych kompów, to może mieć więcej ramu i inną pojemność dysku)

Ale w sumie ok - dotrzymam obietnicy danej młodej, że komp ma jej wystarczyć do 18...

Troszkę doszło do sprzeczki, chciałam zamknąć jej kompa, ona zablokowała i poszła matryca (17")...

Nowa 500-600pln - taniej niż cały komp - tylko muszę poszukać instrukcji na wymianę matrycy (na pękniętej mogę się pobawić - lubię takie dłubanki), a tymczasem kompa podłączę pod monitor od kompa stacjonarnego - tak, mamy taki wynalazek 🤣...

Młoda się pewnie ucieszy, że będzie mogła zagrać w Minecrafta już jutro :p (nie będzie musiała czekać do ewentualnego zakupu części/kompa)

Rozważałam kupić sobie na święta nowego kompa a mój (ten 3letni) oddać jej... Ale taki co bym chciała kosztuje minimum 5.5k 😱... Dziękuję, chyba jednak wrócę do pomysłu z matrycą - rząd wielkości tańsze rozwiązanie :p
Wow, no faktycznie ceny zwalają z nóg 🙈 fajnie że umiesz sama takie rzeczy naprawiać. Ja to jako złota rączka mogę co najwyżej śrubkę dokręcić, a i tak robię to dość nieporadnie 😅 bez chłopa bym zginęła 😁

Ja znów na jakieś dwie godziny jestem wyspana. Jakby nie tabletki to pewnie bym chrapała a tak to tabletka, siku i jestem wybudzona na maksa. Jeszcze dzisiaj mąż zaspał do pracy, czułam tylko jak się zrywa z łóżka i miałam wrażenie że jestem na łóżku wodnym 🤣
 
Mi się podoba imię Marcel, ale mąż nie bardzo zachwycony. [emoji17] Wpadł mi też w oko ostatnio Mikołaj, ale już jest w rodzinie i też mnie to zniechęca.
my wybraliśmy dla chłopaka imię które raz że jest już w rodzinie a dwa że jest wśród dzieci w naszej paczce najbliższych znajomych. Mimo to nie rezygnujemy z tego imienia 😁
Dla dziewczynki mamy "oryginalne" i w otoczeniu nie ma nikt takiego 👍
 
Cześć dziewczyny, miłego dnia 😊
Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty ✊

Ja podczas jedzenia śniadania zaliczyłam ekspresowy zwrot 😝😝 pierwszy raz od początku ciąży wzięło mnie z zaskoczenia 😅 a już myślałam, że wymioty mam już za sobą 😅
 
Cześć.
Chiałam się z wami przywitać, ponieważ znalazłam to forum i zaczęłam was podczytywać.
Jestem w 13+3 tc, z USG wychodzi ciut więcej. Już teraz czuję się dobrze, wcześniej mial,m straszne mdłości i bóle głowy.
Już nie jestem pierwszej świerzości :), bo mam 38 lat i na koncie już trójkę dzieci ( 13,9 i 6,5 roku). No i teraz totalna wpadka, a na dosatek okazło się , że mnie obdarowalo podwójnym szczęściem i będą bliżniaki.
Jestem już po prenatalnym USG, które miałam dokładnie tydzień temu. Z USG wyszlo wszytko super, w piątej zadzwoniła, pani, żęsą już calościowe wyniki razem z pappa i są prawidlowe, więc teraz z utęsknieniem czekam na listonosza.
Następną wizytę u gin mam 14.12, zobaczymu co powie, bo oststnio mówil, żę powinnam prowadzić ciążę na Kopernika na Patologi ciąży ale tam mi powiedzieli, żę oni ciąży nie prowadzą, a mogą tylko konsultować jak coś jest nie tak.
 
Czy któraś z Was stosowała kiedyś w ciąży duomox? Moja angina nie daje za wygrana.. Trwa już 6dni i coraz gorzej. Więc antybiotykoterapie będę mieć...
@Michabibi witaj 😇 gratuluje podwójnego szczęścia 😇
 
reklama
Wow, no faktycznie ceny zwalają z nóg 🙈 fajnie że umiesz sama takie rzeczy naprawiać. Ja to jako złota rączka mogę co najwyżej śrubkę dokręcić, a i tak robię to dość nieporadnie 😅 bez chłopa bym zginęła 😁

Ja znów na jakieś dwie godziny jestem wyspana. Jakby nie tabletki to pewnie bym chrapała a tak to tabletka, siku i jestem wybudzona na maksa. Jeszcze dzisiaj mąż zaspał do pracy, czułam tylko jak się zrywa z łóżka i miałam wrażenie że jestem na łóżku wodnym 🤣
Pierwszego swojego kompa stacjonarnego rozkręciłam jeszcze jakoś w 2-3klasie LO... Jak już go wyczyściłam tak, że o mało nie starałam warstwy termoprzewodzącej na procesorze - bo po co czytać instrukcje obsługi, lecimy z koksem, jakoś to będzie 🙃 (wycierając doszłam do wniosku, że może jednak to czarne jest tam potrzebne, a dopiero później dowiedziałam się co to), stwierdziłam, że taki czysty komp nie może stać w brudnym pokoju i wysprzątałam też pokój, mama która jak zaczynałam operację rozkręcania kompa szła na nockę, weszła do pokoju zobaczyła porozkrecane wszystkie śrubki to się przeraziła, jak wróciła i zobaczyła wysprzątany pokój prawie zawału dostała (bo myślała, że zepsułam kompa i chcę jakoś załagodzić sytuację - wtedy to był nielada wydatek)... A pierwszego kompa dostałam, jak dostałam się do lo w prezencie od rodziców...
Później jak chciała abym wreszcie sprzątnęła to zaczynała dopytywać kiedy czyszczę kompa 🤣

Budowa lapkow jest jeszcze prostsza, tylko bardziej upierdliwa - więcej śrubek mocujących, więc nie bardzo mi się już chce :p
Czy któraś z Was stosowała kiedyś w ciąży duomox? Moja angina nie daje za wygrana.. Trwa już 6dni i coraz gorzej. Więc antybiotykoterapie będę mieć...
@Michabibi witaj 😇 gratuluje podwójnego szczęścia 😇
ja stosowałam w pierwszej i drugiej ciąży na te moje e.coli w moczu (w zasadzie nic to nie dało, no bakteria jest i raczej będzie) to jest łagodny i bezpieczny antybiotyk...
 
Do góry