reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

U nas teściowa tak się ucieszyła, że mnie wyściskała,a o swoim synu zapomniała 😄 ale musiała dołożyć swoje trzy grosze "Nie możecie wiedzieć jaka płeć! Nie pytajcie! Po co! A jak będzie chciał mieć syna, a okaże się że córka, to co?" Na co zapytałam, co jak to samo okaze się w szpitalu. Zostawi mnie z tym dzieckiem na porodówce? 😄 Moja reakcja, że jej nie musimy mówić, ale my chcemy wiedzieć nadal nie spotkała się z entuzjazmem. Bo kiedyś "było lepiej" jak się nie wiedziało ...
 
reklama
Witam jestem tutaj nowa. Stwierdziłam że muszę się wygadać. Zacznę od tego że jestem w 11 tygodniu ciąży. Dwa tygodnie temu trafiłam do szpitala z wielkim krwotokiem, myślałam że to koniec mojej ciąży, zostawili mnie na 3 dni na obserwacji dostałam Nospe i Duphaston. Na wypisie napisane krwawienie z nieznanego powodu, wczoraj dostałam brązowego plamienia, szybko udałam się do mojej Pani doktor, która stwierdziła krwiaka. Ja byłam w takim szoku że nie zapytałam czy ten krwiak się oczyszcza i stąd ta brązowa krew?? Czy wtedy ten krwotok mógł być spowodowany przez pęknięty krwiak?? Czy któraś z was miała podobnie?? Czy ten krwiak jest duży ? Jak myślicie?? Kazała mi leżeć i dalej brać Duphaston 3 razy dziennie.
Przepraszam może napisałam chaotycznie ale to chyba z nerwów.
 

Załączniki

  • 20211202_183529~2.jpg
    20211202_183529~2.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 68
Mnie cofnęło jak zobaczyłam co mój 17 latek w tydzień uhodowal w pokoju …. Bo przecież po co wynosić naczynia ? Po co wywalać ogryzki i skórki ?? 👿👿👿👿
Oj wierzę... Moja 11latka też potrafi wychować kolonię która już prawie opracowuje własne technologie i mówi po niemiecku 🤣

W dodatku nie wiem co robię źle, moja młoda się już chyba na marmoladę nadaje - ewentualnie do przerobienia na drobny mak 🤔
 
Witam jestem tutaj nowa. Stwierdziłam że muszę się wygadać. Zacznę od tego że jestem w 11 tygodniu ciąży. Dwa tygodnie temu trafiłam do szpitala z wielkim krwotokiem, myślałam że to koniec mojej ciąży, zostawili mnie na 3 dni na obserwacji dostałam Nospe i Duphaston. Na wypisie napisane krwawienie z nieznanego powodu, wczoraj dostałam brązowego plamienia, szybko udałam się do mojej Pani doktor, która stwierdziła krwiaka. Ja byłam w takim szoku że nie zapytałam czy ten krwiak się oczyszcza i stąd ta brązowa krew?? Czy wtedy ten krwotok mógł być spowodowany przez pęknięty krwiak?? Czy któraś z was miała podobnie?? Czy ten krwiak jest duży ? Jak myślicie?? Kazała mi leżeć i dalej brać Duphaston 3 razy dziennie.
Przepraszam może napisałam chaotycznie ale to chyba z nerwów.
A określiła jak duży jest krwiak. ? Ja miałam krawienia w poprzednkej ciąży 3razy.. Za każdym razem byłam na sorze.. I wiesz ze nigdy nie znaleziono przyczyny?
Ale skoro brzozową krew to stara krew. Może skonsultuj to z innym lekarzem? A jak martwisz się jedz na sor :)
 
Czy są tu mamusie które biorę insuline? Właśnie wróciłam od diabetologa i niestety ale też dołączam do grupy insuliny na noc :( dodam że moje wyniki cały dzień super po posiłkach poniżej 140, ale rano na czczo wynik mam od tygodnia 91... stąd moje pytanie No trochę się obawiam zacząć ... :(
 
Czy są tu mamusie które biorę insuline? Właśnie wróciłam od diabetologa i niestety ale też dołączam do grupy insuliny na noc :( dodam że moje wyniki cały dzień super po posiłkach poniżej 140, ale rano na czczo wynik mam od tygodnia 91... stąd moje pytanie No trochę się obawiam zacząć ... :(
Ja biorę od 9tc, teraz jestem już w 16 ( jestem majówka). Czego się obawiasz? Polecam grupe na fejsie cukrzyca ciazowa bez tajemnic :)
 
A określiła jak duży jest krwiak. ? Ja miałam krawienia w poprzednkej ciąży 3razy.. Za każdym razem byłam na sorze.. I wiesz ze nigdy nie znaleziono przyczyny?
Ale skoro brzozową krew to stara krew. Może skonsultuj to z innym lekarzem? A jak martwisz się jedz na sor :)
Na kartce od niej było napisane chyba jak dobrze odczytałam 19x8 mm. Napisała notatkę odręcznie więc trudno się tu czego doczytać.
20211202_183529~2.jpg
 
reklama
Ja biorę od 9tc, teraz jestem już w 16 ( jestem majówka). Czego się obawiasz? Polecam grupe na fejsie cukrzyca ciazowa bez tajemnic :)
Właśnie o to mi chodziło o polecajke jakieś stronki żebym mogła sobie poczytać 🤗
Obawiam się bo jak czytałam ba innych grupach to dziewczyny po posiłku mają np. 160 cukier ja mam 120 tylko ten poranny cukier o tą jedną jednostkę za dużo a oni już insuline... trzymasz się diety? Insuline masz na noc? Przytyłam dużo? Jak bobasek rośnie? Wszystko książkowo, czy dzieci z cukrzyca sa wieksze/mniejsze? Ja dziś 12+0 i dziś na noc mam dac pierwsze 3 jednostki... o 3 w nocy sprawdzenie jaki poziom, ajjj skończy mi się chodzenie po knajpach tylko gotowanie i pilnowanie por jedzenia , do pracy już biorę wielka torbę bo 2 śniadania, obiad 2 daniowy , przekąska- moje życie to zakupy zdrowe i przygotowywanie posiłków na następny dzień a jeszcze długa droga 😂
 
Do góry