reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

TaRuda serio nie wiedziałam że nie można wyciskać kropli...ja insulinę biorę ale cały czas zwiększam dawkę bo dalej mam cukier pomiędzy 93-100 rano. W drugiej ciąży miałam tak i wg diabetolog wystarczyła dieta no a ta dała odrazu insulinę no i tak próbuje ją dobrać. Jutro mam dzwonić do diabetolog jak wyniki. Pobieram krew 4 razy i sikam rano na paski
 
reklama
Paski Keto-diastix sobie wpisz w google ;) jak się pojawiają w moczu ciała kationowe a jesz węglowodany to może być początek cukrzycy. Mi każde rano badać i zaznaczać czy -czy + , no i glukoza naczczo po śniadaniu 1h po obiedzie 1h i po kolacji 1h - po posiłku ma być mniej już 140 - z tym nie mam problemu tylko rano ponad 90 -ale max 95 pierwszego dnia a u Ciebie widzę dużo więcej...
i masz insulinę na noc?
 
Zmienilam dietę, jem pełnoziarniste produkty, unikam cukru i chodzę na dłuższe spacery. Staram się zbieram ten cukier ale jak widać utrzymuje się na stałym poziomie. Teraz chce jeszcze spróbować z przekąską 30 minut przed snem bo tego nie stosowałam. A co polecacie na taką późną przekąskę?
mi kazała diabetolog jeść jasna bułkę 30 min przed snem. W drugiej ciąży kojarzę jogurt czy kefir parę łyków,ser żółty i szynka
 
Ja jutro dopiero będę dzwonić umawiać się na prenatalne, dzisiaj dostałam skierowanie. Oczywiście podczas wizyty galareta zamiast mózgu i zapomniałam zapytać jak to jest z pappą - ona też jest w ramach skierowania? Czy to jest osobne badanie i każdy musi płacić?

I mam jeszcze pytanie - na każdej wizycie lekarz bada Was na fotelu? Bo to była moja trzecia wizyta w tej ciąży a lekarz na fotel nie zaprosił mnie ani razu 🙈
ja zanim miałam USG potwierdzające to już byłam na fotelu i powiedział że jest ciąża na pewno i zrobił USG, w sumie narazie na 4 wizyty byłam 4 razy i pobierał też cytologię już. Piersi też badal
 
My 15 czerwca 2019 braliśmy ślub, największy upał ever [emoji16][emoji16] każdy mokry i klima na sali ledwo wyrabiała więc potwierdzam, upały dawały popalić wtedy [emoji16][emoji16]
Ja mam termin na 20 czerwca, i moja mama będąc ze mną w ciąży też miała taki termin, ale mnie się spieszyło bardzo i urodziłam się 19 maja [emoji16]
To ja mam termin na 23 czerwca, sama mam urodziny 16 czerwca więc liczę po cichu na mały prezent urodzinowy [emoji3526] a żeby jeszcze było śmieszniej to mąż jest z 8 czerwca, więc byłoby idealnie gdyby urodziło się 12 czerwca [emoji3059]
 
Ja mam ARh- i w drugiej ciąży w 27 tygodniu mój gin dał mi zastrzyk. Mój mąż i dzieci też mają ARh- ale powiedział, że ojciec jest zawsze domniemamy-no jak nic powiedział mi że mogłam zdradzić męża😅, i pewnie też teraz mi da w tym tygodniu zastrzyk.a córa ma aktualnie ospę, ale krostki już suche i nie ma nowych parę dni.praktycznie nie wyszły jej te krostki.jeszcze mniej niż syn w lutym który przeszedł to tylko z paroma krostkami
 
i masz insulinę na noc?
Jeszcze nie, ale obawiam się że jednak będę miała bo moja diabetolog kazała mi przyjść na wizytę. Ogólnie trafiłam na kobietę lekarke muszę jej wyniki przesyłać i mnie bardzo pilnuje wizytę mam na 14.12 a ona mi pisze że mam się zgłosić w poniedziałek rano - chciałam sprawdzić jeszcze ale dalej mam 92 a akurat dziś przyjmuje po 16- ja pracuje i ciężko mi się z pracy urywać, dlatego dziś pojadę.
 
reklama
To ja mam termin na 23 czerwca, sama mam urodziny 16 czerwca więc liczę po cichu na mały prezent urodzinowy [emoji3526] a żeby jeszcze było śmieszniej to mąż jest z 8 czerwca, więc byłoby idealnie gdyby urodziło się 12 czerwca [emoji3059]
Ooo to super Wam się zgrało 😊 mój mąż jest z kwietnia, ja z maja, a dzidzia będzie z czerwca więc impreza co miesiąc 😁
Maleństwo może urodzi się 15 i będzie najpiękniejszym prezentem na 3 rocznicę ślubu 🥰
 
Do góry