reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
Z tym paracetamolem też tak nie do końca. Czytałam badania, że też może mieć wpływ na rozwój ciąży. Jednak ewentualne powikłania są dużo mniejsze i rzadsze, niż w przypadku ibuprofenu.
Jak byłam w sytuacji podbramkowej wzięłam Apap, ale tylko tyle, na ile sprawił mi ulgę. Więc też z umiarem, a nie jak tik taki :)

Jak znajdę jeszcze raz to badanie, to wam podlinkuję.
 
Z tym paracetamolem też tak nie do końca. Czytałam badania, że też może mieć wpływ na rozwój ciąży. Jednak ewentualne powikłania są dużo mniejsze i rzadsze, niż w przypadku ibuprofenu.
Jak byłam w sytuacji podbramkowej wzięłam Apap, ale tylko tyle, na ile sprawił mi ulgę. Więc też z umiarem, a nie jak tik taki :)

Jak znajdę jeszcze raz to badanie, to wam podlinkuję.
Ale ale żadnych leków nie można brać jak tik taki (niezależnie od ciąży)🙃
A Apap słyszałam, że nie więcej niż 3 na dobę (w ciąży).

Chociaż teraz w necie znalazłam, że nie więcej niż 1g paracetamolu na raz (2 tabletki) lub 4g paracetamolu na dobę - 8 tabletek (wydaje mi się to całkiem sporo)... Nie dłużej niż 3dni przy gorączce lub 5dni w przypadku innych dolegliwości bólowych...
 
Ostatnia edycja:
Chwilę mnie nie było, pochłonął mnie remont sypialni 🙂. Miałam kilka dni temu straszny ból głowy. W domu wszystkie zakazane leki przeciwbólowe,położyłam na głowę woreczek z lodem, spróbowałam się wyciszyć i zasnąć. W nocy ból mnie obudził, jakoś go pokonałam,rano było lepiej. Nie wiem czy to przez ciążę czy pogodę, podobno jestem meteopatką,a na zmianę reaguje źle 🙂 wizytę mam za 2 tygodnie,na razie muszę sobie radzić bez leków. Pewnie ominęło mnie wiele ciekawych postów (nadrobię). Jestem teraz w 7+2. Od wczoraj piersi mnie bolą dużo dużo mniej, nie są też takie nabrzmiałe, nie wymiotuję (zdarzyło się raz kilka dni temu). Mdłości też nie mam. Czy to normalne? Bo ja już sobie wkręcam,że coś może być nie tak a te dwa tygodnie mnie zmiażdży 🙂
 
Chwilę mnie nie było, pochłonął mnie remont sypialni 🙂. Miałam kilka dni temu straszny ból głowy. W domu wszystkie zakazane leki przeciwbólowe,położyłam na głowę woreczek z lodem, spróbowałam się wyciszyć i zasnąć. W nocy ból mnie obudził, jakoś go pokonałam,rano było lepiej. Nie wiem czy to przez ciążę czy pogodę, podobno jestem meteopatką,a na zmianę reaguje źle 🙂 wizytę mam za 2 tygodnie,na razie muszę sobie radzić bez leków. Pewnie ominęło mnie wiele ciekawych postów (nadrobię). Jestem teraz w 7+2. Od wczoraj piersi mnie bolą dużo dużo mniej, nie są też takie nabrzmiałe, nie wymiotuję (zdarzyło się raz kilka dni temu). Mdłości też nie mam. Czy to normalne? Bo ja już sobie wkręcam,że coś może być nie tak a te dwa tygodnie mnie zmiażdży 🙂
Były tu takie przypadki i objawy potrafiły wrócić w losowym momencie, ale jeśli miałoby Cię to uspokoić poszłabym gdzieś prywatnie, lub na sor (zwłaszcza z bólami lub/i zawrotami głowy)...
 
Ale ale żadnych leków nie można brać jak tik taki (niezależnie od ciąży)🙃
A Apap słyszałam, że nie więcej niż 3 na dobę (w ciąży).

Chociaż teraz w necie znalazłam, że nie więcej niż 1g paracetamolu na raz (2 tabletki) lub 4g paracetamolu na dobę - 8 tabletek (wydaje mi się to całkiem sporo)... Nie dłużej niż 3dni przy gorączce lub 5dni w przypadku innych dolegliwości bólowych...
Pamiętam taki odcinek Mamy Lamy, gdzie Ania mówiła, że "ćpała Apap jak tik taki". Zostało mi to w głowie.
 
reklama
Do góry