reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Ja mam na 18.30 i do tej pory zejde na zawał ze 3 razy [emoji6]
Apetytu nie mam, nos mi się wyczulił, że szok.. w zasadzie mogłabym jeść same ogórki kiszone [emoji50] poza tym na niewiele mam ochoty..
 
reklama
Hej dziewczyny. Trzymam kciuki za dobre wieści na dzisiejszych wizytach.

Wczoraj nasza malutka spędziła pierwszą noc u babci, to pierwsza noc bez mamy 😭
Ale cieszę się, bo przespała cała noc i nie płakała 🥰 Ale uświadomiłam sobie, ze ona tak szybko rośnie,
A przypomnij, ile ma Twoja mała? Super że spala bez problemu i nie płakała! :) Będziesz wiedzieć że w razie potrzeby masz opcję żeby ją tam zostawić:)
 
Pit składam w wawie 8-)
Ale nadal jestem ciekawa jak rozwiąże się kwestia meldunku, bo ja w tej chwili nie mam żadnego 🤣

@Mimi94 - słyszałam, ale jest to podniesienie temp na chwilę i to o niecały stopień, dopóki się zarodek nie pokaże lepiej może nie narażać, ale później już nie wygląda to tak strasznie, a lepiej wiedzieć niż żyć w stresie, który jest bardziej szkodliwy...
Ale tu chodzi o samo słuchanie dźwięku, a że serduszko bije to widać na USG, więc wystarczy tak sprawdzić że jest ok:)
 
Ale tu chodzi o samo słuchanie dźwięku, a że serduszko bije to widać na USG, więc wystarczy tak sprawdzić że jest ok:)
U mnie ginekolog włączył, ale dosłownie na chwilkę. Przed kazał wstrzymać oddech i trzy, dwa, jeden słuchamy. Więc wydaje mi się, że jakiegoś śmiercionośnego promienia ciepła maluch nie dostał, jeśli trwało to 3s.
 
U mnie ginekolog włączył, ale dosłownie na chwilkę. Przed kazał wstrzymać oddech i trzy, dwa, jeden słuchamy. Więc wydaje mi się, że jakiegoś śmiercionośnego promienia ciepła maluch nie dostał, jeśli trwało to 3s.
U mnie też tak na chwilkę włączył żeby Tata posłuchał :) I zaraz wyłączył :)
 
ja też jak się uda całą ciąża planuje kupić dostawne na kółkach żeby móc je przemieszczać w ciągu dnia gdzie chcę. Planuje jednak zacząć zakupy dopiero przy 8 miesiącu żeby jednak być pewna wszystkiego
Lozko dostawne na kółkach bardzo dobra rzecz :) już pisałam wcześniej że ja miałam kołyskę na kółkach i bardzo mi się sprawdziła. Dla mnie łóżeczko/kołyska są lepsze od wózka czy kosza Mojżesz pod tym względem, że mają szczebelki i dziecko odwróci główkę i może obserwować. Dlatego ja żadnych ochraniaczy nie zakładałam tam. A wózek jednak ten bok ma z materiału.

Odnośnie zakupów to ja tam radzę jednak trochę wcześniej zacząć. Bywa tfu tfu że coś się dzieje z ciążą i trzeba wcześniej się do szpitala położyć. Ja w pierwszej ciąży leżałam 2 razy (nic poważnego, ale kontrolnie lekarz prowadzący wolał mnie położyć) i się stresowałam ile będę leżeć i jak ja teraz wszystko kupię. Bo rodziłam w lipcu a w maju się przeprowadziliśmy więc do maja kupowaliśmy rzeczy tylko do mieszkania i w tym miałam głowę a nie w wyprawce dla dziecka :)
Na szczęście leżałam na każdym razem tylko tydzień więc ze wszystkim zdążyłam.

A teraz to ja w ogóle nie wiem czy coś dla dziecka będę kupować bo mam już i córkę i synka więc wszystko po nich mam. Chyba tylko ręczniki będę musiała kupić i koniec wyprawki 😁 no i kosmetyki i pieluchy oczywiście.
 
No i jedna rzecz jakiej się dowiedziałam:
Bardzo nie zdrowe jest słuchanie serduszka czy spr tętna na tak wczesnym etapie.. Wytwarza się wysoka temperatura która może zaszkodzić maleństwu. To tak ku przestrodze bo ja np o tym nie wiedziałam
Powiedział mi to lekarz na pierwszej wizycie, ale sprawdził tętno jakoś inaczej 😉
 
Lozko dostawne na kółkach bardzo dobra rzecz :) już pisałam wcześniej że ja miałam kołyskę na kółkach i bardzo mi się sprawdziła. Dla mnie łóżeczko/kołyska są lepsze od wózka czy kosza Mojżesz pod tym względem, że mają szczebelki i dziecko odwróci główkę i może obserwować. Dlatego ja żadnych ochraniaczy nie zakładałam tam. A wózek jednak ten bok ma z materiału.

Odnośnie zakupów to ja tam radzę jednak trochę wcześniej zacząć. Bywa tfu tfu że coś się dzieje z ciążą i trzeba wcześniej się do szpitala położyć. Ja w pierwszej ciąży leżałam 2 razy (nic poważnego, ale kontrolnie lekarz prowadzący wolał mnie położyć) i się stresowałam ile będę leżeć i jak ja teraz wszystko kupię. Bo rodziłam w lipcu a w maju się przeprowadziliśmy więc do maja kupowaliśmy rzeczy tylko do mieszkania i w tym miałam głowę a nie w wyprawce dla dziecka :)
Na szczęście leżałam na każdym razem tylko tydzień więc ze wszystkim zdążyłam.

A teraz to ja w ogóle nie wiem czy coś dla dziecka będę kupować bo mam już i córkę i synka więc wszystko po nich mam. Chyba tylko ręczniki będę musiała kupić i koniec wyprawki 😁 no i kosmetyki i pieluchy oczywiście.
Dlatego chcę insevio bo ma zdejmowane boki i widać co dzieje się w środku...

A co do USG nie spotkałam się bez nasłuchu zmierzyli tętno...
 
reklama
Do góry