reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

A w sensie mi chodziło tylko o to że serduszko bije. Czy tętno tak się da sprawdzić to nie wiem 🤔
no mi lekarz powiedział jakie jest tętno, a nie włączał dźwięku 🤷‍♀️ jeszcze trzy lata temu jak bylam w ciąży to normalnie włączali, zmieniło się to jakoś w tych ostatnich dwóch latach 😉
 
reklama
Hej dziewczyny. Trzymam kciuki za dobre wieści na dzisiejszych wizytach.

Wczoraj nasza malutka spędziła pierwszą noc u babci, to pierwsza noc bez mamy 😭
Ale cieszę się, bo przespała cała noc i nie płakała 🥰 Ale uświadomiłam sobie, ze ona tak szybko rośnie,
hej. Pierwszy raz jest trochę trudny dla mamy, bo jak się okazuje dzieci radzą sobie świetnie. Moja mała jak skończyła dwa lata to była podrzucona raz do babci, a tak to babcia z nią zostawała u nas w domu na noc, jak potrzebowaliśmy gdzieś wyjść.
Przynajmniej masz teraz pewność, że w razie porodu będziesz ja mogła spokojnie zostawić 😊
 
Mam już wyniki, jeszcze tak książkowych to nie miałam 🥰 glukoza 85, a jej się najbardziej bałam. Mocz i morfologia super, hemoglobina 14.2. Przed ciąża miałam problemy z żelazem i suplementowałam, ale tylko trzy tygodnie, bo po owulacji odstawilam, a jednak ładnie mi skoczyło w górę, bo badałam ferrytyne💪
Córka w żłobku, a ja dzisiaj wolne więc miałam przypływ mocy. Zrobiłam obiad, umyłam lodówkę sprzątnęłam łazienkę i kurz na meblach, odkurzyłam i umyłam podłogi. Teraz padam a zaraz muszę do żłobka jechać. Głupia mogłam poodpoczywać trochę 🙈
 
Cześć. Mi też już spodnie zaczynają przeszkadzać często się w ogóle nie zapinam nie dlatego, że nie wchodzę, ale jak mam ściśnięty brzuch to potem mnie boli.. Co do rzeczy z pepco ja zastrzeżeń nie mam. Fakt niektóre mają materiał do niczego, ale niektóre są super ja zawsze macam zanim kupię 😁 na rzeczy dziecięce jeszcze wcale nie patrzę dla mnie to za wcześnie. Przy pierwszej córce zaczęłam kupować ok 8 miesiąca, teraz aż tak długo nie będę czekać bo, brzuch mi twardniał, ledwo chodziłam po tych sklepach. Ale potem wpadłam w szał zakupowy mega się cieszyłam, że dziewczynka to było takie moje marzenie, żeby mieć córeczkę wiadomo najważniejsze, żeby było zdrowę, ale każdy podświadomie pragnie czy to chłopca czy dziewczynki. Nawet wózek miał w kolorze pudrowego różu😁 teraz mam przeczucie, że będzie chłopak,ale zobaczymy mi w sumie już obojętnie ważne, żeby było wszystko ok.
 
Ostatnia edycja:
Hej! [emoji16]
Jestem po wizycie, maleństwo rośnie pieknie [emoji3590] całe 6.4mm szczęścia [emoji7]

Mam na zdj takie oznaczenie i nie do końca wiem co znaczy...
6w3d>97%
6t3d to rozumiem [emoji16] ale >97%???
To 97% oznacza chyba że więcej niż tyle zarodków na tym etapie ciąży (6+3) miało 6,4mm crl 🤔 jakoś tak to było 🤔🤔🤔
 
U mnie ginekolog włączył, ale dosłownie na chwilkę. Przed kazał wstrzymać oddech i trzy, dwa, jeden słuchamy. Więc wydaje mi się, że jakiegoś śmiercionośnego promienia ciepła maluch nie dostał, jeśli trwało to 3s.
U mnie było dokładnie tak samo, wstrzymany oddech, pół sekundy słuchania i koniec. Myślę że przez taki czas nic się nie wydarzy.
 
To 97% oznacza chyba że więcej niż tyle zarodków na tym etapie ciąży (6+3) miało 6,4mm crl [emoji848] jakoś tak to było [emoji848][emoji848][emoji848]
Ale w 6+3 chyba nie jest możliwe żeby zarodek miał 6,4 mm, czy się myle? U mnie w 6+2 nie było nawet 1 mm, a siostra w ciąży tydzień wyżej miała 1,1mm.
 
Udanych, spokojnych i szczęśliwych wizyt dziewczyny [emoji3590]

Jak czytam wasze przeboje z pobieraniem krwi to masakra [emoji16] ja nigdy z tym nie miałam problemu, żyły jak złoto i nigdy mnie nie ruszało wbijanie nawet dużych igieł - 10l krwi mam oddane na krwiodawstwo [emoji123]

Na razie totalnie nic nie kupuje dla maleństwa. Nie wiem, ale po prostu w ogóle nie mam takiej potrzeby. W przypadku chłopca dostanę rzeczy od bratowej, która ma teraz sierpniowego bobaska, a przypadku dziewczynki będę musiała sobie kupić, ale przynajmniej bujaczki i kojo już mam. Moja siostra po swojej klientce dostała praktycznie bujaczek 4moms więc jaram się jak dziecko, patrząc jaka cena tego u nas [emoji7]

Czekam na dalsze relacje z wizyt [emoji3059]
 
reklama
Ale w 6+3 chyba nie jest możliwe żeby zarodek miał 6,4 mm, czy się myle? U mnie w 6+2 nie było nawet 1 mm, a siostra w ciąży tydzień wyżej miała 1,1mm.
Możliwe [emoji4] u mnie ostatnio w 6+4 miał już 8mm [emoji4] też byłam zaskoczona! Ale w poprzedniej ciąży miał wtedy ledwo uciulane 3mm [emoji2368]
 
Do góry