reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

A jak to jest z tymi badaniami?
Nifty na własną rękę tak?
Prenatalne na NFZ?
A Test pappa?
Nifty prywatnie , prenatalne i papa jeśli pow 35 rż to NFZ jeśli młodsza mama to płatne pappa. Jak ktoś już ma dzieci może się wypowie więcej bo to moja pierwsza ciąża :) w sumie druga ale pierwsza biochemiczna... I dopiero zaczynam 7 tc więc jeszcze na swoim przykładzie nie mogę powiedzieć jak to wygląda :)
 
reklama
Nifty prywatnie , prenatalne i papa jeśli pow 35 rż to NFZ jeśli młodsza mama to płatne pappa. Jak ktoś już ma dzieci może się wypowie więcej bo to moja pierwsza ciąża :) w sumie druga ale pierwsza biochemiczna... I dopiero zaczynam 7 tc więc jeszcze na swoim przykładzie nie mogę powiedzieć jak to wygląda :)
Który masz dokładnie dzień? Ja 6+0 więc zaczynam 7tc [emoji123]
Jestem totalnie ziolena w temacie dlatego pytam tak szczegółowo
 
Ale czy Ty nie rozumiesz że ja z mężem nie jesteśmy nosicielami? Nasz syn miał de novo. I właśnie o to zachodzę w głowę.. Czy jeżeli mutacja jest de novo bądź inna popularną wadą czy Nifty ją wykryje... Bo nie jest popularna. Mój syn miał de novo. Nikt na świecie nie miał tej wady bo była de novo... I o to mi chodzi czy taki test wykryje takie mutacje. Czy nie skupia się na takich mutacjach a tylko tych popularnych.
Nie wykryje. On wykrywa popularne i tylko w sensie prawdopodobieństwa : że jest szansa np. 1: 20000, że dziecko będzie miało wadę. Tam nie ma odpowiedzi ma / nie ma. Nadal to jest szacunek.
 
Cześć dziewczyny. Życzę Wam zdrowia, spokoju i cierpliwości przede wszystkim w tym pięknym stanie w jakim jesteście ❤️
Doceniajcie i cieszcie się ze swoich brzuszków, a na dolegliwości starajcie się nie zwracać uwagi, dzidziusie Wam ten ciężki czas wynagrodzą ❤️
Żegnam się z Wami, mi nie było dane zostać mamą.
 
Nipt to grupa badań wolnego płodowego dna. Pappa to też badanie nieinwazyjne, ale nie z tej grupy
O... Myślałam, że jest bo było też porównywane z tymi badaniami i też na liście badań jakie można wykonać obok nifty :)

A z nifty mi właśnie przesunęli test na 5.11 bo 8.11 nie mają personelu.
 
Cześć dziewczyny. Życzę Wam zdrowia, spokoju i cierpliwości przede wszystkim w tym pięknym stanie w jakim jesteście [emoji3590]
Doceniajcie i cieszcie się ze swoich brzuszków, a na dolegliwości starajcie się nie zwracać uwagi, dzidziusie Wam ten ciężki czas wynagrodzą [emoji3590]
Żegnam się z Wami, mi nie było dane zostać mamą.
Bardzo mi przykro, przytulam mocno [emoji3059] mogę zapytać na jakim etapie ciąża się u Ciebie zakończyła?
 
reklama
Kochana nie mam z tym problemu już aby rozmawiać o moim synku. Mój synek miał mutacje de novo. Nie rosół.. Pomimo dawania hormonu wzrostu i innych leków nie rósł.. Urodził się z waga 2400g .. Przez prawie półtora roku przytył ok 3kg.. Więc gdy zmarł nadal miał ubranka 56. Nie miał tarczycy. Nie mi grasicy. Nie miał przysadki. Miał miopatie . Artrogryproze. Dystrofie mięśniową. Niewydolnośc oddechową non stop. Wzmożone i obniżone napięcie mięśniowe. Nie działały mu jelita. Odruch ssania. Nawet z kupką. Miał problem.. Naprawdę dużo bh pisać. Według lekarzy z 3szpitali syn nie miał prawa medycznego aby się urodzic. Pomijając fakt ze szpital źle przeprowadził CC i dowalił mu 4choroby.porazenke dziecięce mózgowe. Ciężka za martwica urodzeniową itp. Bo od 23dziecko już umierało o cc zrobili o8;30rano.. Ale mój synek pozwolił się poznać. Walczył pięknie. Ale serduszko nie wytrzymywalo leków.. I tych przewlekłych zapaleń pluc.. 14miesiecy żyłam z nim w Krk i dziękuję Bogu że mogliśmy się poznać.
Jejku, przykre to wszystko 🙁🙁🙁 ale widzę że ten czas który był Wam dany był dla Ciebie wyjątkowo ważny. A malutki wojownik mógł poczuć jak bardzo jest kochany 😓 jesteś bardzo dzielna 💜
No ok ale czy to coś zmieni? Co zrobisz jak wyjdzie w badaniu coś nie tak?
Bo ja to jedynie mogłabym się nastawiać na to ale po co się zamartwiać... Do tego nerwy przed badaniem, w czasie oczekiwania na wynik..
U mnie jedynym wskazaniem byłoby tylko to, że jestem po in vitro i nawet się nie zastanawiałam nad innymi badaniami poza tymi podstawowymi. Czyli prenatalnymi
Ja wolę wiedzieć co jest nie tak... Poza tym wiedząc że jestem obciążona i tak przez całą ciążę byłabym kłębkiem nerwów żyjąc w takiej niewiedzy 🙄 ale to decyzja każdej z nas 😌
Cześć dziewczyny. Życzę Wam zdrowia, spokoju i cierpliwości przede wszystkim w tym pięknym stanie w jakim jesteście ❤️
Doceniajcie i cieszcie się ze swoich brzuszków, a na dolegliwości starajcie się nie zwracać uwagi, dzidziusie Wam ten ciężki czas wynagrodzą ❤️
Żegnam się z Wami, mi nie było dane zostać mamą.
O nieee 😓 co się stało? Wysyłam Ci moc uścisków. Wiem niestety jaki to ból... Ale nie poddawaj się i jak tylko będziesz gotować to walcz dalej. W razie potrzeby służę pomocą 😚
 
Do góry