reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

A ja mam pytanie z innej strony, ale proszę się nie śmiać, bo w ogóle się na tym nie znam i od Was usłyszałam o tych badaniach. Co w sytuacji, kiedy zrobicie np. Nifty i wyjdzie, że coś jest nie tak? Jakie kroki wtedy się podejmuje, czy można coś z tym zrobić?
Po badaniu jeśli wyjdzie coś nie tak zdzwoni do Ciebie lekarz genetyk opisując co jest wykryte i powie dalsze dzialania. Z pewnością trzeba będzie powtórzyć badania . Ja decydując się na nifty nie zamierzam zrezygnować ze zwykłych prenatalnych .
 
reklama
Mnie gdy mnie zaczyna mulic i męczyć to kilka migdałów u mnie działa , powiedziała mi o tym koleżanka i faktycznie u mnie zadziałało ,
 
Po badaniu jeśli wyjdzie coś nie tak zdzwoni do Ciebie lekarz genetyk opisując co jest wykryte i powie dalsze dzialania. Z pewnością trzeba będzie powtórzyć badania . Ja decydując się na nifty nie zamierzam zrezygnować ze zwykłych prenatalnych .
A dlaczego chcecie się zdecydować na Nifty? Macie wskazania?
 
A dlaczego chcecie się zdecydować na Nifty? Macie wskazania?
Mam chrześniaka który urodził się z trisomia o czym dopiero wszyscy się dowiedzieli przy porodzie, nie miał wady serca czy innych mogących wskazywać że cis jest nie tak , badania zwykle tez nic niewykazaly. Dlatego jeśli teraz jest taka opcja sprawdzenia- z krwi matki to do mnie to przemawia. Dla mnie najgorsza prawda jest lepsza niż niewiedza w tym przypadku.
 
Mam chrześniaka który urodził się z trisomia o czym dopiero wszyscy się dowiedzieli przy porodzie, nie miał wady serca czy innych mogących wskazywać że cis jest nie tak , badania zwykle tez nic niewykazaly. Dlatego jeśli teraz jest taka opcja sprawdzenia- z krwi matki to do mnie to przemawia. Dla mnie najgorsza prawda jest lepsza niż niewiedza w tym przypadku.
No ok ale czy to coś zmieni? Co zrobisz jak wyjdzie w badaniu coś nie tak?
Bo ja to jedynie mogłabym się nastawiać na to ale po co się zamartwiać... Do tego nerwy przed badaniem, w czasie oczekiwania na wynik..
U mnie jedynym wskazaniem byłoby tylko to, że jestem po in vitro i nawet się nie zastanawiałam nad innymi badaniami poza tymi podstawowymi. Czyli prenatalnymi
 
A ja mam pytanie z innej strony, ale proszę się nie śmiać, bo w ogóle się na tym nie znam i od Was usłyszałam o tych badaniach. Co w sytuacji, kiedy zrobicie np. Nifty i wyjdzie, że coś jest nie tak? Jakie kroki wtedy się podejmuje, czy można coś z tym zrobić?
Jeszcze nie wiem, ale raczej i tak nie zdecyduję się na amniopunkcję...
I będę się mogła lepiej przygotować, spodziewać się szykowania wyprawki, czy jednak jest coś mocno nie halo i jednak nie nastawiać się...
A dlaczego chcecie się zdecydować na Nifty? Macie wskazania?
Miałam mocno poturbowany lewy jajnik, w wypadku w 2002 (ogólnie dostało się lewej stronie, lewa nerka np. tego nie przeżyła - mam w skamielinie odlewowej), a z niego mam jajeczko... Aktywował się po tych 20 latach... Poprzednie 5 ciąż miałam z prawego (bardzo zwracałam na to uwagę)...
W tym cp w 2014 i od tej pory była cisza z ciążami...
Poza tym jestem po 35rz... Wolę sprawdzić czy tam w miarę wszystko jest ok...
 
reklama
No ok ale czy to coś zmieni? Co zrobisz jak wyjdzie w badaniu coś nie tak?
Bo ja to jedynie mogłabym się nastawiać na to ale po co się zamartwiać... Do tego nerwy przed badaniem, w czasie oczekiwania na wynik..
U mnie jedynym wskazaniem byłoby tylko to, że jestem po in vitro i nawet się nie zastanawiałam nad innymi badaniami poza tymi podstawowymi. Czyli prenatalnymi
Ja jestem po iui I też to tez nie jest "wskazaniem" jak in vitro. Dla mnie to spokój przez kolejne 30 tyg a nie zamartwianie się czy napewno wszystko jest dobrze. To badania może nawet wskazać nowotwór u dziecka a w wielu przypadkach czas ma znaczenie. Polecam przeczytanie artykułu u mamaginekolog o badaniu wolnego DNA płodu (m.in. nifty) tam masz wszystko wyjaśnione. Ja myślę po rozmowie z lekarzem w klinice której się leczyłam ze kiedyś to badanie będzie refundowane w pl jak w wielu innych krajach.
 
Do góry