reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Ceną, zakresem badań, zakresem skuteczności w szacowaniu...

Najmniej skuteczny jest pappa niestety i bada najmniej aberracji...

Nie wiem jak panorama, ale zdecydowałam się za nifty pro bo jest względnie wcześnie (skończony 10tc) i bada w sumie dość szerokie spektrum - 94 aberracje genetyczne...
Rodzajów nifty też jest kilka, cenowo podobne dosyć...

I dla mnie najważniejsze - nie jest badaniem inwazyjnym tak jak amniopunkcja...
Mnie bardziej chodzi właśnie o skutecznośc, czyli procent fałszywych diagnoz. Pamiętam, że gdy sprawdzałam to dla podstawowych trzech trisomii było około 90 parę, ale dla innych koło 60.... I wtedy to już loteria. Poza tym znów jak w pappie to jest tylko statystyka. Ale liczę że przez 4 lata się mocno zmieniło ;)
 
reklama
To chyba poziom ok. Trzymam kciuki, żeby w poniedziałek beta ładnie rosła. Choć nie wiem, czy ona nie zwalnia już teraz
No czytałam że powyżej 1200 przyrost zwalnia tak, że podwaja się co 4 a nie co 2 dni...

Ten przyrost jest troszkę niepokojący, ale może leki pomogą, może się rozkręci...

Na pierwszym USG (beta ok 8-16k - szacuję po przyroście bety ok. tydzień później) pęcherzyk też się spóźniał ponad tydzień, a na ostatnim USG już tylko 2dni względem om.
Było: 4+5
Tydzień później 6+3
Tydzień później 7+5
:-) (akurat robiłam co środy)
 
Ostatnia edycja:
No czytałam że powyżej 1200 przyrost zwalnia tak, że podwaja się co 4 a nie co 2 dni...

Ten przyrost jest troszkę niepokojący, ale może leki pomogą, może się rozkręci...

Na pierwszym USG (beta ok 8-16k - szacuję po przyroście bety ok. tydzień później) pęcherzyk też się spóźniał ponad tydzień, a na ostatnim USG już tylko 2dni względem om.
Moj syn na pierwszym usg był kilka dni starszy ;) a było to niemożliwe ;)
 
Ja ma 19 latka i niespełna dwulatka 😉przez wzgląd na młodszego dla którego bardzo chce rodzeństwa zdecydowaliśmy się po raz ostatni spróbować 😉starszy jak ojciec jest a nie brat :)który tydzień ciąży ?
Ja się zastanawiam jak to będzie z taką dużą różnicą wieku, no ale czas pokaże 😉 U mnie dziś 5+5, a u Ciebie ?
 
No czytałam że powyżej 1200 przyrost zwalnia tak, że podwaja się co 4 a nie co 2 dni...

Ten przyrost jest troszkę niepokojący, ale może leki pomogą, może się rozkręci...

Na pierwszym USG (beta ok 8-16k - szacuję po przyroście bety ok. tydzień później) pęcherzyk też się spóźniał ponad tydzień, a na ostatnim USG już tylko 2dni względem om.
Było: 4+5
Tydzień później 6+3
Tydzień później 7+5
:-) (akurat robiłam co środy)
A kiedy miałaś serduszko?
 
Ja się zastanawiam jak to będzie z taką dużą różnicą wieku, no ale czas pokaże 😉 U mnie dziś 5+5, a u Ciebie ?
U mnie 4+4, z OM rozwiązanie 29.06
Co do relacji starszy z młodszym u nas czujemy jak byśmy mieli jedynaka😉starszy ma praktycznie już swoje życie, dziewczynę, imprezy , studenckie życie . Cieszę się jak mam okazje zobaczyć Go na obiedzie 🙀
 
Ceną, zakresem badań, zakresem skuteczności w szacowaniu...

Najmniej skuteczny jest pappa niestety i bada najmniej aberracji...

Nie wiem jak panorama, ale zdecydowałam się za nifty pro bo jest względnie wcześnie (skończony 10tc) i bada w sumie dość szerokie spektrum - 94 aberracje genetyczne...
Rodzajów nifty też jest kilka, cenowo podobne dosyć...

I dla mnie najważniejsze - nie jest badaniem inwazyjnym tak jak amniopunkcja...
Poczytałam o różnicach między panorama a nifty pro. Zakres badań jest bardzo podobny , różnica na plus nifty jest ubezpieczenie w przypadku błędnej diagnozy , wyniki są w ok 10 dni ale często bywają nawet po 5 dniach. Przy panoramie badanie można zrobić już po skończonym 9 tygodniu, nie ma ubezpieczenia , wynik jest po 14 dniach, ja dostałam po 10
 
reklama
Hej dziewczyny :)
Co do dużej różnicy wieku między dziećmi to mogę się tyle wypowiedzieć że mam koleżankę która ma siostrę młodszą o kilkanaście lat no i cóż, nie była to nigdy więź jak między rodzeństwem. W dodatku akurat ta moja koleżankę mama niestety zmuszała do pomocy przy siostrze więc dla niej to była trochę taka kula u nogi, znajomi chodzili na imprezy, na pizzę, do kina itp a ona musiała w domu siedzieć z młodszą siostrą.
Teraz ta jej siostra ma 18 lat i moja koleżanka powiedziała że dopiero teraz, gdy obydwie są dorosłe, czuje że ma siostrę. Bo już mogą być wzajemnie dla siebie wsparciem i mają wreszcie wspólny świat.
 
Do góry