reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

To, że pracodawca to *UJ to jedno, ale że sam nie jest świadomy, że ty na pewno to wygrasz, to drugie... Powiedziałaś mu, że nie wiedziałaś o ciąży jak cię zwalniał?
Tak, ale podejrzewam że tak miesza kierowniczka a że pracuje od zawsze to ten jej tępo wierzy może że wygra albo coś 🙄 on ze wszystkim do niej leci ....
 
reklama
A z tą koleżanka uważaj na ZUS. Mogą stwierdzić pozorność zatrudnienia i wprzuszlosci mieć problem z wypłaceniem kasy. Miej w razie czego dowody, że serio pracowałaś, albo swiadkow, którzy cię widzieli w pracy.
Ale ja będę pracować normalnie 😊 tylko na pół etatu i umowa na 3 miesiace o pracę normalna zgłoszona do skarbówki i ZUS 👌
 
Ale ja będę pracować normalnie 😊 tylko na pół etatu i umowa na 3 miesiace o pracę normalna zgłoszona do skarbówki i ZUS 👌
I super, tylko ZUS może się niestety przyczepić. Bo zauważy, że poszłaś do pracy w ciąży i pomyśli, że tyko po to, żeby ten "biedny ZUS" naciągnąć. Takich spraw w sądach niestety jest wiele i za wczasu lepiej zbierać sobie dowody na taką ewentualność. Oczywiście trzymam kciuki, zeby w twoim przypadku tak nie było.
 
Jakie samopoczucie dzis macie?
Ja dzis wporzadku. Jutro zaczynam 6tc 😀 z objawow mam zmeczenie, piersi bola jak sciagne stanik to jak bym miala 2 kamienie- wydaje mi sie ze urosly 🙀 mam wkoncu kilo wiecej na wadze 🤣
U mnie dziś jakieś kręcenie w żołądku nieprzyjemne 🙄 a po za tym żadnych objawów ciążowych 😉
Cholera no, ale mi się dzień zaczął... Jutro mam mieć wizytę u lekarza bo chcial potwierdzić czy ciąża jest w macicy a tu takie jazdy 😓 rozwalona jestem totalnie 😞 na razie nic nie boli, nie krwawię ale to nie zwiastowało raczej niczego dobrego
Ja bym poczekała na jutrzejszą wizytę jeżeli nic więcej się nie będzie działo. ✊
 
Dziewczyny a miała któraś z was koszmarny skurcz, który trwał prawie godzinę? [emoji17] Zebrało nam się z mężem na przytulanki i zaraz po rozpoczęciu złapał mnie taki skurcz, że zwinęło mnie i aż mi niedobrze z bólu było [emoji17] trzymało prawie godzinę, z termoforem na brzuchu.. Teraz kryzys minął ale kłuje mnie w okolicy jajnika i boli jak dotknę.. Co to mogło być? [emoji17]
 
Dziewczyny a miała któraś z was koszmarny skurcz, który trwał prawie godzinę? [emoji17] Zebrało nam się z mężem na przytulanki i zaraz po rozpoczęciu złapał mnie taki skurcz, że zwinęło mnie i aż mi niedobrze z bólu było [emoji17] trzymało prawie godzinę, z termoforem na brzuchu.. Teraz kryzys minął ale kłuje mnie w okolicy jajnika i boli jak dotknę.. Co to mogło być? [emoji17]
Może lepiej skonsultuj na sorze/u lekarza?
Bo to mogło nic nie być, a mogło być wszystko - od przesadnej reakcji na bodźce po te mniej bezpieczne skurcze...
 
Mam na stanie 2 zdrowych dzieciaków ale z racji wieku (39 lat) zdecydowałam się w poprzedniej ciąży jak i w aktualnej zrobić badania genetyczne 😊 wcześniej robiłam panoramę, teraz zmieniłam klinikę i tego badania w ofercie nie mają
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś będzie robiła badania genetyczne? Jakieś polecacie?
Ja będę robić na pewno. Myślę że pierwsze zdecydujemy się na Nifty, a jeśli wyjdą źle to będziemy ryzykować z amniopunkcją. U mnie z uwagi na mój nieprawidłowy kariotyp mamy większe ryzyko chorego dziecka więc będę chciała na pewno to sprawdzić. Chociaż jeszcze nie czytałaś dużo o tych badaniach... Wiem ze jest jeszcze jakieś sanco, panorama ale nie wiem co to dokładnie
 
Do góry