reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Ps. Szczepilam się na covid po poronieniu miesiąc albo nawet dwa. Nie było problemu. Na grypę nigdy i jeszcze nigdy nie chorowałam. Odpukac oczywiście
 
reklama
Ja miałam się szczepić na 👑 w październiku, z różnych względów to przesuwałam. W pierwszym trymestrze nie zamierzam. Słyszałam jednak, że dobrze jest się zaszczepić w drugim trymestrze, wtedy też dziecko dostaje przeciwciała. Tylko mój znalazł ostatnio info o kobiecie, która się zaczęła w ciąży, i dziecko zmarło, miało jakiś skrzep. Nie wiem tylko w jakim miesiącu. Jest to na oficjalnej liście nopow. I zaczęłam się jednak wahać.

Co do szczepień na grypę - nigdy nie chorowałam, więc nie czuje potrzeby żeby się szczepić.

Wiesz z drugiej strony ja na IG obserwuję dziewczynę, która się nie szczepiła i urodziła w 27tc ponieważ koronawiurs doprowadził do niewydolności łożyska. Ona nie miała żadnych objawów, czuła się dobrze. Więc nigdy nie wiadomo jak będzie. I tak źle i tak nie dobrze.

My się szczepiliśmy przede wszystkim ze względu na podróże np. Tajlandia i USA otwierają się tylko dla zaszczepionych
 
Wiesz z drugiej strony ja na IG obserwuję dziewczynę, która się nie szczepiła i urodziła w 27tc ponieważ koronawiurs doprowadził do niewydolności łożyska. Ona nie miała żadnych objawów, czuła się dobrze. Więc nigdy nie wiadomo jak będzie. I tak źle i tak nie dobrze.

My się szczepiliśmy przede wszystkim ze względu na podróże np. Tajlandia i USA otwierają się tylko dla zaszczepionych
My byliśmy teraz w Niemczech i bardzo mi się podobało ich rozwiązanie. Do knajpy etc. jak masz negatywny test, szczepienie lub ozdrowienie. Myślę że to spoko rozwiązanie - masz wybór.
 
A na covida się szczepilyscie?
Nie oceniam, nie komentować będę. Bo to decyzja każdego. Ale pytam z ciekawości
Ja się zaszczepiłam w maju w czerwcu druga dawka...
Ale z trzecią jak wprowadzają powoli i tak zaczekam po porodzie...
Na grypę się nigdy nie szczepiłam, zresztą na covida też się zaszczepiłam dla "otoczenia" - aby czuli się bezpieczniej w mojej obecności...
 
Wiesz z drugiej strony ja na IG obserwuję dziewczynę, która się nie szczepiła i urodziła w 27tc ponieważ koronawiurs doprowadził do niewydolności łożyska. Ona nie miała żadnych objawów, czuła się dobrze. Więc nigdy nie wiadomo jak będzie. I tak źle i tak nie dobrze.

My się szczepiliśmy przede wszystkim ze względu na podróże np. Tajlandia i USA otwierają się tylko dla zaszczepionych
To też biorę pod uwagę. Raczej skłaniam się do szczepienia w II trymestrze, ale nie rozmawiałam jeszcze o tym z lekarzem.
 
Ja w ciąży nie będę się szczepiec.. Po porodzie owszem.. Za dużo do stracenia mam. A pewności mi nikt nie da.. Ani lekarz ani nikt .. Więc mam nadzieję że będzie spokojnie..
I oby tak było 🥰
 
Szczęściara 8-)
Ja na NFZ zgłoszę się w pon pewnie...
@Hmmmm gdzie idziesz w Warszawie na nfz? Bo ja się cały czas zastanawiam czy iść, bo mam super lekarza prywatnego, ale może np. żeby poznać położne albo szpital w którym ewentualnie chciałabym rodzić?

Co do szczepienia na covid to jestem zaszczepiona 2 dawkami, jeśli będę się kwalifikowała na 3 dawkę to się zaszczepię, pewnie i tak wypadnie to w 2 czy 3 trymestrze. A szczepienie na grypę ustalę z lekarzem, bo nigdy się na nią nie szczepiłam, a teraz się zastanawiam.
 
reklama
Do góry