reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

reklama
2 mialam 175. no wlasnie wasi lekarze mowia co innego moj co innego. powiedzial ze gdyby ta krzywa nie spadala w 3 wyniku to bylby juz problem. Ale i tak bedzie powtorka krzywej cukrowej w dalszym etapie ciazy ma mi dac skierowanie na kolejnej wizycie ze wzgledu na ten 2 wynik. ograniczyc weglowodany takie jest zalecenie na ten moment itp :)
I to diabetolog czy gin tak mówi...?
Ja przy 93 133 99 od razu uslyszalam od gina, ze cukrzyca, a diabetolog ze gin jest nadgorliwy że przy takim wyniku już mnie do niego posłał...ale dieta i glukometr i przynajmniej kontroluje czy sie nie pogarsza :)
 
2 mialam 175. no wlasnie wasi lekarze mowia co innego moj co innego. powiedzial ze gdyby ta krzywa nie spadala w 3 wyniku to bylby juz problem. Ale i tak bedzie powtorka krzywej cukrowej w dalszym etapie ciazy ma mi dac skierowanie na kolejnej wizycie ze wzgledu na ten 2 wynik. ograniczyc weglowodany takie jest zalecenie na ten moment itp :)
To ja drugi wynik mialam wyższy niz ty 177 i mi diabetolog powiedzial ze jest w normie i tylko moje pierwsze 92 na czczo jest zle. [emoji57]
 
To ja drugi wynik mialam wyższy niz ty 177 i mi diabetolog powiedzial ze jest w normie i tylko moje pierwsze 92 na czczo jest zle. [emoji57]
haha no to nieźle. co lekarz to inaczej. ja mówiąc szczerze jestem za innymi normami ponieważ moja mama jak byla w ciazy ze mną to norma byla do 120. urodzilam sie zdrowa silna z odpowiednia waga. niby czemu tak wszystko zaostrzaja? zeby kase od nas wyciagac. wcześniej norma 5 lat temu byla 105 (bratowa taka miala) czemu teraz jest 92. troszke to jest dla mnie dziwne. moze sie myle tego nie wiem ale za 5 lat norma bedzie 80. nie znam sie nie jestem lekarzem. co ma byc to bedzie. jesli dziecko ma byc zdrowe to bedzie [emoji4]
 
reklama
haha no to nieźle. co lekarz to inaczej. ja mówiąc szczerze jestem za innymi normami ponieważ moja mama jak byla w ciazy ze mną to norma byla do 120. urodzilam sie zdrowa silna z odpowiednia waga. niby czemu tak wszystko zaostrzaja? zeby kase od nas wyciagac. wcześniej norma 5 lat temu byla 105 (bratowa taka miala) czemu teraz jest 92. troszke to jest dla mnie dziwne. moze sie myle tego nie wiem ale za 5 lat norma bedzie 80. nie znam sie nie jestem lekarzem. co ma byc to bedzie. jesli dziecko ma byc zdrowe to bedzie [emoji4]
No nie wiem, ja sie wole sluchac tego co mowia lekarze, nawet mamaginekolog pisala o normach krzywej[emoji57] od 2014 roku sa zmienione na 92/180/153
Teraz np normy sa zmienione jeśli chodzi o mierzenie glukometrem, wczesniej norma po jedzeniu byla do 120 teraz 140.
No i raczej norma do 120 na czczo przy krzywej u ciezarnych to na pewno za duzo jak nawet normalnie ta norma nie dla ciezarnych to mniej niz 100[emoji57]
 
Do góry