reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

Co do kalendarza chińskiego wg jednych starszy syn jest dziewczynką a wg innych młodszy jest dziewczynką , córka zawsze wychodzi ok.
Wg ramziego na grupie FB wyszło jednej dziewczynie teraz ze chłopiec a drugiej że dziewczynka, w chińskim kalendarzu w jednym chłopiec w innym dziewczynka także mąż duże szanse że będzie wymarzona dziewczynka aż 50% wskazuje że się spełni :-D :-))
 
reklama
Spokojnie dziewczyny, trzymamy kciuki, musi być wszystko dobrze. Nie zapeszając, jestem w 9tc a ani razu nie wymiotowałam. Miałam czasami lekkie mdłości lub było mi słabo, ale to na prawdę tylko kilka dni
ja tez ani w tej ciąży poki co nie wymiotuje a w poprzedniej tez mi sie nie zdarzylo ani razu, oby tak dalej:p
 
Ja ćwiczę[emoji6] codzienie rowerek stacjonarny (w pierwszej ciąży jezdzilam na normalny cala ciaze do kilku dni przed porodem[emoji6]), joga[emoji6]
Odpuscilam sobie cwiczenia na uda pośladki i brzuch ktore do tej pory robilam regularnie[emoji6]


Witam sie po pobraniu [emoji123] przeżyłam, nie zemdlalam chociaż ciemno przed oczami sie robiło i cala sie trzeslam [emoji58] dzis ma być czesc wyników w necie, reszta jutro [emoji120]
noooo dzielna dziewucha!:D
 
A mi strasznie wypadają włosy...pelno ich na szczotce po czesaniu...i w poscieli i wszedzie...jak tak dalej bedzie to do porodu zostane łysa xd
 
Witajcie dziewczyny! Jutro zaczynamy 10 tydzień ciąży. To już moja 3 ciąża, czeka mnie trzecie cięcie. Poprzednie ciążę zakończone przedwcześnie z powodu gestozy oraz stanu przedrzucawkowego. W pierwszej ciąży cc w 27 tygodniu, Synek po niespełna 3 tygodniach zasilił grono Aniołków zbagatelizowabe przez "ginekog" nadciśnienie synek nie rósł 3 tygodnie urodził się z hipotrofia. Po 7 miesiącach zaszłam w drugą ciążę z nadzieją na szczęśliwe zakończenie. I udało się ciąża od początku traktowana jako wysokiego ryzyka. Ale znowu powtórka gestozy.. Zdecydowano dla mojego i córki bezpieczeństwa o cc w 33 tygodniu, przy cięciu ciśnienie dochodziło do 210/120 a ja czułam się świetnie. Na szczęście córka wyszła z wczesniactwa obronną ręką i dzisiaj to zdrowa dziewczynka w marcu skończy 5 lat. Obecna ciąża od początku problemowa, tym razem plamienia.. Jestem na duphastonie miewam brązowe plamienia , brałam acard ( profilaktyka gestozy) ale wystąpiły krwawienia i gin odstawila, od prawie 2 tygodni przyjmuje fraxyparine również po to żeby zminimalizować ryzyko gestozy i stanu przedrzucawkowego i gin mnie pociesza że te plamienia przez zastrzyki które rozrzedzaja krew. Ciśnienie póki co mam jak niemowlę, lepsze niż przed ciąża oby tak już zostało czy jest tu mama z podobnymi problemami i historia z gestoza? Pozdrawiam serdecznie, będę tu zaglądać
Witaj [emoji257] bardzo ci wspolczuje tego co przeszlas i podziwiam, jestes bardzo dzielna, trzymam kciuki zeby teraz bylo dobrze [emoji8]
Dziewczyny wy ciagle piszecie o jakichś badaniach. Nie wystarczy po prostu chodzic do ginekologa co miesiąc? Trzeba sie jeszcze w jakichs dodatkowych miejscach umawiać?
Sory za pytanie ale jestem zielona w tym temacie narazie :)
Dziewczyny mowia o prenatalnych | trymestry [emoji6] robi sie je miedzy 11 a 14tc, jeśli twoj gin wykonuje takie badania i ma certyfikat fmf to najpewniej sam ci zaproponuje u siebie ale jesli nie ma takich uprawnien powinien dac ci namiary na innych lekarzy w okolicy [emoji6]
W sumie to nie potrzeba. ;) Lekarz sam zaproponował skierowanie na prenatalne, więc czemu nie skorzystać. Ufam mojemu ginekologowi, ale co dwie pary oczu to nie jedna... ;)
Potrzeba [emoji6] bardzo mnie to dziwi jak czesto jest mala świadomość wsrod kobiet ze badania prenatalne sa bardzo potrzebne i każda powinna je wykonać u odpowiedniego lekarza [emoji57]
Fajnie ze masz skierowanie [emoji6] ja chodze prywatnie do gin i niestety skierowania nie dostane [emoji6]
A mi strasznie wypadają włosy...pelno ich na szczotce po czesaniu...i w poscieli i wszedzie...jak tak dalej bedzie to do porodu zostane łysa xd
Mam tak samo i mowie tak samo [emoji14]
dziewczyny orientujecie sie jak dlugo czeka sie na wyniki toksoplazmozy?
U mnie beda jutro czyli jeden dzien [emoji6]
 
Witaj [emoji257] bardzo ci wspolczuje tego co przeszlas i podziwiam, jestes bardzo dzielna, trzymam kciuki zeby teraz bylo dobrze [emoji8]Dziewczyny mowia o prenatalnych | trymestry [emoji6] robi sie je miedzy 11 a 14tc, jeśli twoj gin wykonuje takie badania i ma certyfikat fmf to najpewniej sam ci zaproponuje u siebie ale jesli nie ma takich uprawnien powinien dac ci namiary na innych lekarzy w okolicy [emoji6]Potrzeba [emoji6] bardzo mnie to dziwi jak czesto jest mala świadomość wsrod kobiet ze badania prenatalne sa bardzo potrzebne i każda powinna je wykonać u odpowiedniego lekarza [emoji57]
Fajnie ze masz skierowanie [emoji6] ja chodze prywatnie do gin i niestety skierowania nie dostane [emoji6]Mam tak samo i mowie tak samo [emoji14]U mnie beda jutro czyli jeden dzien [emoji6]


Ja też chodzę prywatnie i skierowanie dostałam.

Usg prenatalne ginekolog zrobi mi w gabinecie, a te prenatalne w szpitalu to już lekarz genetyk.
 
reklama
Ja też chodzę prywatnie i skierowanie dostałam.
No ale chyba to skierowanie to nie na nfz, no nie ? [emoji6] no chyba ze twoj lekarz pracuje tez na nfz to ok, wtedy bedziesz miec darmowo a tak to niestety za te badania trzeba płacić.
U mnie usg + papa 350zl[emoji6] i robię u mojej gin w gabinecie tylko wykonuje je druga lekarka ktora z nią pracuje [emoji6]
 
Do góry