reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

Ok melduje sie cala i zdrowa. Starsza pojechala do tesciow, mala usnela wiec mam chwile dla was. A wiec tak gratuluje pieknych fasolek. Wszystkim zycze zdrowka w tym jesiennym galimatiasie.
A teraz ogłoszenie parafialne....
Od 2 dni siedzialam nad wszystkimi babkami stad aby spisac nicki po 2 dniach doszlam do strony 311 a jest ponad 500 i serio nie dam rady. Ogrom stron i przegladania kazdej z nich aby spisac kazdy nick mnie przytloczyl. Zamiast bawic aie z mala siedzialam na kompie jak debil. Dzis sie poddalam i postanowilam....
Chcialabym aby kazda napisala mi na priv swoj nick, imie, wiek, ile ma dzieci, termin porodu,, miejscowosc mniej wiecej, to sie tyczy osob tylko tych ktore chca byc w tabelce. Pozniej dopiszemy plec jak będzie juz kazda wiedziala. Mysle ze tak bedzie najszybciej bo jak kazda napisze mi priv to szybciej wklepie w tabelke i nie bede musiala szukac miedzy postami a tak bede miala pod reką i bede miala pewnosc ze pisza tylko te osoby ktore chca byc w tabelce.
Jesli ktoras nie chce podawac jakis danych to normalne i rozumiem na nic nie ma przymusu.
Chyba ze ktoras chce sie podjac tabelki za mnie to smialo ja sie nie obraze. Oczywiscie inne pomysly mile widziane.
Ja też się czasami gubię ktora z Was w której ciazy jest ...jestem jeszcze krótko z Wami i dużo nas jest [emoji16] mysle że takie informacje nie są jakieś tajne.
 
reklama
Czesc dziewczyny! :) czy któraś poradzi mi coś na zaparcia? Od środy mam problem z wypróżnieniem się:( jadłam w tym czasie dużo owoców, warzyw, jogurtów itp nie wiem skąd ten problem bo zdrowo się odżywiam :( w pierwszej ciąży tez czasami zdarzały się zaparcia ale to max 3 dni, a teraz czuje, ze brzuch mi pęknie
Najczęściej przyczyną zaparć są hormony. Jeśli się dobrze odzywasz jesz surowe warzywa, błonnik i pijesz odpowiednio dużo wody to pewnie winne są właśnie one.
Ja kupiłam w sklepie nasiona babki jajowatej ISPAGUL to naturalny środek polecany w ciąży zmiękcza stolec. Polecam i nie uzależnia także można brać codziennie nawet trzeba regularnie. A ekstremalnie przy dłuższych zaparciach to tylko Laktulosum, ale to już bym skonsultowała z ginem.
 
A tak z innej beczki napisze wam cos co doświadczyła moja bliska kolezanka na pewnej grupie na fb.
Nalezala do grupy zamknietej dosc dlugo i jak wiadomo po pewnym czasie czlowiek poznaje sie blizej, zaczyna opisywac zycie, przyszlych tesciow, a to poskarzyla sie na przyszlego pana mlodego a to na swoja siostre itp itd. Czasami wrzucala zdj jakies niepublikowane. Po pewnym czasie z jedna z dziewczyn z grupy porpznily sie o pierdolę tzn o szczepionki i ich wpływ. Szczepic czy nie. Od slowa do slowa wynikla gownoburza. Kilka dziewczyn wzielo sie za wlosy. Jedna z nich totalny troll wyslala wszystkie posty z opowiesciami juz meza wtedy meza mojej kolezanki do niego i do znajomych z jej listy o tym co pisala wczesniej o tesciach. Obsmarowala jak mogla. W efekcie przez tydzien w domu miala pieklo no jak wiadomo dla. Kazdego z nas rodzice jacy sa tacy sa ale nie chcemy by nasze polowki opowiadaly badz mowily cos niemilego o nich zwlaszcza do notabene obcych ludzi. Potem do jej meza pisali wspolni znajomi ze dostali wiadomosci eozne o niej. Wyobrazacie sobie jakie chore akcje pozniej miala? Poronila w 7 tc. Jest z nim po rozwodzie 3 rok ale zawsze glosno mowi ze bedac na jakimkolwiek forum nawet 7 lat i znajac osoby dlugo ba nawet organizujac wspolne zjazdy nie mozna poznac kogos na 100 procent. Od tamtej pory nie nalezy do zadnej grupy. A na fb ma samych bliskich znajomych.
Ktos napisze sama sobie byla winna.... Ok. Ale czy nie wlasnie o to chodzi by sie wygadac wyzalic? Popsioczyc na kogos?
Dlatego ja osobiscie przyznaje sie fb czasami mnie przeraża. Ile czlowiek potrafi sie odslonic, schować garde, a niektorzy tylko na to czekaja.

Oj Ces, to nie tylko fb, tutaj nas to również może czekać. Ja akurat bardzo tej koleżance współczuje:/ nie rozumiem ludzi, którzy mszcza się w jakikolwiek sposób, to tacy slabeusze i po uszy tkwią w kompleksach. Także to, ze się nazalila to jedno, ale jak można zachować się jak ta druga paska? Jakby jakaś nastolatka była:(
 
Najczęściej przyczyną zaparć są hormony. Jeśli się dobrze odzywasz jesz surowe warzywa, błonnik i pijesz odpowiednio dużo wody to pewnie winne są właśnie one.
Ja kupiłam w sklepie nasiona babki jajowatej ISPAGUL to naturalny środek polecany w ciąży zmiękcza stolec. Polecam i nie uzależnia także można brać codziennie nawet trzeba regularnie. A ekstremalnie przy dłuższych zaparciach to tylko Laktulosum, ale to już bym skonsultowała z ginem.

A jak się je stosuje?
 
A jak się je stosuje?
Rozpuszcza się w wodzie i wypija to jest taki proszek z nasionek. Można jeść z jogurtem lub pić z sokiem jak ktoś ma problem. Mnie bardzo pomogło, ale stosuje codziennie ok 8g. wtedy jest efekt. Natomiast na zbyt długie zaparcie kilku dniowe to już trzeba coś mocniejszego właśnie Lactulosum jest polecane nawet w ciąży, takie parcie na stolec nie jest najlepsze nie mówiąc o samopoczuciu wiem bo przechodziłam.
 
@Zaskoczona2013 dziękuje [emoji4]
Juz kilka dziewczyn wyslalo. Poczekam 2 dni na te ktore bywaja rzadziej. Jutro wieczorem zaczne wpisywac do tabelki te co juz mi podaly. Potem wrzuce na wątek. A wtedy inne moze jak zobacza jak to wyglada beda chcialy dolaczyc,to dopiszemy i zaktualizujemy. Dziewczyny jak macie rez jakies nowe pomysly co do tabelki to smialo pisac.
 
reklama
Najczęściej przyczyną zaparć są hormony. Jeśli się dobrze odzywasz jesz surowe warzywa, błonnik i pijesz odpowiednio dużo wody to pewnie winne są właśnie one.
Ja kupiłam w sklepie nasiona babki jajowatej ISPAGUL to naturalny środek polecany w ciąży zmiękcza stolec. Polecam i nie uzależnia także można brać codziennie nawet trzeba regularnie. A ekstremalnie przy dłuższych zaparciach to tylko Laktulosum, ale to już bym skonsultowała z ginem.

No jak do wieczora mnie nie ruszy, to wyślę męża do apteki bo już od wczoraj zle się strasznie z tym czuje
 
Do góry