reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

cześć dziewczyny, jestem tu zupełnie nowa, dziś założyłam konto bo jakoś tak w moim otoczeniu w realu mało znajomych, którzy interesują się macierzyństwem a mnie już urósł brzuch i bardziej to wszytsko do mnie dociera i chciałam sie znaleźć w fajnym i miłym otoczeniu mam i przyszłych mam :)
Witaj [emoji8][emoji8]
 
reklama
cześć dziewczyny, jestem tu zupełnie nowa, dziś założyłam konto bo jakoś tak w moim otoczeniu w realu mało znajomych, którzy interesują się macierzyństwem a mnie już urósł brzuch i bardziej to wszytsko do mnie dociera i chciałam sie znaleźć w fajnym i miłym otoczeniu mam i przyszłych mam :)
Cześć cześć :)
 
Wiek nie ma znaczenia. Ja poczułam w wieku 19 lat że chce zostać mama. A moja
Możesz spróbować przeciągnąć dłużej wieczorem. Czasem jeden taki wieczór wystarczy .
Podziwiam ! Ja w wieku 19 lat miałam w głowie sex,drugs And rock &roll.[emoji23] Żart oczywiście,ale na pewno dziecka nie miałam w głowie.
 
Z perspektywy czasu myślę, że wczesne macierzyństwo wcale nie jest takim złym pomysłem :). Tak sobie myślę, że chyba łatwiej nie raz połączyć macierzyństwo ze studiami niż pracą (rzecz jasna wszystko zależy od rodzaju studiów i pracy ;P).
Mój tż za to nie rozumie coś mojego zmęczenia i chyba ma wyobrażenie że w ciąży się energia emanuje
Chyba wiele osób ma takie wyobrażenie :D U mnie wielu znajomych psioczy jak można od początku ciąży na L4 iść jak nie ma zagrożenia ciąży - a ja teraz rozumiem to doskonale. Co z tego, że zagrożenia teoretycznie nie ma, jak człowiek ma ciągłe mdłości i wymioty i ogólnie czuje się gorzej niż w czasie niejednej choroby. Ja mam takie szczęście, że mogę też pracować z domu więc jeszcze pracuję, ale widzę, że praca mniej wydajna a myśli totalnie gdzie indziej :/.

Jestem w 20tygodniu, poród mam zaplanowany na połowę czerwca, mam nadzieję, ze jeszcze nie bedzie wielkich upałów. To moje pierwsze dziecko i sie troszkę stresuje, ale myślę, ze dobrze trafiłam :)

Cześć ! Też mam nadzieję, że upałów nie będzie. W domu może się dorobimy do tej pory klimy, ale w szpitalach ponoć bywa piekielnie w upały :p .

U mnie też pierwsza ciąża i ciągły stres. Nie myślałam wcześniej, że człowiek tak się stresuje. Może w kolejnych ciążach stres już mniejszy - oby :D
 
Tez kiedyś sądziłam jak ciąża była w odległych planach, ze co przeszkadza praca w byciu ciąży. Później dojrzałam do tego, ze każda kobieta ma prawo do l4 w ciąży i jej sprawa kiedy i jak je wykorzysta, bo samopoczucie mamy i zdrowie dziecka jest najważniejsze. A praca nie ucieknie, napracujemy się jeszcze po powrocie do emerytury, wiec trzeba korzystać póki można. Taki czas dla siebie zdarza się tylko raz w życiu (przy pierwszej ciąży [emoji1])
 
Ja jestem na zwolnieniu od początku ciąży. Nie odpoczywam bo mam w domu chorowitego przedszkolaka... W pierwszej ciąży byłam na l4 od 12 tc bo chciałam się oszczędzać i wcale nie żałuję. Najgorsze są komentarze innych kobiet że ciążą nie choroba i bla bla bla... Niestety kobieta kobiecie wilkiem. Poczekajcie jak w sklepie do kasy będą was wyprzedzać... Doskonale to pamiętam a wielki brzuch nagle niewidoczny to wogole temat rzeka
 
reklama
Witam wszystkie nowe dziewczyny :) mam trochę tyłów na tym wątku z powodu drugiego, zamkniętego, który równolegle żyje swoim życiem.
Ja jestem nauczycielem pracującym w dwóch szkołach na łącznie ponad dwa etaty i od połowy stycznia (ferie w kuj-pom ) jestem na zwolnieniu :) myślę, że to bardzo indywidualna sprawa.
Dziwi mnie brak empatii szczególnie ze strony kobiet. Jedna z szefowych kwestionowała moją potrzebę pójścia na zwolnienie tekstami w stylu "jaaa jeszcze w 8 miesiącu jeździłam po Europie z orkiestrą i koncertowałam". [emoji849][emoji849][emoji849]
 
Do góry