reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Młodszej rozszerzałam dietę właśnie BLW. Ile się nasłuchałam, że jestem nieodpowiedzialna, że dziecko krzywdzę itd. Zarówno w kwestii bardzo późnego rozszwrzania doety jak i metody. Na.roczku młodej wszystkie buzie się zamknęły jak samodzielnie widelcem jadła gotowane ziemniaki i cielęcinę w kapuście kiszonej - jak wszyscy, bo to było 2 danie urodzinowego obiadu.
My nie mieliśmy z tym problemu wlekszego, prócz teściowej, dla kt nie bieganie za dzieckiem z łyżeczką, jak te odejdzie od stołu i nie dokarmianie go to tragedia.
Ale ona 5 letniego wnuka karmi z łyżeczki jak ma okazję, mimo sprzeciwu jego mamy, więc o czym my mówimy...[emoji12]
Ale jak mała miała nie cale 1,5 roku i byliśmy u nich na obiedzie, młoda sama ładnie rosół jadła i ciocia, a jej siostra nie umiała się nachwalić "jak ona ładnie sama je", to pękala z dumy i mówiła że mała wszystko sama od początku jadła...
A za chwilę znów marudziła że mamy mała dokarmić bo mało je, jest za drobna itp...


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
My nie mieliśmy z tym problemu wlekszego, prócz teściowej, dla kt nie bieganie za dzieckiem z łyżeczką, jak te odejdzie od stołu i nie dokarmianie go to tragedia.
Ale ona 5 letniego wnuka karmi z łyżeczki jak ma okazję, mimo sprzeciwu jego mamy, więc o czym my mówimy...[emoji12]
Ale jak mała miała nie cale 1,5 roku i byliśmy u nich na obiedzie, młoda sama ładnie rosół jadła i ciocia, a jej siostra nie umiała się nachwalić "jak ona ładnie sama je", to pękala z dumy i mówiła że mała wszystko sama od początku jadła...
A za chwilę znów marudziła że mamy mała dokarmić bo mało je, jest za drobna itp...


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom

Oj tak, to też u nas było i jest do tej pory. Ciągle mi wszyscy powtarzają, że młodsza je za mało. A to tylko dlatego, że od roku nie przybiera na wadze - heloł, ma 4 lata i ma prawo nie przybierać. Wkurza mnie takie gadanie, ale już nauczyłam się olewać. Moja mama już soę też przyzwyczaiła i nawet zaoferowała się, że w przyszłym roku pomrozi mi warzywa i owoce, żebym miała na rozszerzanie diety.
 
Oj tak, to też u nas było i jest do tej pory. Ciągle mi wszyscy powtarzają, że młodsza je za mało. A to tylko dlatego, że od roku nie przybiera na wadze - heloł, ma 4 lata i ma prawo nie przybierać. Wkurza mnie takie gadanie, ale już nauczyłam się olewać. Moja mama już soę też przyzwyczaiła i nawet zaoferowała się, że w przyszłym roku pomrozi mi warzywa i owoce, żebym miała na rozszerzanie diety.
Moja mama była za jak jej opowiedziałam co i jak, teściowa za to jest niereformowalna..
Wyobraź sobie że x razy nam mówiła że mąż był drobnym dzieckiem a naszego się czepia... Już przestała bo mąż ostro z nią rozmawiał na ten temat, nawet doszło do tego że 2 miesiące się z nimi nie widzieliśmy i mało co kontaktowaliśmy... Ana pytanie czemu nie przyjeżdżacie, usłyszała od męża że jak ma wysłuchiwać i się wkurzać to on dziękuję... Więc już zluzowała, ale trwało to 2 i pół roku..

A dziecko je ile chce, no i tak powinno być.. Jasne że 4, 5 latki nie przybierają już tak szybko na wadze!
Nie zapomnę jak mała miała 10 msc, zjadła pół banana, potem pół gruszki (a wcześniej obiadu troche- mało kiedy u teściowej dużo go zje..) i poraczkowała się bawić. A teściowa talerz z owocami wciska jej pod nos i mówi spróbuj mango bo nigdy nie jadłaś, młoda odsuwa go (mąż wtrąca że jadła mango nie raz i lubi bardzo), a teściowa znów no spróbuj nigdy nie jadłaś, ta znów jej odsuwa talerz, kt przeszkadzał jej w zabawie, za trzecim razem jak młoda odsunęła ten talerz, chyba z całej siły, to mango spadło i poleciało na drugi koniec pokoju, bo nie u mojego dziecka znaczy że NIE, od początku i nie da sobie wcisnąć czegoś, czego nie chce. Po rodzicach to ma.[emoji13]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja przed ciąża ćwiczylam z gacka też ma fajne ćwiczenia i lubiłam je a teraz myślę zacząć z Edytą litwinuk bo też jest fajna ma fajne ćwiczenia i jest bodajże w 23tyg ciąży :-)
 
Dziewczyny powiedzcie jak tost z tym l4? W pracy zapowiedziała ze od stycznia nie wracam do pracy ale do ginekologa mam na 12 stycznia i wtedy on mi może dbać zwolnienie ciążowe. Jeśli pójdę do rodzinnego to podobno on mi nie może dac ciazowego 100% płatne tylko na dolegliwości ciążowe płatne 80%. Tylko na początku stycznia będę na Śląsku i myślę czy nie będzie problemu wziąść od lekarza pierwszego kontaktu tam zwolnienia i co jemu na sciemniasc za dolegliwości
 
Dziewczyny powiedzcie jak tost z tym l4? W pracy zapowiedziała ze od stycznia nie wracam do pracy ale do ginekologa mam na 12 stycznia i wtedy on mi może dbać zwolnienie ciążowe. Jeśli pójdę do rodzinnego to podobno on mi nie może dac ciazowego 100% płatne tylko na dolegliwości ciążowe płatne 80%. Tylko na początku stycznia będę na Śląsku i myślę czy nie będzie problemu wziąść od lekarza pierwszego kontaktu tam zwolnienia i co jemu na sciemniasc za dolegliwości

Internista też może dać zwolnienie na 100%, musi tylko wpisać kod B na druku. Jedyna różnica to internista koże dać maks na 2 tygodnie.
 
Czesc Dziewczyny podczytuje Was systematycznie ale nie mam kiedy się odezwać. Ciągle praca a po pracy obowiazki domowe. Od marca planuje zwolnienie więc czasu będę miała więcej.
Odnośnie Waszych ostatnich tematów. Pierwsze dziecko kąpałam codziennie i teraz również tak zamierza. To był nasz rytuał. Kąpiel, kolacja i spanie. I tak jest do dzisiaj a Adaś ma prawie 6 lat. O 19 się kąpie a o 20 już śpi.
W pierwszej ciąży chodziłam do szkoły rodzenia i teraz też zamierzam. Samej w domu nie chce mi się ćwiczyć a na zajęciach się chociaż porozciagam. Szkołę rodzenia planuje zacząć od marca jak pójdę na zwolnienie. Mam nadzieję że mój poród będzie tak samo szybki jak pierwszy. O 4 obudziły mnie delikatne skurcze, przed 6 byłam w szpitalu a o 7.07 urodziłam 4,4 kg chłopca :-)
 
Internista też może dać zwolnienie na 100%, musi tylko wpisać kod B na druku. Jedyna różnica to internista koże dać maks na 2 tygodnie.
Dla mnie mój ginekolog powiedział że rodzinny może mi dac zwolnienie na objawy ciążowe tylko w drugim trymestrze raczej ciężko mi coś wymyślić i ze płatne 80% ale nawet mniejsza o to ile płatne ważne że potrzebne mi zwolnienie na te cZas do wizyty u ginekologa
 
Dla mnie mój ginekolog powiedział że rodzinny może mi dac zwolnienie na objawy ciążowe tylko w drugim trymestrze raczej ciężko mi coś wymyślić i ze płatne 80% ale nawet mniejsza o to ile płatne ważne że potrzebne mi zwolnienie na te cZas do wizyty u ginekologa

To widocznie ten ginekolog nie kumaty. Ja byłam przeziębiona w 9tc i dostałam od internisty zwolnienie na kilka dni płatne 100%.
 
reklama
Dziewczyny gdzie kupujecie jakieś kiecki, wiecie, na wyjścia? Ja do swoich się nie mieszcze, wyglądam jak parówka wcisnieta w jelito [emoji23]
W lutym mamy imprezę urodzinową, idziemy na karnawał a ja nie mam się w co ubrać..
Wyczekiwałam tego momentu kiedy będę mogła sobie kupić piękne ciążowe ciuchy.. A teraz jestem przerażona no nic nie ma! Takie ochydy jak do babć 60+... poleccie coś szalowego!
Bardzo fajne rzeczy są na misimi.pl, mam spódnicę I dwie sukienki, fajne gatunkowo są

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry