reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@aga_sz91 nie wiem jak to teraz wygląda jak rodziłam synka w 2015 to od 4 miesiące zaczynało się wprowadzać inne pokarmy niż mleko dziecia na mm i jak się nie mylę teraz też tak jest bo szwagierka ma pół rocznego synka i też zaczynali od 4 miesiąca wprowadzać. Teraz już je 2 składnikowe.
Mi też kazali synkowi od 4 miesiąca podawać jedzenie. W sensie wiadomo zaczynać od pojedynczych rzeczy. Ale ja poczekalam do 6 miesiąca bo synek alergik i AZS a w dodatku na piersi więc mogłam czekać. Ale w kind en gezin co byłam na wizycie to mnie upominali że mam już wprowadzac

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

WHO zaleca wyłączne karmienie mlekiem do ukończenia 6 miesiąca, bez względu na to czy kp czy mm. Ja młodszej rozszerzałam dopiero od 9 miesiąca, bo wcześniej nie była gotowa.
 
reklama
@aga_sz91 nie wiem jak to teraz wygląda jak rodziłam synka w 2015 to od 4 miesiące zaczynało się wprowadzać inne pokarmy niż mleko dziecia na mm i jak się nie mylę teraz też tak jest bo szwagierka ma pół rocznego synka i też zaczynali od 4 miesiąca wprowadzać. Teraz już je 2 składnikowe.
Mi też kazali synkowi od 4 miesiąca podawać jedzenie. W sensie wiadomo zaczynać od pojedynczych rzeczy. Ale ja poczekalam do 6 miesiąca bo synek alergik i AZS a w dodatku na piersi więc mogłam czekać. Ale w kind en gezin co byłam na wizycie to mnie upominali że mam już wprowadzac

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Zalecenia WHO mówią o tym żeby dietę rozszerzać po skończonym 6msc, bo wcześniej układ pokarmowy nie jest na to gotowy.
Jak rodziłam w 2015 roku to już takie były, nie wiem od kiedy..
Oczywiście gro matek rozszerza dietę od 4 msc, bo przecież są słoiczki specjalne do tego i skoro tak jest na nich napisane to tak się robi..
Nikt nie patrzy na to, że to dochodowy biznes jak każdy inny.

Wielu pediatrów nie ma niestety aktualnej wiedzy i zaleca takie wczesne rozszerzanie diety ;/.

Ja rozszerzamy dietę metoda BLW i nie wyobrażam siebie noc lepszego..
W efekcie mam dziecko lubiące, avocado, oliwki i wiele innych rzeczy, kt jej rówieśnicy, a nawet starsze dzieci nawet nie tkną.. Miała jakoś 1,5 roku jak wcinała z ochota grejpfruta sama łyżeczka.
Przykładów mogłabym mnożyć.

Niestety dawanie papek jest pod wieloma względami "wygodniejsze", a jak słyszę argument typu "nie zniosłabym bałaganu przy BLW", to chce mi się śmiać, albo i płakać..
W końcu brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. [emoji2]
A te parę kawałeczków jedzenia z podłogi na początku rozszerzania diety łatwo się sprząta, w końcu to małe dziecko a nie stado świń[emoji12]

Oczywiście każdy robi jak uważa, ale fajnie jakby wszyscy mieli świadomość , że dla małego żołądeczka nie jest wcale obojętne kiedy zacznie jeść coś oprócz, mleka.

Miłej niedzieli.[emoji5]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak jak pisałam póki co wiem tylko tyle co przeczytałam w internecie albo w poradniku, ale jak się karmi piersią to przez 6mc powinien być to jedyny pokarm, a ew wcześniej można coś podać ale tylko do probowania i zapoznania ze smakiem a nie jako posiłek. Jeszcze z takich ciekawostek to za czasów mojej mamy do 1rz zabraniali podawać gluten, ale już mleko krowie to spokojnie ;) nastepnym razem popytam babci jak to było za jej czasów bo mega mnie takie rzeczy ciekawią :D

Próbowanie powinno odbywać się między 6-12 miesiącem. Do roku mleko to podstawa żywienia. Każde podanie czegokolwiek innego nawet w najmniejszej ilości to już rozszerzanie diety.
 
Ale Ci tegi spaceru zazdroszczę. Ja uziemiona w łóżku :-( w czwartek w pracy kiepsko się czułam, nawet urlop na piątek wypisałam. Wróciłam do domu a tu krew... strach mega bo tak się skończyło poprzednim razem... szybko do szpitala, a tam olewka totalna, mój mąż na szczęście obdzwonił prywatne gabinety w tym czasie i przyjeła mnie zaraz bardzo sympatyczna doktor. Zbadała mam mały krwiak i raczej jak najwięcej leżeć, ale wszystko mi dokładnie wyjaśniła i kazała być dobrej myśli. Kontrola w czwartek. Najważniejsze że z maluszkiem było wszystko ok a serduszko biło 170 /min. Niezamierzenie zatem już jestem na L4... a jeszcze w pracy odgrażałam się rano że do wielkanocy co najmniej będę. Ale szefowa chyba miała nosa bo właśnie w czwartek powiedziała kto w razie czego mnie zastąpi.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja właśnie nad Żorach myslalam, ale Aga napisała że złe opinie słyszała, więc jestem ciekawa...
A mieszkasz gdzieś niedaleko?

Ja jeszcze nie mam daleko do Raciborza, ale leżałam przy okazji poronienia i raczej moja noga tam nie powstanie... Prawa pacjenta łamane na każdym kroku...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Ja do Żor i do Jastrzębia mam tą samą drogę trochę ponad 10km (w sumie z opieką NFZ pod Jastrzębie należę), ale rodzic można wszędzie więc Żory już znam z autopsji no i wolę tam rodzic ;) apropo opinii gdy tam szłam na porodowke też słyszałam różne opinie, na szczęście te złe nie miały wogole miejsca.
 
@KikaRika @Gosia101318 ja piszę to co mi mówiono tutaj. W Polsce nawet się nie orientowalam jak to wygląda bo mnie to nie 9nteresowlao tutaj 90% mam rozszerza już po 4 miesiącu życia. Moje dziecko słoiczki miało tylko w razie w na jakiś dłuższych wyjazdach tak to zawsze sama mu robiłam i jak synkowi zaczynałam rozszerzać dietę to nie wiedziałam nic o BLW . Teraz zamierzam tak zacząć. I nie zgodzę się że przy papkach jest mnie syfu ja dawalam jeść małemu samemu. Miał łyżkę ale wiadomo średnio jeszcze wiedział do czego służy i jadł palcami. Ile przy tym było syfu on od razu cały do mycia i wszystko w kolo. Na dzień dzisiejszy je w sumie wszystko jedynie czego nie lubi to buraczki od początku mu nie smakowały i tak jest do dzisiaj. A tak co dostanie to zje :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny gdzie kupujecie jakieś kiecki, wiecie, na wyjścia? Ja do swoich się nie mieszcze, wyglądam jak parówka wcisnieta w jelito [emoji23]
W lutym mamy imprezę urodzinową, idziemy na karnawał a ja nie mam się w co ubrać..
Wyczekiwałam tego momentu kiedy będę mogła sobie kupić piękne ciążowe ciuchy.. A teraz jestem przerażona no nic nie ma! Takie ochydy jak do babć 60+... poleccie coś szalowego!
Też zauważyłam że moda ciążowa to jak dla starych bab z lat 90tych....masakra

 
reklama
Któraś pytała o ćwiczenia w ciąży więc wczoraj stwierdzilam że moje uda to dramat sama galareta więc szukałam sobie zestawu do ćwiczeń...I już dziś jestem po pierwszych ćwiczeniach[emoji12] ćwiczę pomału i robię przerwy między seriami....muszę się zmusić bo katastrofa będzie...I szkoda mi tych 6 miesięcy ćwiczeń przed zajściem...bo już po nich nic nie widać.....zobaczymy czy wytrwam

 
Do góry