reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Ech...trochę ćwiczeń na uda i pośladki już czuję że przemeczone mięśnie...Ale w sumie dobrze bo wiem że coś tam zostalo[emoji12]

 
Czesc poraz drugi :)
Pisalam kilka tyg temu ale z racji remontu jakos nie miala czasu na nic.....
Probowalam troche nadrobic ale kurcze nie nadążam :)
Byla wzmianka o szpitalu. Pierwsze dziecko rodzilam w Zorach, porod zakonczyl sie cesarka która robil ordynator i drugi lekarz. Byl calkiem mily, nawet podczas cesarki sobir zartowal i opowiadal kawaly zebym przestała sie denerwować: )
Teraz tez wybieram ten szpital.

Jutro mam badania prenatalnr i jakos tak sie bardzo stresuje. Od poczatku ciazy nie mam zadnych dolegliwosci, na samym poczatku tylko troche sennosc męczyła a tak to nic, 2 tyg temu tez mialam wizyte i lekarz nie zrobil mi usg :/
Chodzilam do niego prywatnie ale takim poznym gierkiem tam zajechalo ze szok to zaproponowal zebym przez do niego na nfz do innej przychodni. Tam juz spoko. Sprzet wszystko ok ale ja ma zamiar mi robic jeszcze tylko 2 usg to chyba sobie zartuje :)
A druga sprawa to moja waga stoi w miejscu. Ani grama wiecej od poczatku ciazy a jutro zaczynam 13tc
 
Cześć dziewczyny,

co do rozszerzania diety to wytyczne są oczywiście, że od 6 miesiąca życia. Przy pierwszym dziecku też lekarze kazali wcześniej, więc rozszerzałam już po 4, przy drugim byłam mądrzejsza i już się nie spieszyłam. 4 miesięczne dziecko ma niedojrzały układ pokarmowy i mleko jest jedynym słusznym pokarmem.

Co do ubrań to z My Tummy mam bluzki i polecam w kwestii wykonania i jakości. Sukienki kupowałam zawsze w Happy Mum, super jakość i fantastycznie leżą, nie mają nic wspólnego z babciną stylówką :D

Chyba był jakiś wątek o wózkach. Ja przy poprzednim dziecku kupiłam wózek rok po roku Icandy i mega polecam. Jak na dwójkę jest super zwrotny i wąski, po galeriach z nim chodzę i wszędzie się miescimy :D Teraz tylko muszę gondolkę dokupić do niego.

U mnie waga tez w sumie nie ruszyła, ale cóż z tego jak brzuch mam wielki. Oczywiście nie ciążowy tylko wzdęty :(
 
A nie zdaża się że ma dużur i wtedy się na niego trafia?

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Może.. Wiem, że jest tam napewno jeszcze 3 ginekologow, jak przyjmują do szpitala to Lekarz ewentualnie robi badanie, mnie przy pierwszym porodzie badał bodajże dr Mencel, a przy drugim trafiłam od razu do położnych na porodowke i tylko przyszła Pani ginekolog popatrzyla i poszła, więc no nie wiem ;) a przypomnij mi Ty będziesz który raz rodziła?
 
Może.. Wiem, że jest tam napewno jeszcze 3 ginekologow, jak przyjmują do szpitala to Lekarz ewentualnie robi badanie, mnie przy pierwszym porodzie badał bodajże dr Mencel, a przy drugim trafiłam od razu do położnych na porodowke i tylko przyszła Pani ginekolog popatrzyla i poszła, więc no nie wiem ;) a przypomnij mi Ty będziesz który raz rodziła?
Drugi raz.
Szipitala w Żorach nie znam kompletnie.
Zamknęli tzn "przenieśli" super porodówkę do drugiego szpitala, ale tam jest taki ordynator że żaden z lekarzy się tam nie przeniósł... Większość przeszła do Jastrzębia..
Inne okoliczne porodówki nie mają dobrych opinii.
No może Racibórz, ale ja mam złe doświadczenia, łamią prawa pacjenta..
A do Jastrzębia teraz ściągają kobietki za tymi lekarzami, więc tam teraz jest masa porodów, a to też nie dobrze...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny,

co do rozszerzania diety to wytyczne są oczywiście, że od 6 miesiąca życia. Przy pierwszym dziecku też lekarze kazali wcześniej, więc rozszerzałam już po 4, przy drugim byłam mądrzejsza i już się nie spieszyłam. 4 miesięczne dziecko ma niedojrzały układ pokarmowy i mleko jest jedynym słusznym pokarmem.

Co do ubrań to z My Tummy mam bluzki i polecam w kwestii wykonania i jakości. Sukienki kupowałam zawsze w Happy Mum, super jakość i fantastycznie leżą, nie mają nic wspólnego z babciną stylówką :D

Chyba był jakiś wątek o wózkach. Ja przy poprzednim dziecku kupiłam wózek rok po roku Icandy i mega polecam. Jak na dwójkę jest super zwrotny i wąski, po galeriach z nim chodzę i wszędzie się miescimy :D Teraz tylko muszę gondolkę dokupić do niego.

U mnie waga tez w sumie nie ruszyła, ale cóż z tego jak brzuch mam wielki. Oczywiście nie ciążowy tylko wzdęty :(

Jak mój syn sie urodził, to w 2012 r. byly zalecenia, że od 4m dzieci karmione mm, a od 6m dzieci karmione piersią rozszerzanie diety.
My i tak ze względu na bardzo silną alergię rozszerzenia rozpoczęliśmy po 10m z bardzo ograniczonym skutkiem, dopiero zaczął jeść jak skończył roczek.
 
Ale zaczelyscie ciezki temat...Ja tam na razie biorę pod uwagę dwa szpitale...I myślę nad szkołą rodzenia ktora jest w jednym z nich ...300zł za 8 spotkań ... do tych co rodziły -uczeszczalyscie na jakies zajęcia?

chodziłam do szkoły rodzenia i polecam, nie tylko dla położnych, ale dla innych dziewcząt, które się dzielą swoim doświadczeniem, m.in. o lekarzach, położnych, pielęgniarkach i warunkach na oddziałach.
A szkoła jest płatna? u mnie są dwie i bezpłatne.
 
reklama
No to u mnie wyglądało to tak, że nikt się mną nie interesował. Nauka kp polegała na tym, że przyssysala mi dziecko do piersi i wychodziła.

Drugiej nocy po porodzie przyszła jedna, zbudziła mnie i się na mnie wydarła, że mam nakarmić dziecko, bo waga mu spada. Ja nie byłam w stanie go wybudzic, bo był tak głodny że nie miał siły się budzić. Cała noc przeplakalam próbując mu jakoś wcisnąć cycka, bo oczywiście myślałam że jestem w stanie to zrobić. Dopiero nad ranem się okazało, że to było bez sensu. Zaczęły go karmić strzykawką, a później butelką. A pozniej mi powiedzialy, że mój syn traktował cycek jak smoczek, nie umiał jeść, a ja nie umiałam go przystawić.

Dopiero po 2 tyg po wyjściu ze szpitala nauczyłam się go karmić. Sama się uczyłam z filmów na necie. Każde karmienie trwało czasami godzinę, bo tyle czasu zajmowało synowi chwycenie sutka.

A moja sytuacja nie jest najgorsza. Żona kolegi z pracy męża została wypisana ze szpitala pomimo że miała ten sam problem. Następnego dnia dziecko zrobiło się sine. Po wezwaniu karetki okazało się, że to z głodu. Takie sytuacje się dzieją w Warszawie.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
masakra to co piszesz, może próbuj gdzieś pod Warszawą, lub wracaj na podlasie :)
 
Do góry