reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Mój lekarz kazał do szpitala jechac w razie krwawienia




74703e3kkwoaumma.png
 
reklama
Ja tez licze na to, ze teraz "plum" i bedzie po [emoji23]. Tym bardziej, ze tryb zycia w tej ciazy pewnie duzo bardziej mnie przygotuje do porodu niz w pierwszej, gdzie gin kazal mi sie oszczedzac. Teraz juz sie nie dam tak zrobic [emoji6]

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
Też mam taką nadzieję.[emoji4]
Niedługo się dowiemy...


Łeb mi pęka od rana[emoji45][emoji45][emoji45]

nzjdskjoiienufcs.png


km5scwa1f5jn9xfj.png
 
Ale natluklyscie ;)
Ktoras z Was pisala o pomiarach miednicy. U mnie bedzie to robil lekarz, na porodowce. Bedzie mierzyl i cyrklowal czy dziecko da rade urodzic sie silami natury :)
Moka corka odkryla rewelacyjna zabawe w uciskanie pecherza ;) dziwne, klujace uczucie :)

w57v9jcgnqknki9s.png
Mój Syn też lubi się w to bawić heheh.
Choć lubi też przywalić w żebro.
Ogolnie czuje, ze wypełnia swoją osóbką cały moj brzuch... Ciężko oddychac.

nzjdskjoiienufcs.png


km5scwa1f5jn9xfj.png
 
Też nie wiem kiedy odzedł mi czop, pewnie razem z wodami.
Ja w sumie mocno nie parłam, tak mnie fest nacieli ,że 3 razy takie szybkie pod rząd i wyszedł ;) Może też dlatego ,że jak wchodziłam na samolot i złapałam się w kroku to włosy poczułam - i to nie były moje :D :D
A od czego zalezy to czy nacinaja, czy nie? Mnie w ogole nie nacinali.

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A od czego zalezy to czy nacinaja, czy nie? Mnie w ogole nie nacinali.

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom

Położna jest w stanie ocenić czy dziecko przeciśnie się przez krocze bez pęknięć czy trzeba naciąć. Nacięcie jest na ogół nieduże i kontrolowane przez położną (ona ocenia jego wielkość) w przypadku samoistnych pęknięć może dojść do drastycznych sytuacji gdzie krocze pęka aż do odbytu, co jest boleśniejsze, dłużej się goi. W związku z tym jakiś czas temu wprowadzono nacięcia obligatoryjnie-każdej rodzącej. Teraz starają się od tego odchodzić. Wszystko zależy od polityki szpitala.
 
Położna jest w stanie ocenić czy dziecko przeciśnie się przez krocze bez pęknięć czy trzeba naciąć. Nacięcie jest na ogół nieduże i kontrolowane przez położną (ona ocenia jego wielkość) w przypadku samoistnych pęknięć może dojść do drastycznych sytuacji gdzie krocze pęka aż do odbytu, co jest boleśniejsze, dłużej się goi. W związku z tym jakiś czas temu wprowadzono nacięcia obligatoryjnie-każdej rodzącej. Teraz starają się od tego odchodzić. Wszystko zależy od polityki szpitala.
Moja kolezanka z pracy miala pekniecie II stopnia. Nie wnikam co to znaczy. Nie chce ;) ale polozna w pore nie zareagowala i ... bum.

w57v9jcgnqknki9s.png
 
U nas w szpitalu jest ochrona krocza, ale wiadomo, dobra położna widzi kiedy lepiej naciąć - ja będę rodziła ze swoją położną ze szkoły rodzenia - mam do niej pełne zaufanie [emoji4]




74703e3kkwoaumma.png
 
Moja kolezanka z pracy miala pekniecie II stopnia. Nie wnikam co to znaczy. Nie chce ;) ale polozna w pore nie zareagowala i ... bum.

w57v9jcgnqknki9s.png

I i II stopień to ponoć standard więc nie tak źle.

U mnie też jest ochrona krocza, ale ja wolę żeby mnie nacięli. Przy pierwszym porodzie parte trwały 2h, bo ja panicznie bałam się pęknięcia i próbowałam je powstrzymać. Nie wiedziałam, ze położna to kontroluje. Kiedy mnie nacięła ulżyło mi okrutnie i przy kolejnym parciu synek powitał świat.

Ponoć przy drugim jest mniejsze prawdopodobieństwo nacięcia, ale jeśli nie bedą chcieli tego zrobić w Domu Narodzin to każe siebie przewieźć do szpitala[emoji6]
 
reklama
Ja się nacięcia akurat nie boje. Polozna na SR sama nam mówiła ze w szpitalu jest ochrona krocza ale nigdy przenigdy nie nastawia pacjentki ze nacięcia wogle nie będzie. Czasami lepiej jest naciac niż dopuścić do rozerwania aż po sam odbyt!

 
Do góry