reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Ja przez pierwszy miesiąc skupię się na wyciszaniu,
kangurowaniu, przyzwyczajaniu do rytmu dnia. Jak dziecko bedzie miało jakis rytm, to i potem nam matkom łatwiej ogarnąć dzień bo wiemy kiedy np. śpi a kiedy jest aktywne. Potem jakos leci z tą aktywnością bo dziecku juz nie wystarcza patrzenie w sufit lub na podłogę.
O tak też mam taki plan. Przy pierwszym dziecku byłam dosyć nerwową mamą. teraz wiem więcej i planuje że spokojem podejść do mojej drugiej córy [emoji4]

thgfikgneziy9g6d.png
 
reklama
Jak już tak piszecie doświadczone to jak aż zieleniwje bo ja o niczym nie mam pojęcia.. U mnie instynkt i intuicja zadecydują o wszystkim..
 
O tak też mam taki plan. Przy pierwszym dziecku byłam dosyć nerwową mamą. teraz wiem więcej i planuje że spokojem podejść do mojej drugiej córy [emoji4]

thgfikgneziy9g6d.png
Dziadek moj kiedyś w tv widział program i w kolko to powtarzal że noworodek powinien mieć 5C - cicho,cieplo,ciasno,ciemno i jeszcze coś tam ;) chyba za mało razy powtórzył bo nie pamiętam haha
 
Biedna :( a będzie się dało jeszcze jakos z tym walczyć?
jak już się rozmnoże i zakończe proces klonowania [emoji23] to zoperują, bo większość lekarzy mówi że bez tego wyląduje na wózku. No ale po operacji kręgosłupa nie można podnosić więcej niż 2kg, tyć ani nic z tych rzeczy, więc na razie czekamy.

w57vyx8dubspq12k.png
 
Jasne, że w pierwszym miesiącu dziecko więcej śpi niż ma otwarte oczy [emoji4] a jednak kiedy nie śpi to wolę mu coś pokazać niż żeby patrzało na puste szczebelki łóżka, bo ochraniacza nie zakładam [emoji6] 15 min go nie przestymuluje, a takie czarno białe zabawki są wg mnie o wiele lepsze niż ta gama kolorów i dźwięków, które przynoszą w prezencie goście a są kompletnie nie potrzebne. Wszystko z umiarem [emoji4] kręcące się karuzele dla mnie w ogóle odpadają na początku, a potem to świetna zabawa

0d1yhqvkorvfo1vd.png
 
jak już się rozmnoże i zakończe proces klonowania [emoji23] to zoperują, bo większość lekarzy mówi że bez tego wyląduje na wózku. No ale po operacji kręgosłupa nie można podnosić więcej niż 2kg, tyć ani nic z tych rzeczy, więc na razie czekamy.

w57vyx8dubspq12k.png
Wiem cos o tym bo miałam 2 operacje na kregosłup szyjny.Moj lekarz zakazał mi tycia ze wzgledu na kregosłup. U mnie mąż bedzie musiał nosić małą :p
 
jak już się rozmnoże i zakończe proces klonowania [emoji23] to zoperują, bo większość lekarzy mówi że bez tego wyląduje na wózku. No ale po operacji kręgosłupa nie można podnosić więcej niż 2kg, tyć ani nic z tych rzeczy, więc na razie czekamy.

w57vyx8dubspq12k.png
To dobrze, że szybko rozpoczęłaś proces klonowania :D potem ze dwa kolejne pod rząd zeby w domu było wesoło i na operację ;)
 
Jasne, że w pierwszym miesiącu dziecko więcej śpi niż ma otwarte oczy [emoji4] a jednak kiedy nie śpi to wolę mu coś pokazać niż żeby patrzało na puste szczebelki łóżka, bo ochraniacza nie zakładam [emoji6] 15 min go nie przestymuluje, a takie czarno białe zabawki są wg mnie o wiele lepsze niż ta gama kolorów i dźwięków, które przynoszą w prezencie goście a są kompletnie nie potrzebne. Wszystko z umiarem [emoji4] kręcące się karuzele dla mnie w ogóle odpadają na początku, a potem to świetna zabawa

0d1yhqvkorvfo1vd.png
Też myślałam że noworodki przeważnie śpią [emoji14] [emoji12]
Ja myślę że brat będzie mała już dostatecznie stymulować :D :D
 
reklama
wiem, ale tak ostatnio mnie nachodzi, że chciałabym czuć jak ze mnie wychodzi, żeby był tak bliziutko i od razu mogłabym się nim zająć :/

w57vyx8dubspq12k.png

Prawdziwe macierzyństwo zaczyna się potem. Będziesz zajmować się synkiem jak każda mama. Pewnie że to piękne uczucie jak kładą dziecko ja brzuch,takie pierwsze zetknięcie, ale bezpieczeństwo mamy i dziecka najważniejsze. Z resztą to wszystko wiesz:-) :)


Nooo kobitki w konkursie brzuszkowym wygrałam bon na ubrania cool mama:laugh2: dziękuję bardzo za Wasze głosy.
 
Do góry