reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Z tego co ja wiem to margines błędu wynosi 500g w obie strony.
To tylko taka przypuszczalna waga na podstawie wymiarów główki,kości udowej więc prawie jak wróżenie z fusów.
Ja właśnie liczę na to że będzie mniejsza od syna ,bo dziewczynka ;)

Monya, są siatki centylowe dla maluchów w brzuszku? po urodzeniu to mój od zawsze waga i wzrost 97 centyl.
jak może teraz wynosić 500g jak niektóre dzieci jeszcze tyle nie ważą [emoji23]. to margines jest tym wiekszy im większe zapowiada się dziecko i na ile dokładny jest lekarz i sprzęt ;)

w57vyx8dubspq12k.png
 
reklama
jak może teraz wynosić 500g jak niektóre dzieci jeszcze tyle nie ważą [emoji23]. to margines jest tym wiekszy im większe zapowiada się dziecko i na ile dokładny jest lekarz i sprzęt ;)

w57vyx8dubspq12k.png
To się tyczy ostatnich usg przed porodem, nie teraz. Teraz nawet nie miałam szacowanej wagi urodzeniowej
 
2 lekarzy 2 razy przy rożnych badaniach sprawdzali czy dobrze pomierzyli, ze tak mało. Poza tym porównuję do syna (ponoć 2 dzieci są większe) i on był zawsze w okolicach 60 na skali centylowej a teraz córeczka jest na 30. Oczywiście liczę na to, że nadrobi jeszcze.


oar8pg4n1kii9v0d.png
Ze niby czemu wieksze?[emoji23]
Starsza ur na 2890
Mlodsza 2600

Mlody w 24 tyg mial troche ponad 400g i tez wiem ze bedzie miniaturka

 
I
jak może teraz wynosić 500g jak niektóre dzieci jeszcze tyle nie ważą [emoji23]. to margines jest tym wiekszy im większe zapowiada się dziecko i na ile dokładny jest lekarz i sprzęt ;)

w57vyx8dubspq12k.png
I to chodzi o to że jak szacowana waga przy porodzie wynosi np 3500. To dziecko może się urodzić 500g większe lub mniejsze od tego. Na tym etapie nawet nie ma sensu tego robic bo dziecko dopiero będzie bardzo przybierać
 
Dla mnie to jest dziwne, że przy tak postępującej technologi podaje się nam wyniki z tak dużą granicą błędu. Ja wierze, że takiego ruchliwego Maluszka tuż przed porodem ciężko już wymierzyć idealnie, ale 600g to naprawdę dużo :)


p19uyx8dakwwcbe2.png

l22ndf9hmlnkjp5l.png

Nawet dobra technologia jest zawodna przy błędzie ludzkim.
Pamiętajmy też, że wagę wylicza program na podstawie obwodu głowy, brzuszka, długości kości udowej.
Dzieci w brzuchu są mocno poskręcane i w przedziwnych pozycjach. Kilka milimetrów przy takim pomiarze już robi dużą różnicę w gramach.


oar8pg4n1kii9v0d.png
 
Z tego co ja wiem to margines błędu wynosi 500g w obie strony.
To tylko taka przypuszczalna waga na podstawie wymiarów główki,kości udowej więc prawie jak wróżenie z fusów.
Ja właśnie liczę na to że będzie mniejsza od syna ,bo dziewczynka ;)

Monya, są siatki centylowe dla maluchów w brzuszku? po urodzeniu to mój od zawsze waga i wzrost 97 centyl.

Na parentingu.pl masz podany 5,50,90 centyl przy każdym tygodniu.
Dokładny centyl wyliczał mi lekarz jak chciał sprawdzić czy mieści się kruszynka w normach.
Mój syn w książeczce ma zawsze wpisywany 50-75 centyl, więc utrzymuje średnią.


oar8pg4n1kii9v0d.png
 
U mnie z małą pomylili się o 650g dlatego ja się na nic nie nastawiam. To samo tyczy się terminu porodu tak samo mogę urodzić w pod koniec maja jak w pod koniec czerwca i też będzie w terminie

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Margines błędu przy USG to chyba ok 15% u mnie przy wadze dziecka pisało np. 557 na+/- 81 Poza tym waga z wymiarów jest szacunkowa, bo jakby naszą wagę mieli podać na podstawie długości kości udowej... Czy obwodu brzucha. Każdy jest inny. I trzeba by wyjąć dzieciątko zważyć i włączyć spowrotem do brzuszka to była by pewność...[emoji41]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry